Bolest u zubaře

Od: Datum: 17.05.14 18:05 odpovědí: 15 změna: 18.05.14 19:32

Dobrý večer,

u zubařky při vrtání zubů mně to příšerně bolí, takže si nechám píchnout injekci, ale ta mi absolutně nezabírá. Doktorka už si za mně dělá srandu, že jsem neumrtvitelná. Má to někdo stejně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 17.05.14 18:11

Dobrý večer. Pokud necítíte po aplikaci injekce žádný projev, vůbec neznamená, že jste přecitlivělá. Existuje pár jedinců, třeba 1 z 10 000 lidí, na které prostě určité anestetikum neúčinkuje. Proto je potřeba volit anestetikum jiné a ne pokračovat v zákroku, ba se dokonce pacientovi smát, že je "neumrtvený." Vy tu injekci vůbec necítíte? Oteče aspoň nějak třeba nebo dojde u Vás ke znecitlivěn třeba jiného místa aspoň?

doplněno 17.05.14 18:21:

V tom přpadě není chyba na Vaší straně, ale na straně lékařky. Neumí aplikovat injekci do místa, kam ji potřebuje dostat, nebo neumí zvolit správnou dávku. Z laického pohledu to vypadá tak, že se látka vstřebá dříve, než dojde k samotnému zubu.

doplněno 17.05.14 18:49:

Zkrátka a dobře. Dobrý anesteziolog docílí toho, že při operaci spíte a o ničem nevíte. Dobrý zubař by měl dovílit stejného - o ničem nevíte (akorát nespíte).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bolava*
Datum: 17.05.14 18:15

Injekci cítím, umrtví mi to půlku pusy, ale na zub to nezabírá, prostě to vrtání cítím a bolí to neskutečně.

Od: janplinto*
Datum: 17.05.14 18:16

Ano. Jsem na tom podobně; celá čelist je po anestezii ztuhlá, jen ošetřovaný zub bolí jako čert. Netuším, co s tím a štve mě to převelice. Kamarád zubař tvrdí, že zubní kaz někdy umí neutralizovat účinnou látku v anestetiku, ale fakt nevím.

doplněno 17.05.14 18:31:

Nechám si dávat injekci zleva zprava (jako při trhání). Málo platné; bolest jako prase, i když menší, než při jednostranné injekci.

doplněno 17.05.14 18:33:

Ještě dodatek: Většina hrdinů, kteří injekci nepotřebují, se ve skutečnosti mnohem více bojí právě injekce, než samotného vrtání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 17.05.14 18:22

Váš kamarád zubař má jistě pravdu, ale vždy je potřeba to řešit. Např. použitím jiného anestetika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 18:38
avatar

Díky cobraku za tuto dopověď, taky se mi několikrát stalo, že anestezie nezabrala, ale zubař vždy po vyzkoušení a zjištění, že nezabírá, přidával anestezii (nebo měnil, to nevím) tak dlouho, až zabrala. Je ovšem pravda, že před lety se vrtalo a dokonce odstraňoval nerv bez umrtvení, kdybych tehdy utekla z toho křesla, udělala bych líp . Přece jen pokrok existuje !

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.05.14 18:40
avatar

Moje zubařka mi vždy injekci nabízí, prý nemá ráda cukající se lidi. Já ji odmítám, nebojím se totiž bolesti, já mám panickou hrůzu ze zubaře a když zavřu oči tak se ani nehnu. Manžel si injekci při vrtání píchnout nechá a pak do večera kroutí hubou, že ji má stále zatuhlou. Ale mám perličku, při vyndávání šroubů s femuru mi dávali anestezii a když přistoupil lékař já vyděšeně volala néé já nespím ale tělo jsem měla ztuhlé, museli mi přidat a také říkali, že je to dávka pro 100 kilového chlapa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 18:41
avatar

Každej člověk to má asi jinak, ne že bych vrtání bez umrtvení necítil, to cítím, ale že by to byla nějaká nesnesitelná bolest, to ani náhodou.

Jen u trhání moudráku jsem dostal injekci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bolava*
Datum: 17.05.14 18:52

Mně zubařka taky zub opichává z obou stran, dává dvojitou dávku, pak ještě nějakou jinou injekci, kterou prý dává při trhání zubů a účinek pořád žádnej. Na křesle sebou cukám, slzy mi tečou, skučím, no děsný.

Ale co s tím?

Od: cobrak*
Datum: 17.05.14 18:59

V tom případě byste měla navštívit stomatochirurga, protože ten má možnost aplikovat daleko silnější anestetika než zubní lékař.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bolava*
Datum: 17.05.14 19:40

S kazem? Tam se snad řeší extrakce zubů, nebo ne?

Od: dako®
Datum: 17.05.14 19:35
avatar

Když synovi vrtali zuby a dali mu injekci, stejně bolest cítil a nikdo mu to nevěřil. Zubař mu skoro vynadal, že si vymýšlí. Dnes už je dospělý a ze zubaře má hrůzu. Jsem ráda, že tu tento dotaz je, teď aspoň vím, že se to stává. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 21:07
avatar

Možností je několik. Co jsem ze své zkušenosti u zubařů (a že jsou bohaté...) pochytila je toto:

a) Máte na anestetikum rezistenci. Mám ji taky, ale slabou, stačí mi dvojnásobná dávka.

b) Zubařka neumí píchnout anestetikum.

c) Zub, který vrtá, je pod zánětem. Neočekáváte doufám, že bude anestetikum fungovat tam, kde již je nějaký problém. To prostě fungovat nebude. Před asi 3 roky mi zubař čistil cystu v kořeni jedničky nahoře, tzn. vlastně uprostřed patra. Dal mi tam šest běžných dávek anestetika, nic nezabíralo, tak to musel vyčistit "zaživa" s tím, že lepší už to nebude. Bolelo to tak, že si na to nepamatuji. Před cca 2 měsíci mi musel vytáhnout pětku, pod kterou byl váček. I když je to záhul na ledviny, nechala jsem si předepsat Entizol, aby se zánět přeléčil, a on pak mohl při vytahování zubu použít anestetikum, i když mohl v podstatě zub vytáhnout ihned, nebylo co řešit. Takže asi tak, jakmile je v místě zánět, anestetikum nemůže účinkovat.

doplněno 17.05.14 21:10:

Ještě jsem zapomněla, že ta resistence může být pouze na jeden typ. Vím, že můj zubař je střídá. Jedním z nich je Suprakain, to druhé má název končící také na -kain, ale první část slova je jiná... Když použije to druhé, účinkuje lépe (nemusí mi dát větší dávku), ale říká, že ho dává nerad - asi nějaké vedlejší účinky, a když to stačí, použije ten "obyčejný" Suprakain.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 17.05.14 22:39

Říkám jen, co jsem četl.Český emigrant s horšími zuby šel v New Yorku k zubaři. Ten se na zuby podíval a řekl: Sestro, narkozu. Čech se podivil a zubař řekl : Já Vám to ani nesmím dělat bez narkozy, na to je zákon...Je-li v USA narkoza u zubařů běžná, pak lze vyslovit podiv nad tím, že se u nás o ní ani neuvažuje. Snad to vysvětlí nějaký znalec. Lidí, kteří se celý život bojí zubařů, je u nás hodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bolava*
Datum: 18.05.14 19:23

No právě, já už se taky třepu strachy před každou kontrolou.

Datum: 18.05.14 19:32

kjanik. Domníváš se, že narkoza je pro lidský organizmus něco dobrého?Něco málo si o tom přečti. Jasně, jsou situace, kdy se jí vyhnout nelze.To, že jí dávají v Americe na počkání (teda jestli to je pravda) není dáno. zvýšenou péčí o pacienta, ale je to byznys na úkor zdraví.

Jinak já jsem také hrozný strašpytel a tu umrtvovací injekci mi doktor píchá už ve dveřích *smich*. Naštěstí mě zabírá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.