Miluju jí... Cobrák

Od: Datum: 11.05.14 13:50 odpovědí: 20 změna: 27.01.15 18:14

Ahoj kolegové...

Prosím Vás o cenou radu v mé situaci.

Měl jsem 3 roky slečnu, měli jsme se spolu krásně, bydlel jsem už napůl u ní, všechno jsme prožívali spolu, přišlo mi, že jsme už jako manželé. Její rodiče mě brali jako vlastního syna a měli ve mně obrovskou důvěru a nikdo si nedovedl představit, že by to jednou moho skončit. Bylo to prostě krásný. Jenže bohužel potřech letech se rodiče mé bývalé slečny postupně dostali do větších finančních problémů a jí to zasáhlo finančně také, protože jim půjčovala peníze, aby jim pomohla. Já jsem jim také pomáhal, ale ne finančně, třeba jsem jim půjčil auto nebo tak, když potřebovali nakoupit. Bohužel všechno začalo být strašně napjaté, přítelkyně začala být pořád hrozně nervózní a začala se na mě postupně čím dál víc utrhovat a nedokázala ocenit, co všechno jsem pro ní dělal. Ale chápal jsem to a říkal si, že to zase přestane a dopadne to dobře a zase všecno "splaskne." Snažil jsem se jí být obrovskou oporou. Snažil jsem se jí být co nejvíce po ruce a snažil se jí být co největší oporou. Takže jsem každý den dojížděl 30km za ní, aby mohla být se mnou. Byla ráda, ale prostě se začala chovat čím dál víc podrážděně a křičela na mě kvůli maličkostem, které by za normálních okolností přehlédla. I její matka říkala, ať se srovná, že by měla brzdit koně. Bohužel se stalo, že jsem po nějaké době přišel na to, že musím odejít. Hrozně jsem nechtěl, ale říkal jsem si pořád, že je na mě nepříjemná a to, že všechno vydržíme spolu, už je prostě nesplnitelné. A také jsem myslel na budoucnost a říkal si, že pokud si jí jednou vezmu, budou naše děti mít obrovské problémy, protože je jen otázkou času, kdy se dluhy matky mé přítelkyně svalí i na ní a potažmo na naše děti. Tak jsem prostě odešel... Myslel jsem si, že zlstaneme kamarádi a budu jí pomáhat, když bude chtít i dál, ale že prostě pro vztah už to asi není. Byla z toho strašně špatná, protože ač jsem jí před tím varoval, že to udělám, tak si to stále nechtěla připustit. Bylo to pro ní, ale i pro mě velmi těžké... Ale udělal jsem to, pčičemž jsem doufal, že to bude takhle lepší. Po asi dvou měsících jsem se dal dohromady s jednou kamarádkou. Měli jsme se rádi a všechno, ale prostě jsme si nerozuměli. Byla na mě hodná a všechno, ale já si uvědomil, že ten koho miluju, není ona, ale moje přítelkyně předchozí. Během našeho vztahu, co nám to úplně neklapalo, jsem té první napsal, že miluju jí a ona psala mě, že mě také hrozně moc miluje. Ale nechtěl jsem té nové ublížit a tak jsem se snažil to pořád nějak vylepšit a zapomenout na tu bývalou a začít milovat tu novou. To jsem nedokázal a rozešli jsme se po krátké době. Bohužel přítelkyně bývalá už v té době měla nějakého muže, ale i tak mi psala, že to není jako se mnou, že jsem byl úplně jiný. Dokonce jsme se párkrát sešli, zase jsem byl u ní na návštěvě a dokonce u ní přespal. Samozřejmě její přítel se to nedozvěděl. Cítil jsem, že ke mně cítí něco, dokonce mi před tím i psala, že mě miluje, že nemiluje jeho...Prostě si našla někoho jako "utěšovadlo." Dokonce jsme spolu jednou spali a já cítil, že ke mně cítí lásku... Říkal jsem jí, že hrozně moc lituju toho, co jsem udělal a že jí chci zpátky a být zase s ní šťastný! Řekla, že tomu klukovi, kterého sice nemiluje, ale má ho ráda, nemůže takovou věc udělat. Ale viděl jsem na ní, že je z toho nešťastná, že by byla nejradši se mnou, ale prý se bála, že bych to udělal zase. Tohle všechno se stalo v zimě, přičemž jsme se splu rozešli na začátku září. Řekl jsem si, že jí nechám být a nebudu jí vstupovat do života a začal se zase snažit o tu kamarádku, ale prostě to nešlo, ač se máme hrozně rádi, ale na vztah to není. Máme rozdílné názory a nemůžeme spolu být. Byl jsem teď nedávno a včera na návštěvě u rodičů té bývalé přítelkyně, kteří byli strašně rádi, že mě po půl roce zase vidí, viděl jsem na nich, že je jim to všechno hrozně líto, ale říkali, že se ke mně opravdu chovala hrozně špatně před tím koncem. Říkali, že ten její nový kluk je nějaký zvláštní, má snad jen základní vzdělání, hrozně pije (což mi říkala už v zimě bývalá přítelkyně) a je úplně jiný, než jsem byl já a tak nechápou, že s ním může být. A já mám ted obrovský problém... Nemůžu si nikoho najít, protože miluju bývalou přítelkyni. Nemůžu koukat na naše společné fotky, nemůžu jezdit přes město, kde bydlí, nemůžu se pohybovat po místech, kde jsme se poznali a kde jsme chodívali spolu, nemůžu jezdit na dovolenou tam, kam jsme jezdili spolu (bylo jich požehnaně!) a v srdci mám obrovskou bolest. Jsem strašně nešťastný a nevím, co mám dělat. Vím, že jsme si byli souzeni a já jsem odešel, protože mi to v té chvíli přišlo nejlepší, ale zpětně vidím, že to byla chyba. V mém srdci je jen ona a já se hrozně trápím. Když si naní vzpomenu, což je několikrát denně, tak brečím. Slyším nějakou písničku, co mi jí připomene, protože jsme jí poslouchali spolu a musím se rozbrečet. Chtěl bych jí zpátky, chtěl bych s ní být, chtěl bych si jí vzít, její rodiče mít jako svého tchána s tchýní, její sourozence jako švagry a švagrové a chtěl bych s ní žít. Pořád si vzpomínám, jak mi v zimě říkala, že byla šťastná se mnou, že s ním to není ono, dokonce uvažovala, že se s ním kvůli jeho vysedávání v hodpodách s kamarádama od pásu rozejde a také si vzpomínám, že říkala, že má strach, že bych jí to udělal znova. Když jí napíšu, tak nereaguje. Z jara jsem přemýšlel nad tím nejhorším, protože on mi pomáhala ve všem, všechno jsme prožívali spolu.

Přátelé, moc Vás prosím, jsem zoufalý, co mám dělat? Nekritizujte prosím nikdo mé chování, vím, že jsem udělal chybu...Pomozte mi prosím, co mám dělat, mám v srdci obrovskou bolest... *plac*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.05.14 15:22
avatar

Ahoj Cobráku,

možná to bude znít strašně pateticky, ale opravdu ČAS LÉČÍ.

Pokud chcete být spolu, tak ať to slečna se svým současným mužem ukončí a všechno bude opět ok (napořád? na čas?).

Pokud spolu být nechcete, přerušte kontakty, ať ona nepíše Tobě a Ty nepiš jí, najdi si nějakou jinou zábavu, sport atd... Bude to bolet ještě dlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 15:48
avatar

Zdravím, Cobraku, zdá se, že jen zbytečně prodlužuješ své trápení doufáním nad něčím, co může, ale taky vůbec nemusí být. Slečnu bych kontaktovala, sešla bych se - pokud bude chtít, pokud ne, dá se to řešit i přes telefon - a narovinu bych se zeptala, zda se ke mně nevrátí. Že má u mě náruč otevřenou, že ji miluju a udělal jsem chybu. Žádné vysvětlování, jen prostá otázka. Chceš se vrátit, nebo ne?

Pokud ano, máš zřejmě vyhráno, a pokud ne (a nevěř tomu, že by současného partnera neopustila jen proto "aby mu neublížila" - to jsou jen řeči), pár fotek si nechat, zbytek vyhodit, stejně jako se zbavit všech věcí, co s ní souvisely. Na "společná" místa nechodit, fotky schovat někam hoodně hluboko a nevytahovat, vymazat telefonní číslo. Jinak se z toho nedostaneš ani za rok, ani za dva, ani za tři. Pořád v sobě budeš rozdmýchávat tu jiskřičku naděje, pořád budeš koukat na společné fotky, pořád jí budeš chtít kontaktovat.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.05.14 15:57
avatar

Byl jsem na tom před lety podobně. Rozdělila nás náhoda a vojna. Pak po 35 letech na srazu jsem zjistil, že to tak bylo dobře. Z culíkaté usměvavé holčičky byla nadutá protivná ženská, která se ještě v roce 2010 chlubila tím, jak byla v KSČ a soudkyní lidu a potírala slušný lidi /říkala demograty/. Vizáž báby nad hrobem a prasnice dohromady. Takže všechno je relativní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 16:32

Jak ma demokracie fungovat, kdyz i takovi lide mohou volit?

Vubec se mi nechce verit, ze takovy dotaz polozil chlap. Asi vam to rika kazdy, ale jste precitlively jako zenska pred porodem, ale tu aspon castecne omlouvaji poblaznene hromony. Nejvhodnejsim resenim bude spalit most a zbavit se vseho, co vam pripomina byvalou. Ono to casem odezni... a pokud je najeka nadeje nechat si nekde transplantovat koule, pak to urcite nebudou vyhozene penize. Man up, for Gods sake!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.14 17:35
avatar

To: Amadeus:

Vystižněji na to nelze ani odpovědět, jak se Vám to podařilo. Gratuluji.

A pro tazatele Cobrak snad ještě toto:

Příteli, takový je holt život, ba může to být ještě horší. Chlap ale na těmito věcmi nepláče a nepíše o nich do poradny, musí si je především vyřešit sám se sebou a s tou druhou či třetí stranou. Vše ostatní je pro kočku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 11.05.14 22:15

No, veřte mi, že i muži pláčou. Stejně jako ženy pijou pivo ;) Pokud nemíváte důvody brečet, buďte rád...

Datum: 11.05.14 22:27

Kdyz kraji cibuli, po rane do nosu nebo umrti blizkeho, ale ne kdyz jim nekdo rozkope babovicky, po rozchodech s holkou ci kdyz jim dojde gel na vlasy. V takovych pripadech breci jen precitlivele backory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.14 22:32
avatar

Nesuďte všechny podle sebe. Tu zbytečnou omáčku s bábovičkami a gelem vynechám, slzy nad ztrátou milovaného partnera nejsou znakem bačkory, ale vyzrálého dospělého a uvědomělého jedince.

Teče mi voda ze zubů z keců, jak kluci nebrečí, a pak se to špunti snaží dodržovat už ve školce a potlačují to v sobě.

doplněno 11.05.14 22:48:

Nikoli, kolego. Dospělý člověk sice zvládá své emoce, ale také je umí - a nebojí se - je projevit.

Pokud chcete říct, že chlap, který si zabrečí, protože ztratil (ano, rozchod překvapivě znamená ztrátu) milovanou ženskou, je bačkora a neodolná slabá osobnost, tak to je fakt dost mimo. Uznávám, že je dost zženšlitých "mužů", co brečí i pro ten gel na vlasy, ale nejde to takhle paušalizovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.05.14 22:42

Tak to mame o tom, co je to vyzralost, uplne rozdilne predstavy. Ja si myslel, ze vyzraly clovek by se mel umet kontrolovat a ovladat sve emoce. Navic se nejedna o ztratu "milovaneho partnera", ale o rozchod. K rozchodu dochazi, kdyz jeden nebo oba partneri uz nemaji zajem na vztahu dal pracovat.

Diky bohu ma aspon par rodicu rozum a vychovavaji ze svych deti silne a odolne osobnosti. Doufam, ze jim to nesabotujete. Ja uz mam totiz plne zuby slabochu vsude okolo, kteri se nad vsim rozbreci, nic nevyresi a jen touzi, aby je nekdo utesoval. Je mi jasne, ze bojuji s vetrnymi mlyny. Svet smeruje k jasne feminizaci muzu, ale jsem z toho znechucen!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 11.05.14 23:01

Musím Vás zklamat Amadeusi - nemám vlasy... Myslím, že byste měl psát sem do mého vlákna, když mi nechcete pomoct. Nikdo tu na vás není zvědavý.

doplněno 12.05.14 14:07:

S tou feminizací... Až někdy budete v Praze, brnkněte, uvidíme, kdo je chlap :-D

Datum: 11.05.14 23:53

1) Dal jsem vam dobre minenou radu.

2) Prispivat mohou i lide, na ktere "neni nikdo zvedavy"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 11.05.14 16:59
avatar

Pokud ji chces zpet a ona Tebe, tak si ji vem. Reci, ze ona to tomu druhemu nemuze udelat Te nemusi zajimat. Jak se rika, "silnejsi pes m*da". A neplati to pouze o fyzicke sile.

At tak nebo tak, pokud ses chlap, mel by si se naucit zit se svyma rozhodnutima, at uz jsou jakakoliv.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: petrat
Datum: 11.05.14 19:04

...nedokázala ocenit, co všechno jsem pro ní dělal...

já myslím, že jste dělal hodně málo, po tříletém vztahu jste měl najít bydlení, vzít tu hoku k sobě a pomoci jí odpoutat se od problémových rodičů. Vy jste se místo toho naprdelil k nim. Nevím proč by se dluhy matky měly svalit na dceru a potenciální děti, dědictví lze odmítnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 11.05.14 22:16

Je vidět, že jste dluhy nikdy neměl a buďte za to osudu vděčný... Ano, bydlení už jsme plánovali, ale jako studenti mají lidé omezené možnosti...

Od: pt®
Datum: 12.05.14 20:30
avatar

Dobrý den, cobrak. Chápu Vaši bolest, protože je podobná té, když jeden partner zemře a člověk zůstane sám. Jste zodpovědný člověk a proto jste uvažoval tak, jak jste napsal. Zjistil jste nakonec, že jste byli s partnerkou dobrý pár, je škoda, že si hned našla někoho jiného, ale zřejmě se cítila sama. Pokud je její nynější partner závislý na hospodách, doufejte, že to brzy prohlédne. Zatím si myslí, že je každý, jako Vy, proto musí narazit a vzpamatovat se. Je pak na Vás, zda ji přijmete zpět. Všechno má svůj čas a nic se nedá lámat přes koleno. Jde o to, abyste oba viděli věci stejně, vše si znovu vyjasnili a rozhodli se, jak dál. Možná půjdete chvíli světem sám, než poznáte někoho nového, nebo než půjdete opět spolu. Nic není černé nebo bílé. Držím Vám palečky do dalšího života. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 12.05.14 22:32
Dobrý večer Pt. Na takovou odpověď jsem čekal. Na nějakou takhle povzbudivou! Děkuji Vám moc jak za ni,tak i za pochopení mé situace. Je pro mě hrozně ponižující sem tuto otázku psát,stydím se za to,přijdu si jako nějaký uplakánek. Párkrát už jsem sem psal,ale vždycky pod jiným jménem,protože jsem se cítil hrozně trapně,ale tentokrát už jsem si řekl,že je to natolik vážné,že jsem se překonal. Nelituju toho sice,ale je mi to hrozně ponižující. Proto Vám drahá Pt mockrát děkuji za optimistickou odpověď,která mě hodně,opravdu hodně povzbudila! Děkuji!

 

Od: pt®
Datum: 12.05.14 23:08
avatar

Dobrý večer, cobrak, vím, jak je člověku, když má bolavé srdce a je jedno, jestli mu bolest způsobil partner, dítě nebo někdo cizí. V takovém případě člověk potřebuje povzbuzení a zase dostat naději. Vůbec nemusíte cítit ponížení, že jste se svěřil, naopak, jste člověk bez přetvářky. Přeji Vám čas, rozvahu a srdce Vám napoví. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 12.05.14 23:09
avatar

Sorry, Cobraku, ale na jakou odpoved si ve skutecnosti cekal? Vis Ty vubec co vlastne chces?

-
PT: ...Chápu Vaši bolest...partner zemře a člověk zůstane sám...

Cobrak: ...jsem po nějaké době přišel na to, že musím odejít...

Cekal jsi na povzbuzeni a na pochopeni, ze jde o bolest jako kdyz nekdo zemre a ze mas pravo brecet? Vzdyt si ji dal kopacky Ty! Ne ona Tobe!

-
Cobrak: ...Byla z toho strašně špatná...Ale udělal jsem to...

...Když si naní vzpomenu...tak brečím...

Ty ze po vecerech brecis? A co ona? Myslis, ze se smala, kdyz si ji opustil v jeji tezke chvili?

Nesoudim, kdy ma chlap pravo brecet a kdy ne, ale aby brecel po te, co da kopacky svoji holce? To jako vazne?

-

PT: ...škoda, že si hned našla někoho jiného...
Cobrak: ...jsem se dal dohromady s jednou kamarádkou...

Ano. Chapu, ze tahle slova od PT povzbudi Tvou opustenou dusi.

Pouze skoda, ze tady neni blejici smailik.( a to neni nic osobniho proti Tobe).

-

Cobrak: ...Řekl jsem si, že jí nechám být...
Tak se s tim nauc zit!

-
Cobrak: ...má strach, že bych jí to udělal znova...
A Ty se ji divis? Opustil si ji, kdyz Te mozna nejvice potrebovala.

Vypocitave jsi utekl pred teoretickyma problemama...jsem myslel na budoucnost a říkal si, že pokud si jí jednou vezmu...Tak jsem prostě odešel...
Myslis si, ze ji skutecne Ten, po kterem nyni touzi? Ten, o kterem vi, ze ji necha na holickach pri prvnich naznakach problemu?

Zivot neni pericko a co s takovym, ktery pred problemama utika a neni oporou?

-

Chapes to vubec, co jsi udelal? Vykaslal si se na svoji holku, kdyz potrebovala pochopeni a ted ji chces zpet?

Verim, ze nic neni tak jednoduche, jak to tu vsichni ve zkratce popisujeme, ale mel by si se nad sebou zamyslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 12.05.14 23:22
avatar

"axus", čeština je jistě barvitý jazyk, ale kolikrát se slovy těžko vyjádřují pocity. Někdy se může zdát psaný text méně pochopitelný, ale dá se vyčíst vnitřní rozpoložení, kdy člověk, v tu chvíli neví kudy kam. Rozebíráte slova, věty, ale ne pocity. Vím, chcete to rozebrat logicky, ale to se nedá a myslím, že se to mine účinkem. Na bolavé srdce je třeba nejprve povzbudivé slovo a o to jsem se snažila. - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Od: me
Datum: 27.01.15 18:14
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.