Svobodný přístup k informacím

Od: Datum: 22.05.14 15:23 odpovědí: 6 změna: 22.05.14 21:24

Jaký je váš názor?

Usiloval jsem o pracovní místo podléhající městskému úřadu. Zjistil jsem si, že se přihlásilo jen cca 5 zájemců.Vypracoval jsem kvalitní životopis včetně motivačního dopisu. Přesto jsem nebyl ani pozván k pohovoru, což ve mně vyvolalo rozhodnutí se dozvědět, kdo byl přijat, co napsal do životopisu a případně jestli může existovat nějaký záznam, podle jakých kriterií byl přijat. Dalo by se to nějak udělat podle zákona o svobodném přístupu k informacím?

Pochopitelně si myslíme, že byl přijat někdo ze známosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 22.05.14 15:38

Myslet si to můžwete, možná to tak bylo, i šité na známého. Kriteria snad byla dána, pokud šlo o řádné řízení. Těžko vám dá někdo data nějak osoby, vy byste s tím souhlasil? Jedině napadnout u soudu, a jednal jste s nimi? Z řízení vypracovali písemnou zprávu. Požadavky jsou v 312/2002 Sb.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fido*
Datum: 22.05.14 15:45

... co napsal do životopisu? Vy jste se trošku málo vyspal? 101/2000 Vám nic neříká? Kde žijete? A k čemu Vám to bude? Jako, že to napadnete, dostanete se tam a oni Vás jako kolegu budou milovat? Až budete mít za sebou 50 pohovorů, tak Vás takove nesmysly nebudou napadat :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.14 19:03

Ty seš ale protivnej. Raději mlč.

Datum: 22.05.14 19:37

Ahoj Plyšáku. V šesté větě má Fido pravdu jako hrom.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 22.05.14 16:01
avatar

Myslím že víc se dozvíte šeptandou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.05.14 21:24
avatar

Kritéria byla zadána ve výběrovém řízení. To, co považujete za kvalitní životopis a motivační dopis, nemuselo k pozvání do váběrového řízení stačit. Měla Vaše reakce všechny náležitosti a obsahovala všechny požadované přílohy?

Součástí informací o vypsání výběrového řízení bývá i informace ohledně nákladání s osobními údaji. (Účastníci výběrového řízení dávají souhlas s použitím osobních údajů pro účel výberového řízení a případné uzavření pracovního poměru. Nikoliv ke sdělování dalším účastníkům řízení.)

Kdo byl přijat, se asi dozvíte poměrně snadno, na základě čeho už spíše ne.

Zákon o svobodný přístup k informacím nikoho neopravňuje k porušování zákona o ochraně osobních údajů. Tzn., že k CV ani k dalším materiálům ostatních účastníků byste se dostat neměl.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.