Odkup pozemku

Od: Datum: 18.05.14 17:45 odpovědí: 2 změna: 19.05.14 15:50

Dobrý den, prosím o radu, chci koupit dům na pozemku těsně sousedícím se zahradou mateřské školy. Část pozemku MŠ vůbec nevyužívá, neboť se jedná o zarostlou stráň, kterou bych ráda odkoupila a tím si částěčně svůj pozemek zvětšila. Pozemek MŠ je ve vlastnictví města a je na něm věcné břemeno užívání. Prosím o radu, zda je vůbec možné s ohledem na toto věcné břemeno tuto část pozemku od města odkoupit. Děkuji předem za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: brz
Datum: 18.05.14 18:19

Věcné břemeno se dá po vzájemné dohodě ( město - školka) zrušit. Pak již bude záležet na městu, zda vám pozemek prodá, nic mu v tom bránit nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 19.05.14 15:50

Věcné břemeno lze zrušit v rámci koupě pozemku od města - koupí byste měla začít, protože prodej obecního pozemku je běh na dlouhopu trať, rozhoduje o tom zastupitelstvo (ne jen rada či starosta) a musí to viset na úřední desce - podejte si písemnou žádost, musí ji vyřídit /projednat na zstupitelstvu .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.