Dopis na mou adresu na neznámé jméno

Od: Datum: 12.05.14 19:28 odpovědí: 6 změna: 12.05.14 21:39
Dobrý večer,
dostal jsem do své schránky dopis na neznámé jméno.Toho člověka neznám a ani zde nikdy nebydlel.Mám celkem strach,aby to nebyla nějaká exekuce,tím spíš,že jméno zní dost slovensky.Bohužel tam není odesílatel,takže nevím,co mám dělat s takovým dopisem?
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 12.05.14 19:30

Vraťte ho zpět na poštu a jim to řekněte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.05.14 19:53

Exekuce to nebude, ta by přišla doporučeně. Jestli není zpáteční adresa, moc s tím nenaděláte. Vrátit na poštu ho samozřejmě můžete, ale efekt to nebude mít žádný. Otevřít takový dopis teoreticky nesmíte, ale jinak se nedozvíte o co jde. Podle jeho obsahu by se (možná) dal odesílatel, či adresát vysledovat. Je ale otázka, jak by na takové otevření dotčení reagovali, zvlášť pokud by dopis obsahoval důvěrné informace. Osobně bych dopis uschoval (co kdyby náhodou...?) a po delší době (řekněme po roce) bych ho bez otevření zlikvidoval.

doplněno 12.05.14 19:56:

Nebo vyhledejte pošťáka pana Kolbabu a jeho poštovní skřítky z čapkovi pohádky. *smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.05.14 21:18

Je taky možné, že člověk přijde domu, vybere schránku, dopis otevře, ani na něj zpředu nekouká.. a zjistí to až když je pozdě.

Datum: 12.05.14 20:49

Pokud šlo o obyčejnou zásilku, není nikde evidovaná, tudíž Vám NIKDO! nedokáže, že jste ji dostal, převzal, otevřel atd. Prosím, podívejte se na obálku, zda dopis přišel Českou poštou (je oražen tzv. denním razítkem). Pokud přišel od ČP, tak doručovatelka udělala chybu - vůbec neměla takový dopis do Vaší schránky vhazovat. Pokud chybí odesilatel, takové dopisy se posílají do Brna do tzv. poštovní úložny. Takže jej pro svůj klid pěkně vraťte doručovatelce.

Často se stává, že některé dopisy doručují (resp. i nedoručují) jiné společnosti, např. Mediaservis nebo jiné... To si nedokážete představit, kolik denně řeším stížností a nakonec ty písemnosti ani nedoručuje pošta...

Ohodnoceno: 1x

Od: buss®
Datum: 12.05.14 21:32

Exekutor nikdy neposílá neoznačenou obálku, nestydí se za sebe. Pokud jde o normální dopis tak ho buď otevřete, nebo vraťte na poštu, že tam nikdo takový nebydlí. Z čeho jste tak nešťastný, vystrašený? Už jste to příjmení.. lustroval na intu? A odkud to přišlo...

Od: uska®
Datum: 12.05.14 21:39

Mám tohle před pár lety za sebou. Chodila mi do schránky pošta na ženskou asi se slovenským jménem. Vracela jsem dopisy na poštu. Byly to ale výpisy z ČSOB banky, alespoň podle razítka a pravidelných intervalů. Až jednou byl ve schránce dopis ze slovenska -razítko exekuční kancelář xxxxxxxx. Měla jsem nahnáno. Jak někdo v bance si může změnit adresu na moje bydliště bez dokladu? Na matrice se u mě nikdo nepřihlásil a byla jsem nucena jít na policajty. Ty napřed nechtěli o ničem slyšet, odmítali zvednout zadek a něco udělat. V systému ženskou našli, já to vědět nesměla kde bydlí. prý to zařídí. Víc nevím, ale žádný dopis již nepřišel.Jeden dopis nechte plavat, s druhým již něco dělejte.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.