Dávky před porodem a po porodu-nezaměstnaná

Od: Datum: 06.07.14 23:42 odpovědí: 1 změna: 06.07.14 23:49

Dobrý den,

jak to probíhá s přiznáním nějaké fin.podpory, pokud jsem nezaměstnaná a jsem těhotná. A jak to bude těsně před porodem a po porodu, z čeho se mi bude vypočítavat mateřská? Otec dítěte je zaměstnaný.

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.14 23:49

jakou konkrétně finanční podporu máte na mysli? podporu v nezaměstnanosti po skončení zaměstnání? ta je stejná pro těhotné i netěhotné.

na mateřskou (=peněžitou pomoc v mateřství) nemáte nárok, pokud nenastoupíte v ochranné lhůtě (t.j. do 180 dní po skončení zaměstnání, zároveň musí být splněná podmínka alespoň 270 dní nemocenského pojištění v posledních dvou letech).

pokud nebudete mít nárok na mateřskou, tak ode dne porodu si můžete požádat o rodičovský příspěvek. vy sama byste měla nárok pouze na čtyřletou variantu, ale pokud je otec dítěte zaměstnaný, tak můžete volbu délky pobírání (a tím i měsíční výše příspěvku) provést přes nej. měsíční výše příspěvku pak bude záležet na vaší volbě, která závisí na výši příjmu vašeho partnera.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.