Problém s mastným spolužákem

Od: Datum: 18.05.14 19:33 odpovědí: 9 změna: 25.05.14 14:38
Čahoj členové této poradny. :-D Jeden můj spolužák nedodržuje osobní hygienu. Poznala jsem to podle toho, že smrdí, má mastné vlasy a drbe se v nich .Dost mě to deprimuje, neboť pak mastí věci, na které pak šahají i ostatní lidé. Už jsem taky na jednu otázku v dotazníku ohledně mezilidských vztahů na naší škole s obsahem...cituji: ,,Má podle tebe na naší škole někdo nějaký problém. Pokud ano, kdo?‘‘, napsala, že on, neboť se nemyje a (mimochodem i) pije energydrinky...pí učitelka si s ním o tom i pravděpodobně promluvila a taky mu o tom, že si to o něm myslím, řekla jedna má spolužačka a stejně pořád chodí mezi lidi neumytý. Poraďte mi prosím co mám dělat, aby se to změnilo.:(
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.14 19:44

Ahoj.Když jsem ještě sloužil na vojně tak jsme tam taky měli něco podobného.Chytli jsme ho a na umyvárce jsme ho pořádně "odrhli" namazali mazlavým mýdlem a polili vodou.Takto se "naučil" mýt.Ale stejně za nedlouho šel z vojny pryč-tvrdli mu játra.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 18.05.14 23:31
Ahoj. Také jsem měl takového spolužáka. Všichni jsme mu to říkali,nejprve v narážkách,když to nepomohlo,tak i normálně. Bohužel i to bylo marné. Vždycky se s námi akorát týden nebavil. Bohužel za celé čtyři roky,co jsme s ním chodili do třídy,se to nezměnilo. Nejhorší bylo,že třeba dát mu napít Coly,znamenalo,dát mu celou Colu! Tak to bylo s kávou z automatu,se vším. Potom jsem mu říkal vždycky,že jsem nemocný a že ho nechci nakazit. Bohužel za celé čtyři roky se nezměnil,dokonce ani potom. Je to v něm,protože nemá základní hygienické návyky,které ho rodiče zapomněli naučit a tak mu to samotnému přijde normální. Neřeš ho,bohužel tomu nepomůžeš.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: nick1
Datum: 19.05.14 09:48

ahoj, také jsme měli takového spolužáka na základce. Byl docela hodný a kamarádil se, ale ty jeho mastné vlasy jako máčené v oleji, no fuj. A také 2x moc nevoněl. Jeho rodina byla rozvrácená a jeho táta asi neměl moc peněz, takže se koupali 1x za týden, nebo alespoň tomu vše nasvědčovalo, protože vždy na začátku týdne měl hlavu umytou a nesmrděl tolik, ale pak už se to zase jen zhoršovalo. Asi to nezměníš, je to o tom člověku hlavně a taky nevíš jak to má asi doma. Najdou se totiž lidé, kteří se koupou jen 1x za týden, aby ušetřili peníze za vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 25.05.14 14:38
Málo peněz není důvod, proč se nemýt. Nejlevnější šampon stojí do 30Kč za litr a obyčejné mýdlo asi 6Kč. Vody lze také spotřebovat i při každodenním mytí méně, než jednou týdně při koupeli ve vaně. Na důkladné umytí celého těla stačí asi tak 5l teplé vody.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikrora*
Datum: 23.05.14 14:23

Díky za odpovědi. No jo. Vím, že lodický důvod, proč se někdo málo myje je ten, že má málo peněz nebo ho takové chování naučili rodiče, jenže vím, že jeho matka je učitelka a znám ji a vím, že má dobrou hygienu. Taky to prase používá ipad a každý den pije energy drinky značek Redbull aspol., což rozhodně není zrovna lehká záležitost...

doplněno 25.05.14 12:30:

Teda levná záležitost. :-D

Od: ruze®
Datum: 23.05.14 21:44
avatar

Ahojky,no,nejen na škole,ale i v zaměstnání se to často dějě,páni prominou,ale většinou chlapi-,,staří mládenci,, kolem 40-45 let,máme v práci 2,ale abych jim nekřivdila i jedna žena okolo 50,no je to děssssssběssss! Ještě že nejsou přímo u nás na pracovišti,stačí,když jen kolem občas projdou.Člověku je trapně lidem v tomhle věku něco kázat o hygieně,vedoucí to jednou nebo 2x udělala a řekla jim to naplno ,ale jako by hrách na stěnu házel,je to pořád stejné.Nechápu to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.14 01:07
avatar

Hygiena je určitě nezbytná, ale přiznám se, že nejhorší muka pro mě byla, když jsem na SŠ seděla za dvěma spolužačkami, které byly náruživé kuřačky.Navíc pravděpodobně moc často nepraly oblečení (to už se zase týká i té hygieny), takže se ten několikadenní cigaretový odér jaksi rozkládal a bylo to opravdu nesnesitelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: spindira
Datum: 25.05.14 14:10

Každej je nějakej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.14 14:15
avatar

Nepříjemná a těžko řešitelná situace. Vždycky se někde najde exot, který nějakým způsobem znepříjemňuje svoje okolí. A bohužel největší vinu na tom nesou jeho rodiče. On sám si to možná ani neuvědomuje, nebo ještě není natolik vyspělý, aby se si to uvědomit mohl. K čemu ho doma vedou, mu přijde jako běžná věc.

Jakákoliv akce proti němu by mohla být považována za šikanu a i učitelé se rázem ocitnou na tenkém ledě, když s nim o tomto problému začnou mluvit.

Bohužel, jak už tu bylo psáno, není to jen ve škole. Takoví lidé se vyskytují i mezi dospělými. A taky to není nic příjemného.

Možná by pomohl nějaký jeho kamarád, který by mu byl "vzorem" a zkusil by ho navést správným směrem. Ale to je asi utopie. Na kamarádství se dneska ve škole asi moc nehraje. Nezbude, než si zvyknout, tolerovat, že je mezi vámi někdo odlišný a hlavně mu za to neubližovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.