Exekuce dispozičního práva k bankovnímu účtu

Od: Datum: 08.05.14 17:46 odpovědí: 2 změna: 20.05.14 14:27

Prosím o sdělení, zda je možné provést exekuci bankovního účtu, který není veden na povinného (například je to účet jeho sestry, apod.), má však k němu zřízeno dispoziční právo? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pawelrobertrak
Datum: 20.05.14 11:21

Pokud ma povinny dispozicni pravo k uctu jine osoby, tak zablokovat muze, ponevadz se bude domnivat, ze si na tomto ucte schovava penize. Banky jsou povinne exekutorum poskytovat veskere informace k uctum a hlavne jaka jmena u danych uctu figuruji. Tak se domnivam, ze kdyz ma jako povinny dispozicni pravo k danemu uctu, tak je tam urcite uvedeno i jeho jmeno. Jako nejlepsi preventivni reseni doporucuji zrusit povinnemu okamzite dispozicni pravo k danemu uctu. Pawel Robert Rak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.05.14 14:27

No, ono to není až tak jednoduché, aby se exkutor dostal na účet, kde dlužník má dispoziční právo. Je pravda, že za dobu své praxe několika let jsem se s tímto nesetkala. V tomto případě musí exekutor žádat soud o povolení obestavit tento účet.

A ač se to mnohým zde bude zdát absurdní, tak mnoho dlužníků má dispoziční právo k živnostenskému (podnikatelskému) účtu svého zaměstnavatele, protože to v rámci své práce potřebuje. Zde hrozí exekutorovi to, že jestliže účet obestaví, tak majitel účtu bude požadovat vzniklou škodu. Takže jak jsem již napsala, ano je to možné, ale zatím to exekutoři nevyužívají.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.