Letáky a reklama

Od: Datum: 17.05.14 18:12 odpovědí: 14 změna: 18.05.14 09:37

Prosím o poučení: Jak se bránit (bráníte) doručování letáků a reklamního materiálu do vlastních poštovních schránek? Řeší to nějaký zákon či směrnice a pod.?

Děkuji - miro

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.14 18:19

Cedulkou na schránce: NEVHAZOVAT REKLAMU. Pošta to respektuje a ostatní také. Ve vchodu pod nástěnkou je drátěný regálek pro tyhle účely. Pokud bych nachytal někoho, kdo nápisu na schránce nevěnuje pozornost, tak by si to pro příště určitě zapamatoval.

Ohodnoceno: 1x

Od: miro®
Datum: 18.05.14 09:36

Děkuji za vstřícnost a vaše odpovědi a názory. - miro

Datum: 17.05.14 18:23

Zdravím.Na svou schránku nalepit -Zákaz vhazování reklamních letáků.

Ustanovením § 2 odst. 1 písm. e) zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy a o změně a doplnění zákona č. 468/1991 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon o regulaci reklamy"), je zakázáno šíření nevyžádané reklamy, pokud vede k výdajům adresáta nebo pokud adresáta obtěžuje; na šíření reklamy elektronickými prostředky a její omezení se vztahuje zvláštní právní předpis, za reklamu, která obtěžuje, se považuje reklama směřující ke konkrétnímu adresátovi za podmínky, že adresát dal předem jasně a srozumitelně najevo, že si nepřeje, aby vůči němu byla nevyžádaná reklama šířena.

Ohodnoceno: 3x

Od: hm®
Datum: 17.05.14 18:24

Bóže dobrej, na co zákon?! Nemáme snad dost debilních zákonů už teď? Lidi to obvykle řeší cedulkou typu "Nevhazujte reklamu" nalepenou na schránce. My tam nemáme nic, občas do těch letáků mrknem a pak je uložíme do tříděného odpadu. Kdo topí pevnými palivy, může si je schovat na zimu na zatápění.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.05.14 18:34

Zwiki odpověděl dobře. Mimochodem letáky velmi špatně hoří, zapalovat se některými vůbec nedá a jelikož jich jsou za týden dvě vietnamské tašky co je já ani neuzvednu, musela bych na chalupě topit jako divá. Koupit v papírnictví samolepku NEVHAZUJTE REKLAMU, nalepit na schránku a zatím je to respektované.

Datum: 17.05.14 20:51

Lidus ,děkuji za pochvalu.Moc to potěší

Datum: 17.05.14 18:46

skočte si na nejbližší poradnu SOS-Asociace a tam Vám dají onu,docela pěknou,nálepku na schránku.Mohu ji i poslat.

Od: buss®
Datum: 17.05.14 19:51

Poštovní schránka je určena na vhazování ..., dejte si tam ceduličku, že nechcete reklamu, letáky...

Datum: 17.05.14 20:29

Nevím jak kde,ale osobně jsem taky nechtěl,dal si cedulku že nechci vhazovat reklamu,stejně tambyla házena.Jednou jsem je dokonce odchytil a když jsem se ptal proč to tam vhodili-řekla "já to tak neberu a ani nemám čas číst co tam píšete!"

Když jsem sdělil že si na ni budu stěžovat-"No a co,běžte,tak Vám to tam pak bude házet někdo jinej!"

Tak jsem to vzdal a jdou rovnou mezi odpadky.

Jen si říkám co to musí stat zbytečně peněz takto je vyhazovat za zbytečnost,když minimállně 90% lidí je rovnou vyhodí nebo schová na zimu na podpalky!

Datum: 17.05.14 20:59

Tak já zase přidám pohled z druhé strany, jak to chodí na poště: Pokud máte nalepeno na schránce "nevhazujte reklamu", tak by vám neměli vhazovat letáky. Ony jsou ale taky "letáky", které reklamou nejsou, míním tím různé městské noviny a zpravodaje, oznámení atd. Toto jsou INFORMAČNÍ materiály, nikoli propagační, a ty se do schránek vhazují i přes tu nálepku.

Od: dary®
Datum: 18.05.14 05:20
Se neubráníte, ale zase by se dalo ušetřit za toaleťák

Datum: 18.05.14 06:11
Mě to pripadne stejne hloupé jako : Proč dávají na Nově filmy které mě nebaví?
No tak se prostě nekoukam, no tak ty letáky švihnu do koše. Nedělejme ze všeho vědu.

Datum: 18.05.14 07:15

Letáky mi nevadí, ačkoliv je jich pořád dost. Dávám je do krabice a pak zavezu známé, která prodává v železářství. Balí tam do nich kovové, často i mastné součástky, pásovinu, nemá jich nikdy dost a je ráda za jakékoliv množství. Do popelnice je nedávám. Někteří šetřiví lidé je nosí do sběru. Jenže je pár halířů za kilo a nemá to valnou cenu. Proto se jich zbavím v tom železářství.

A ten, kdo tady píše o tom použití místo toaletního papíru: zkusili jste si někdy otřít zadek letákem? Já tedy ne, ale vzhledem k jeho tuhosti a ošetřenému lesklému povrchu si myslím, že by z toho nebylo nic. Jaga.

Od: miro®
Datum: 18.05.14 09:37

Děkuji za vstřícnost a vaše odpovědi a názory. - miro

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.