Byt. družstvo - rozúčtování správy

Od: Datum: 09.05.14 21:08 odpovědí: 1 změna: 09.05.14 22:19
avatar

Dobrý den, od firmy, která dělá správu bytovému družstvu, jsme dostali vyúčtování za rok 2013. Bylo tam víc nedostatků, ale jako hlavní vidím ten, že náklady na správu rozúčtovali podle počtu lidí v bytech. Patří do toho hlavně tyto největší položky: pojištění domu, odměny té správcovské firmě, odměny představenstvu BD. Ještě vloni jsme toto platili podle velikosti bytů (m2). Napsala jsem do správcovské firmy a oni mi odepsali, že to odsouhlasilo představenstvo BD. Na schůzích BD se o ničem takovém nemluvilo, natož aby se něco odsouhlasilo.
Je jasné, že lidem, kteří bydlí jednotlivě v bytech (těch je nejvíc), taková situace vyhovuje. Ale mně se to zdá úplně nemorální. Copak tyto položky, které do správy patří, ovlivní počty lidí v bytech?
Máte někdo nějaký nápad, jak se bránit? Je nějaký zákon nebo předpis, ve kterém by o tom něco bylo? Já jsem všechno viděla jen pokud se jedná o sdružení vlastníků jednotek.
Díky za případnou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.14 22:19
avatar

u nás původně v SBD a následně už 10let jako SVJ platíme správci pevnou měsíční částku, která se postupně navýšila na nynějších 155,-Kč / byt, mimo pojistné, které je vypočteno dle plochy bytu; pokud u vás je způsob vyučtování schválen představenstvem, jak vám tvrdí, pak toto není v pořádku; měli jste to schválit většinou a nebo pokud je bytů v BD hodně, řeší toto shromáždění delegátu jako vaši zástupci

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.