Hlasití sousedi a jejich hlasitá TV i po 22h

Od: Datum: 19.05.14 23:21 odpovědí: 9 změna: 20.05.14 07:56

Dobrý den,

cca před 2 týdny a něco jsem se přestěhovala - ze začátku bydlení vypadalo docela v klidu, ale poslední dobou(4 dny) mám vedle sebe dost hlasité sousedi, mluví tak, že je hodně slyším a to i po 22 h a nebo si dávají nahlas TV a též při nočním klidu - jsem tu krátce a tak se bojím na někoho "vyskakovat"...ale musím je vždycky přehlušit hudbou, nevíte, jak je aspoň v tom nočním klidu "ztišit"? Moc prosím o radu. Mluví opravdu dost nahlas. Mají víc pokojů, já pouze garsonku, takže já už nemohu nikam zalézt, abych je neslyšela...a nechce se mi je moc přehlašovat hudbou, abych zas nerušila sousedy nade mnou - pode mnou nikdo není, je tam právník a ten tam je pouze přes den, kdy jsem v práci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: elsi
Datum: 19.05.14 23:23

pardon - vedle sebe dost hlasité sousedy (psala jsem to ve spěchu) :D za další případné chyby se omlouvám...

Od: buss
Datum: 19.05.14 23:39

Víte, ono to není tak jednoduché, je sice noční klid, ale... je nějaká hladina zvuku, takže jedině měřit.
Co to je za barák, že je vše slyšet, papírové stěny? Můžete žádat, rozčilovat se, oznámit na obci, k soudu, odstěhovat se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elsi
Datum: 19.05.14 23:43

No kdybych nemusela platit provizi plus kauci plus nájem, tak bych se klidně odstěhovala, ale to není tak jednoduché, navíc mám 2měsíční lhůtu...

Od: ben®
Datum: 19.05.14 23:47
avatar

Dobrý den, jako první bych je upozornil na to, že vedlejší byt je již obsazen a vše je tam slyšet. Tedy, i jejich hovor. A že Vy je nechcete šmírovat a znát obsah jejich hovoru, tak je o tom informujete. Třeba jim to bude trapné a zmlknou. Zdravím!

doplněno 19.05.14 23:51:

A potom je klasické řešení - klepání na zeď.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: betaraybill*
Datum: 19.05.14 23:49

No pokud jsou slyšet i obyčejné hovory tak silně pochybuji. Možná jen změní námět hovorů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betaraybill*
Datum: 20.05.14 00:17

Ono je otázkou co to je za barák a jak moc jsou opravdu hlasití. Bydlím v cihlové bytovce. Občas slyším souseda z vedlejšího bytu, ale to občas není tím, že by to bylo vyjímečně jako tím, že v tom pokoji často nebývá. Holt blbá zeď.

To samé další sousedi z bytu v přízemí, kteří mají přímo pod okny posezení a jak mě často serou když se tam vykecávají a nedá se mít otevřené okno. Holt něco je přirozené a něco ne. Chce to nějak rozlišit alespoň podle toho hovoru. Pokud na sebe vyloženě řvou tak ano řešit. Pokud slyšíte běžný hovor tak je něco špatně s barákem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 06:09

nenechte se mýlit,že existuje nějaký noční klid. To bylo kdysi za tzv.socialismu,aby dělníci šli ráno odpočinutí do práce. Dnes podnikatelé chodí až na devátou. Existuje pouze vyhláška hygieniků ve fromě doporučení,které hodinu 22 zmiňuje. Na řešení těchto vztahů je příslušný obecní úřad,na který se klidně obraťte.Jeho zaměstnanci by měli zjednat pořádek a popř. Vám říci,co dál. U nás si k tomu starosta koupil "hlukoměr".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 20.05.14 06:23
avatar

Jeste bych zkusil potkat toho pravnika pod Tebou. Zna zakony i okolnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 20.05.14 07:56

A proč hned vyskakovat? Proč je vaše první reakce jít se radit na poradnu? Snad normálně za nimi zajdu, slušně jim řeknu, v čem je problém a teprve pokud by na to reagovali negativně, tak to začnu řešit. Ale třeba vůbec neví, že je to tak slyšet, takže si po upozornění dají více pozor. Večer dům vždycky ztichne, takže je z bytů slyšet samozřejmě více.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.