Nalezení zdravotní dokumentace mého otce

Od: Datum: 13.05.14 00:11 odpovědí: 2 změna: 13.05.14 09:07

Dobrý den, dnes sem hledal papíry ohledně zájezdu ale našel sem zdravotní zprávu od táty.. Dost mě to vyděsilo. Prosím, můžete mi UPŘÍMĚ říci, co znamenají následující věty?

Ve dvou rozpadajících se částech byl zastižen tubulovilozní adenom sliznice tlustého střeva s high-grade dysplatistickými změnami výstelky krypt, který již fokálně přechází ve středně diferencovaný invazivní tubulární adenokarcinom. Invaze je patrná minimálně do submukózy, ale dosahuje ke spodině a tak k její skutečné hloubce se nelze vyjádřit. Přesvědčivá angioinvaze nezastižena.

Buďte prosím upřímní, děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.14 06:05
avatar
Přesně vám neporadím, ale bude to zřejmě to co tušíte a bojite si přiznat. Nicméně luštit někomu zdrav. dokumentaci není zrovna legální. Kdyby táta chtěl, abyste to věděli, tak vám to řekne.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: emm
Datum: 13.05.14 09:07

Bohužel ano, je to tak, jde o- lidově- rakovinu, tedy o zhoubný nádor. Věta : " Přesvědčivá angioinvaze nezastižena", v podstatě znamená, že je šance, že zatím nádor neprorůstá do krevních cév a tedy nevytváří metastázy, tedy druhotná ložiska, např. v plicích a podobně. Snad je to dost srozumitelné.

Jinak, souhalsím s ringem, lézt do cizí dokumentace není úplně ideální. Už jen proto, že se člověk dozví věci, které ho potom bolí. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože kdysi jsem přesně to samé udělala, našla jsem tátovu diagnózu, jednalo se o jiné, ale velmi závažné onemocnění, mě to úplně vyrazilo dech, a musela jsem se s tím poprat sama v sobě, protože jsem mu samozřejmě nemohla říct, že jsem se mu tam hrabala, a on o tom nemluvil, protože o tom prostě mluvit nechtěl...Bolelo mě to pokaždé, když jsem ho viděla...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.