Aupair a zdravotní pojištění?

Od: Datum: 02.06.14 19:23 odpovědí: 4 změna: 03.06.14 17:14

Ahoj všichni,
za necelý měsíc odjíždím jako au-pair do Rakouska minimálně na 1 rok. Zařizuji si to přes Student Agency. Nevíte jak je to nyní se zdravotním pojištěním? Navíc jsem vedená na úřadu práce jako nezaměstnaná, takže když jsem se zde paní ptala, co musím udělat před odjezdem, tak odhlásit se na úřadu práce a na zdravotní pojišťovně den před odjezdem - tedy 4. července, když vím, že budu odjíždět 5. července. Ve Student Agency mi navíc nabídli asi pojištění na 1 rok za 4 500Kč. Je tu někdo ve stejné situaci jako já? Nemáte někdo zkušenosti nebo radu kam se mám podívat, zeptat se?Email: Veronika149@seznam.cz
Děkuji Veronika


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.14 20:46
avatar

Jaké pojištění Vám agentura nabídla? Normálně se zde odhlašte u své zdravotní púojišťovny a po návratu jí doložíte, že jste měla zdravotní pojištění hrazeno v zahraničí. Za au-pair by měla zdravotní pojištění hradit v zemi pobytu hostitelská rodina (alespoň tomu tak donedávna bylo).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veronika149*
Datum: 03.06.14 11:25

Dobrý den, Student Agency mi nabídlo cituji doslova co je napsáno na brožurce: Alianz cestovní pojištění, Komplexní pojištění s neomezenými výdaji na léčení, 4 450 Kč /12 měsíců, mám o tom brožurku, ale vůbec tomu nerozumím. Kde v Rakousku se mám zase přihlásit, na nějaké jejich zdravotní pojišťovně? Vůbec tomu nerozumím.Pokud mi budete odepisovat, mohl/a by jste mi odepsat na e-mail Veronika149@seznam.cz. Děkuji Veronika

Datum: 03.06.14 16:48
avatar

Před odjezdem se odhlašte u své zdravotní pojišťovny, nahlašte jí dlouhodobý pobyt v zahraničí. Po návratu musíte doložit platby zdravotního pojištění v cizině, jinak byste musela pojištění (1.148 Kč měsíčně) doplatit zpětně u nás.

Zdravotní pojištění potřebujete v zemi pobytu, tam, kde případně budete potřebovat lékařské ošetření.

Cestovní pojištění byste potřebovala při dovolené, prázdninovém cestování apod. Vy však budete v zahraničí pracovně.

Vaším zaměstnavatelem v Rakousku bude hostitelská rodina, tj. rodinna, v níž budete jako au-pair. Ta Vás musí nahlásit na zdravotní pojištovně a hradit zdravotní pojištění.

Akorát si s rodinou nezapomeňte vyřídit potvrzení o placení zdravotního pojištění za celou dobu pobytu.

------- Poznámka: Veroniko, zvěřejňováním svého e-mailu si akorát koledujete o spam. (Odtud, z žádného fóra ani z jiných služeb Vám na e-mail nikdo nenapíše.)

doplněno 03.06.14 16:50:

Nejlepší by bylo zavolat hostitelské rodině a informovat se u ní, jak to bude během Vašeho pobytu u nich s Vaším zdravotním pojištěním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rady*
Datum: 03.06.14 17:14

Když byla dcera před lety v Rakousku, jako auper, tak za ni hradila hostitelská rodina pojištění a po příjezdu také dokládala, ale tenkrát OSSZ, bylo to před rokem1992 jinak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.