Platnost směnky

Od: Datum: 12.05.14 12:02 odpovědí: 3 změna: 12.05.14 13:06

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli je směnka platná, pokud je vše na ní napsáno na PC, resp. vytištěno na tiskárně a datumy jsou psané rukou, resp. datum vydání směnky, datum splatnosti směnky?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 12.05.14 12:07

a pokud jsou podpisy rukou tak ano

Ohodnoceno: 1x
 
Od: im
Datum: 12.05.14 13:02

Směnka je platná, poku má náleitosti podle zákona. Hlavně z ní musí být jasné kdo je dlužník, kdo věřitel, pokud je uvedený aval, tak též konkrétně. Mělo by být uvedeno, kde a kdy je směnka splatná a hlavně BEZ PROTESTU. musí obasovat datum vystavení a datum splatnosti. Může znít na předložitele, dokonce nemusí mít konkrétní částku, ale může obsahovat Vyplňovací dožku, pokle které může věřitel doplnit dlužnou částku ( může být limitována v doložce) k datu. Směnka zpravidla má platnost 1 rok , pokud je uveden datum splatnosti, tak rok poté ji lze žalovat u soudu. Soud nezkoumá důvody, jen formální stránku věci, tedy datumy ( i letopočet ve formátu aa.bb.cccc) a čitelnost podpisů. Doporučuji , pokud jse v význam,nou částku, obrátit sena advokáta, úprav v novém zákoně je mnoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: im
Datum: 12.05.14 13:06

Pardon, vyplňovací doložky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.