Koloběžka pro dospělé:

Od: Datum: 21.05.14 19:14 odpovědí: 7 změna: 24.05.14 13:12
avatar

Dobrý podvečer. Uvažuji o koupi koloběžky pro rekreační sport,jízdu ve městě,v lehčím terénu,cyklostezky... tak do 5-6000,-ale vůbec ,,nemám páru,,jakou bych měla zvolit. Na Netu je tolik nabídek,že se v tom nevyznám a tápu..Líbily se mi např. něco od Kostky, Crazy od Miba, Hill Cross,opravdu nevím a co by měla taková kolobrnda splňovat.Koupit si s blatníky nebo bez? Vcelku nebo skládací? Velikost kol? Ty kola pro sebe bych viděla tak 16/12.Výška řídítek? Mám 160 cm a nejsem zrovna žádné ,,tintítko,, :--)) tak aby taky vydržela a nerupla mi na prvním hrbolu.Poradí mi prosím někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.14 20:34

Dobrý podvečer.Nejlépe Vám poradí v obchodě.Já bych si koupil radši elektrokolo.Jelikož člověk stárne.

doplněno 22.05.14 13:05:

pro-stirecek na elektrokole můžeme šlapat taky a kdo už nemůže zapne motorek.*jasne*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.14 11:59
avatar

Proti stárnutí je lepší to šlapací kolo nebo i ta koloběžka...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.05.14 14:02
avatar
Přikláním se k tomu bicyklu. I bez elektromotoru.
Je pravdou, že stárneme. Stárnout budeme i při bicyklování. Ale je jisté, že bicyklování je a hlavně BUDE pro naše klouby milosrdnější než koloběžka. Část Vaší váhy ponese sedadlo! To doporučuje minimálně deset z devíti ortopedů.
A koloběžka nemá převody do pomala a do KOPCE!
doplněno 23.05.14 05:30:

Vnoučata se zřejmě brzo dočkají...

I když budete určitě stojatou nohu měnit a tu odrážecí také, myslím, že nárazy na cestu a specifické přetěžování potřebných svalů, úponů a kloubů Vám mnoho radosti nepřinesou... Zkuste, uvidíte.

A případně dejte vědět, jak to dopadlo. Je nás tady více v podobném věku a s podobnými choutkami. I když mnozí z nás už si raději netroufnou. Možno k naší škodě...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ruze®
Datum: 22.05.14 22:52
avatar

Kolo mám velmi dobré,elektrokolo mám v plánu kupovat příští rok,teď mám v plánu tu koloběžku.Když mi to na ní nepůjde nebo mně to přestane bavit,mám ji komu dát-2 vnoučata. ) Právě proto,že všichni pomalu ,ale jistě stárneme,je třeba se trochu hýbat a my máme za barákem lesy a v nich solidní asfaltové cesty a pěkné cyklostezky máme v okolí taky.

Od: ruze®
Datum: 23.05.14 22:00
avatar

Tak jsem si hejkale dnes koupila YEDOO MEZEQ DISC .Měli ji za cenu 4999,- ale protože jsem tak 14 dní porovnávala různé tipy,parametry a ceny na Netu,upozornila jsem je,že tam je cena podstatně nižší,tak mi ji dali nakonec za internetovou cenu 4190,- Černo-červená,je pěkná.Jela jsem na ní přes celé město,taková euforie na mě padla,v dětství jsem na kolobce jezdila ráda.Do kopečka jsem ji samozřejmě vedla,ale má jen 11 kg,.tak v pohodě.Musím se naučit střídat nohy,jsem pravák,tak pravou nohou mi to odrážení jde lépe.Zítra na ni jedu o práce,cca 2 km.No přiznám se,přijela jsem domů komplet upocená,tak hned do sprchy,ale když bylo venku 30 stup.,tak ani není divu! Tak si taky klidně troufněte! Člověk si musí taky občas udělat radost sám sobě. Dnes tu byl brácha a nadchla ho taky,je do 150 kg.,tak žádný problém i pro pořádné chlapy. Zdravím ! :--))

Datum: 23.05.14 23:55

Koloběžky jsou dnes "in". Ať už na výlety nebo do města.

Myslím si, že si udělala chybu ve výběru. Mezeq je těžká potvora - žádné "jen" 11 kg - Kostka Hill 8,6 kg (a jaký je to rozdíl). A taky výška nášlapu je šílená - nadřete se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 24.05.14 13:12
avatar

Na výlety mám kolo,kolobku mám spíše místo posilovny a na zlepšení fyzičky,takže ikdyž se asi ,,nadřu,,jak píšeš,tak mi to až tak nevadí.Na to,že ji vytáhnu 1-2x za týden mi stačí a Koska už je dost drahá.7-8000,-za kolobku,která nebude využívaná denně je už moc peněz.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.