Naráz spuštění krve z nosu

Od: Datum: 09.05.14 17:41 odpovědí: 6 změna: 10.05.14 21:01
avatar

Dobrý den, mému otci (83 roků) se naráz spustila krev z nosu, on to potom přirovnal jako puštění vody z kohoutku, no prostě něco nepříjemného a překvapujícího. Po chvilce to přestalo, ale pro jistotu přijela paní obvodní doktorka, ta ihned změřila TK, to bylo v pořádku a říkala, že jestli chce mít klid, ať jde na ORL. Tam po prohlídce říkali, že mu praskla cévka. Tak to docela dobře dopadlo, ale slyšela jsem něco o tom, jestli nebere Calibrum a nějaké léky od MUDr., které se týkají sráženlivost krve. Bylo by to něco a z jakého důvodu by se mu spustila krev z nosu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.05.14 18:35
avatar

Je to možné. Já skončil 3x s nosem nacpaným fáčem, než jsem zjistil, že kromě poškození sliznice rýmou na tom mají značný podíl salicyláty.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.05.14 08:32
avatar

Potvrzuji - v dětství jsem se nemohla k Acylpyrinu ani přiblížit, aniž by se mi spustila krev z nosu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.05.14 19:08

tak když otec bere nějaké léky kvůli srážlivosti, asi by se měla kontrolovat srážlivost krve odběry - například tzv. quick test (číst kvik test). U některých léků se dělají pravidelné odběry (warfarin...)

Calibrum je multivitamin? Vitaminy K + C mají vliv na krevní srážlivost -- působí proti krvácení.

doplněno 09.05.14 19:12:

některé vitaminy snižují riziko mrtvice a některé zvyšují...optejte se na Calibrum, zda je vhodné pro 83 seniora. Existují speciálně upravené vitaminy pro seniory - třeba senior spektrum

doplněno 10.05.14 09:28:

vitamíny C+K+E působí proti krvácení (nejvíce asi vitamin K - tzv. vitamín krevní srážlivosti) ---- všechny zvyšují krevní srážlivost. (nedoporučují u starších lidi kteří užívají léky na ředění krve, které snižují krevní srážlivost.)

Pozor i na potravinové doplňky, které roztahují cévy (na paměť, prokrvení...) Například i ginko biloba se nemá užívat dohromady s warfarinem a podobnými léky (zvýšené riziko mrtvice, embolie...atd..)

Takže když někdo užívá léky na ředění krve, nejlepší asi bude nepolykat žádné multivitamíny. Snažit se jíst hodně ovoce, zeleniny a doplnit vše přirozenou cestou

doplněno 11.05.14 09:46:

Ascorutin taky nepoužívat u starších osob (a už vůbec neužívat pokud berete léky na ředění krve)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.05.14 07:36
avatar

Asi máte pravdu, ale skoro všichni senioři berou něco na snížení srážlivosti krve. Často je to Warfarin nebo nějaký pyrin. A tyhle léky půjdou proti potravinovému doplňku. Nebude se tlouct? Myslím si to dobře?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 20:55

Zdravím.

Mojí přítelkyni se to stalo několikrát až měla balónek tři dny v nose od lékaře.Jinak to ani zastavit nešlo.Radši přestala z obavy i kouřit a pít kávu a víno. V lékárně si kupuje ASCORUTIN / dobrý při krvácení z nosu/.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.05.14 21:01
avatar

Krvácení z nosu může být jen nevinná věc zpravidla ale pokud by krvácení do 30 minut nepřestalo (u malých dětí a starších lidí raději 15 minut) je třeba vyhledat odbornou lékařskou pomoc (třeba i volat 155)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.