Dávkování inzulinu

Od: Datum: 17.05.14 12:56 odpovědí: 12 změna: 25.05.14 08:07

Dobrý den,manžel si píchá inzulin ,nevíte někdo jestli si může sám zvednout stanovenou dávku v případě,že má naměřený vyšší cukr? a o kolik? Ma inzulinove pero a picha si 3x denne.Děkuji za odpovědi.Líba


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 17.05.14 13:20

Dobrý den, jde o to, že Váš manžel by si správně vyšší cukr neměl naměřit, pokud dodržuje stanovenou diabetickou dietu. Pokud si Váš manžel samozřejmě naměří vyšší hodnotu glykémie, je potřeba, aby si inzulin aplikoval opět, jak říkáte Vy, ve vyšší dávce, než mu určil jeho lékař. Jenže je tady problém v tom, že, jak říkám, k tomuto by nemělo dojít, pokud dodržuje to, co má. Druhý je problém v tom, že sám určitě neví, kolik jednotek "navíc" si má teď aplikovat. Nejspíš to ještě nemá vychytané, jinak byste se zde neptala, proto je to trochu problém. Může to také přehnat a může dojít k tomu, že si cukr naopak srazí na minimum. Důležité je, kolik cukru si naměřil a v jakém časovém odstupu od jídla. Kolik mu glukometr ukázal? Mám bohužel zkušenosti a zážitky s tím, že ošetřující lékař v nemocnici pacienta dostatačně nepoučí a propustí ho z nemocnice domů s tím, "ať si píchá inzulin." On po té přijde domů, vyčte si z internetu, že správná hodnota glykémie je 3,6 - 6,3mmol/l a podle toho se řídí. Toto je ale naprosto špatně, protože diabatik, který má svojí "normální" hodnotu 12mmo/l a srazí si jí inzulínem na 5, tak upadne do těžké hypoglykémie a následně do diabetického kómatu. Proto se Vás ptám, kolik je jeho "normální" hodnota.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 17.05.14 15:43

Trefil jste hčebíček na hlavičku,jsme absolutně nepoučení a proto se ptám.Jeho hodnoty se pohybují,byl v nemocnici na laparoskopii žlučníku,tam mu snížili dávku na 4-4-4 odcházel tam s dávkou 20-20-20 vrátil se domu a jeho glykémie se pohybuje okolo 12mmol a my nevíme jak přidávat,aby se snížila.Občas zhřeší ,proto ta pohyblivost a já jsem z toho zmatená.Jste hodný a já děkuji za odpověď.Líba

Od: cobrak*
Datum: 18.05.14 02:14

Omlouvám se za zpoždění. Pokud má Váš manžel hladinu 12mmol/l, tak Vám radím následovně. Vzažte mu, ať si ji na těch 12ti udržuje a hned v pondělí, ať se zeptá lékaře, stačí tam zavolat, ale lepší je osobní návštěva. Pokud neví, jak a na jaké hodnotě si hladinu cukru udržovat, je to velký problém, možná bych i uvažoval o změně lékaře, když nebyl schopen mu to vysvětlit. V každém případě Váš manžel musí dodržovat dietu a nikoliv, jak Vy píšete "zhřešit," a následovně si píchout o čytři či více jednotek navíc. Za prvé to není pro tělo v pořádku, ničí si tím zdraví, a za druhé to lékař při vyšetření odhalí. Je jen milná domněnka většiny diabetiků, že stačí tři dny před návštěvou lékaře jíst citron a držet dietu a udržovat si hladinu na určité hladině, protože lékař je schopen mu zjistit hladinu glykémie až 6 týdnů zpětně a to pouhým odběrem krve! Ale v každém případě by měl Váš manžel to co má ne kvůli lékaři, ale kvůli sobě, jinak ho čekají v budoucnosti velmi nepříjemné diabetické komplikace. Časem ho čekají s největší pravděpodobností komplikace stejně, ale rozdíl je, jestli začne špatně vidět, mít ucpané cévy v těle cukrem (atd.) nyní nebo za 30let. Takže teď přes víkend ať se udržuje na nějaké hladině, kterou mu drželi v nemocnici při hospitalizaci (to je nejspíše těch 12) a v pondělí ať navštíví lékaře a ten, ať mu všechno vysvětlí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.05.14 12:45

Manřelova pani doktorka na zanet žlučniku,kontrolu na 29.5.Když manželovi inzulin nasazovali,byl mimo a pokud nějaké školení dostal,nepamatuje si.Ty hodnoty by měli byt stále stejné?Jak dlouho před jídlem si pícháte?

Datum: 19.05.14 13:03

Neni možné,že se mu to teď hybe kvůli operaci žlučníku?

Datum: 25.05.14 08:07

Ve vnitřní poště mi to už nedovolí odepsat,že jsem překročila počet zpráv.Čekám na horách.L

Od: moula*
Datum: 17.05.14 19:41

Mělo by se dosáhnout stabilizace výše cukru v krvi před snídaní na lačno na hodnotách kolem šesti. U mne tak tomu je, píchám si inzulín pět let. Je potřeba to řešit s diabetikem, tomu dát také zprávu z nemocnice jak mu snížili dávky inzulínu, to se může stát vzhledem k tomu, že při laparoskopii asi minimálně jedl a proto to snížení. Jaký měl cukr když si píchal 20 jednotek a jak dlouho se píchá?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 18.05.14 02:15

Ne řešit s diabetikem, ale řešit s diabetologem.

doplněno 18.05.14 14:45: Moula je omluven ;)
Ohodnoceno: 2x
 
Od: moula*
Datum: 18.05.14 14:43

Dík za opravu, chybička se vloudila

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 08:50

Vy i moula o inzulinu zasvěceně mluvíte,nemohl by některý z vás se mnou ppovídt mailem,třeba by jste mi dali odpověď na otázky,které mne trápí.

Od: cobrak*
Datum: 20.05.14 08:53
Pokud chcete,napište mi do vnitřní pošty tady na poradne a pokusím se Vám pomoci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.14 12:42

Manžel bere inzulin necely rok z nemocnice,kde mu ho doporučili se vrátil na dávkách 10-10- atrapid a 0-0-18 na noc movomix.Jeho pani doktorka neni oblibena u pacientu a dostal se na davky 20-20-20 ma ty hodnoty pohyblive i když se snažime dodržovat dietu,vy jí dodržujete striktně?

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.