Dobrovolný odchod starého člověka od rodiny

Od: Datum: 16.05.14 22:05 odpovědí: 11 změna: 17.05.14 15:57

Dobrý večer.

Slyšeli jste někdy o tom, že by starý člověk vysokého věku 90 let, odešel dobrovolně od rodiny někam neznámo kam, mezi jiné lidi? Nechal se prohlásit za mrtvého a odešel dožít jinam?

Pocházel z rodiny, kde byly velké problémy vztahové mezi členy rodiny i jeho zdravotní. Jeho vnučka jej nadlidsky milovala, ale neubránila se psychickým kolapsům z ostatních členů rodiny, což jej také ubíjelo. Miloval prostředí, kde pobýval a miloval je všechny své nejbližší. Zlá dcera jej trápila, až by jej utrápila, desítky let neměl ani možnosti dostat se do společnosti mezi lidi nebo jen na výlet, byl stále mezi 4 zdmi a nebo do pár metrů od domu.

Myslíte, že by někdo něco takového skutečně udělal? Chtěl zemřít, stále to povídal a myslel, že svým odchodem všem pomůže. Myslíte, že by se tento člověk chtěl ještě někdy se svou rodinou setkat nebo alespoň s někým z nich?

Nyní už by mu bylo 100 roků. Vydržel by někdo tak dlouho, 8 let, bez své takto výše popsané rodiny? Stačily by mu třeba vídat je na fotkách a videích?

Jedná se o mimořádně nešťastného člověka s obrovskou touhou své rodině pomoci a dožít si v klidu. Co myslíte, že by obnášel jeho návrat zpět domů? Má jej jeho nesmírně milující vnučka hledat?

Děkuji moc za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.05.14 22:33
avatar

Dobrý den, ne, o tom jsem neslyšel. Ale, mohl by to být námět na americký film. Nic ve zlém, ale píšete v hádankách a jen naznačujete, že by to mohl být Váš příběh. Už jenom to, že by se někdo nechal prohlásit za mrtvého není asi reálné. To jde mimo toho člověka a trvá to dlouho.

Zkrátka, je to jen zajímavý příběh, ale nejspíše nereálný. Zdravím!

doplněno 17.05.14 00:25:

kaj - uberte na věku hlavní postavy, vysvětlete (když byl dědeček v izolaci), jak získal kontakt na jiné lidi (jaké=?) a kam vlastně odešel (mimo republiku=?). Vysvětlete, kým byl prohlášen za mrtvého (sám to udělat nemohl) a proč - důvod. Proč by se měl vracet, když chtěl svým odchodem rodině ulevit? Když tak chtěl rodině pomoci, tak proč odcházel a nesrovnal si nezdárnou dceru? No, anebo se tím už netrapte a napište něco jiného.

doplněno 17.05.14 08:55:

Tazatelka zatím neuvedla, o co přesně se snaží. Jestli píše povídku nebo scénář. Může to celé udělat jako snovou fantazii s mysteriózním prvkem, ale také jako parodii na srdcebolné příběhy ze života (viz Pytlákova schovanka).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kaj*
Datum: 16.05.14 22:54

Toho jsem se také lekla, když jsem příběh podrobně sepsala, tak jsem jej rychle vyškrtala, protože opravdu by mi ten příběh mohl někdo vzít, kde jinde berou scénaristé náměty do nekonečných seriálů než čtením reálných lidských příběhů, tenhle je můj a jestli, ať mi za to tedy někdo třeba zaplatí

Došlo mi to, když jsem si zpětně vybovala mého dědečka při identifikaci. Myslím, že to nebyl on. Jenže v tom rozčilení jsem se nezmohla na jakékoli řešení a pomlčela o tom, ačkoli celý jeho odchod byl plný neuvěřitelností.

Datum: 16.05.14 23:13
avatar

Nevím sice o tom, že by sem chodili scénáristé, ale pokud zde Váš příběh, který jste zveřejnila dobrovolně, najdou, jistě jej zvládnou upravit do životaschopné podoby (do uvěřitelné podoby), jinak by na to nikdo nekoukal ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaj*
Datum: 16.05.14 23:23

A co konkrétně byste mi na tom, prosím, určitě vyvrátili? Já se nad tím totiž neskutečně moc trápím.

Děkuji.

Datum: 17.05.14 01:40
avatar

Tak si to shrňme: Devadesátiletý dědeček žijící po léta v izolaci, bez kontaktu s lidmi, trpící zdravotními problémy, možná i týraný, zjevně i bez dostatku financí (proč by jej jinak dcera držela v izolaci?) nemající žádné známé (dávno zemřeli) ani příbuzné (ti by jej nenechali trápit), kteří by mu v jeho zdravotních problémech pomohli, se jednoho krásného dne rozhodne opustit rodinu.

Vypraví do neznámého místa a už o něm nikdy nikdo neuslyší. Ani ta vnučka jej neměla dost ráda, protože by se jiank o ukončení týrání postarala mnohem dříve! ...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 17.05.14 08:42

?Jak by to ten starý člověk mohl zvládnout? Je to hloupost,,není reálná ...to si myslím já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.05.14 09:51

To záleží vjakém stavu stary člověk je.V mej blízkosti žijí devadesátiletí manželé a pán ještě ryje zahradu a těší se životu.A je štˇastny že má malou zahrádku,řídí autoMám u sebe maminku .Letos ji bude 89 let.Je věčně nespokojená,Nic si minutu nepamatuje,celé dny a noce spí a leží,ven nechce chodit achce umřít. *mala*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 17.05.14 11:22

Dovedu si to představit, životní příběhy jsou různé, a staly se. Kolik je jen u nás pohřešovaných a neví se důvod? Odešli někam, zemřeli. Dnes takový "pohřešovaný" i ušetří rodině náklady pohřbu. Neodchází dobrovolně sebevrazi?
Jak se může nechat takový člověk prohlásit za mrtvého, napíše prohlášení?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.05.14 13:01
avatar

Pokud je to námět na knihu, je to nesmysl. Pokud to napsal život, je to nesmysl rovněž. Prohlásit za mrtvého se nikdo nemůže, pokud není tělo musí rozhodnout soud a není to den ze dne. Znáte hodně 100 letých lidí? Já ne a být já milující vnučka tak dědu hledám den poté co odešel. Myslím, že obava, že vám tento námět někdo ukradne je naprosto zbytečná, v každé "červené knihovně" je podobných nesmyslů spousta.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.05.14 13:13
avatar

V reálu to normální není. Četla jsem jednou příběh o člověku /vdovci/, kterého dost tyranizovala rodina jeho dcery, kde žil. Proto se nechal přemluvit dávným kamarádem, kterého náhodně potkal. Jezdili se zbožím po poutích a slavnostech. Pokud možno co nejdál od původního bydliště. Jenže tomuto pánovi bylo 60 let, takže ještě čilý. I když byl prohlášen za mrtvého, asi po 6 letech ho našli. Jo, major Jirsák, na toho si nikdo nepřišel...*smich*

U 90 letého pána něco podobného nepřipadá v úvahu. Nemá síly duševní ani tělesné. A když někam zmizí a neudá adresu, kam mu bude posílán jeho důchod? Nikam. A z čeho bude žít? Žádný ústav pro seniory či podobná instituce ho zadarmo nepřijme. Všude se hned ptají po výši důchodu a po příspěvku na péči. Navíc by se nemohl stát nezvěstným - podobné instituce pro staré lidi je mají zapsané. Takže ani by nemohl být prohlášen za mrtvého.

Celkově je to jen pohádka, ve skutečnosti by se toto stát nemohlo. Snad leda, že by pomatený člověk odešel od rodiny, ale podobné příběhy mají po čase smutný konec. Někdo toho člověka najde bez života. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.05.14 15:57
avatar

Na toto téma by byla úžesná mexická nebo brazilská telenovela. Bez začátku a bez konce. Krásní lidé, představující postavy, by se mezi každou větou zahleděli do dálky, aby nechali doznít tu větu předchozí.Byla by to kráááása. *sok* Škoda, že smajlíky nenabízejí růžová srdíčka. Dala bych jich 10.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.