Hustota červených krvinek

Od: Datum: 05.05.14 11:16 odpovědí: 2 změna: 22.05.14 19:19

Dobrý den, jsem pravidelným dárcem plazmy a při posledním odběru mi říkali, že mám zvýšenou hustotu červených krvinek. Můžete mi to prosím někdo přiblížit o co se jedná a jaký to má vliv na zdraví? Moc děkuji za vaše odpovědi.L.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.05.14 18:15
avatar

Hematokrit je poměr mezi objemem červených krvinek a plné krve. Jedná se tedy o procentuální vyjádření objemu erytrocytů v jednotce krve. Závisí na počtu a velikosti červených krvinek. Patří do základního vyšetření krevního obrazu. Normální hodnoty objemu červených krvinek jsou 47% (+-5%) u mužů a 42% (+-4%) u žen.

Více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hematokrit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 19:19

Dobrý den.Zvýšené množství červených krvinek, tzv. polyglobulie může být adaptačním mechanismem, kdy organismus reaguje na sníženou nabídku kyslíku. Zahuštěnou krev nacházíme pravidelně u obyvatel vysokohorských oblastí, kde je současně snížená hustota kyslíku v ovzduší. Polyglobulie se objevuje i při nemocích plic a dýchacích cest, především při chronických chorobách průdušek. K zahuštění krve červenými krvinkami dochází také při zvýšené tvorbě krvinek na podkladě poruchy kostní dřeně, zde hovoříme o pravé polycytémii. Známkami polyglobulie jsou zarudlé až modravé zbarvení kůže v obličeji, prstů, pocit tlaku na hrudníku, pocity nedostatku vzduchu, hučení v uších, bolesti hlavy a také poruchy vidění.Může to být jen přechodné a při příštím odběru plazmy Vám řeknou jestli máte nebo nemáte zvýšenou hustotu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.