Změna místa trv.pobytu při DPN

Od: Datum: 16.05.14 06:37 odpovědí: 5 změna: 20.05.14 11:06

Zdravím, ráda bych věděla co je potřeba k tomu pokud při dočasné prac. neschopnosti chci na víkend navštívit rodinného příslušníka v jiném městě a kraji než je mé místo trv. pobytu. Stačí to ohlásit pouze ošetřujícímu lékaři několik dní předem nebo je potřeba to ohlásit přímo na OSSZ a čekat na schválení? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.05.14 07:12

Zdravím.

Já bych zkusil zeptat se nejdříve na OSSZ a pak lékařky.Jen vím,že pokuď chcete změnu dočasného pobytu/dlouhodobě mimo kraj/ v neschopnosti tak jsem to volal i na OSSZ i své ošetřující lékařce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.14 07:32

Jednalo by se jen o sobotu a neděli, pak se zase vrátím domů. Jde mi o to jak dlouho dopředu a kdo to musí vědět pokud by to mělo projít nějakým delším schvalovacím postupem tak abych to stihla do doby než bych chtěla jet

Datum: 16.05.14 13:06

Nejde o změnu trvalého pobytu, ale o změnu pobytu v době DPN. Změnu pobytu je nutné řešit s ošetřujícím lékařem, ten určuje léčebný režim. Nebude-li se změnou pobytu z léčebných důvodů souhlasit, nepovolí Vám ji.

Ale většinou s tím nebývá problém.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.05.14 13:42

Před časem jsem při dlohodobější nemoci chtěla v létě zajet na týden k příbuzným. Nahlásila jsem to svému ošetřujícímu lékaři. Souhlasil, chtěl jen vědět přesnou adresu a jméno osoby, o kterou se jedná /kde budu/. Na OSSZ jsem nevolala ani nepsala.

Tak jsem ten týden pěkně strávila, kontrola mi tam nepřišla a žádný průšvih nebyl. Na víkend to bude ještě snažší. Jen to sdělte svému lékaři, jinak v tom problém nevidím. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.05.14 11:06

Zdravím, děkuji za odpovědi, raději jsem na OSSZ volala a řekli to co radíte Vy, stačí to ohlásit pouze ošetřujícímu lékaři, ten pokud to na základě zdravotního stavu povolí to potom na OSSZ nahlásí v tiskopisu sám. ještě jednou díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.