Jak vytáhnout klíště

Od: Datum: 08.05.14 15:09 odpovědí: 15 změna: 09.05.14 09:34

Zdravím vás,
kamarád mě naučil jeden úžasný způsob jak vytáhnout klíště, který jsem neznal. Napadlo mě, že bychom se vzájemně mohli obohatit jaký kdo má fígl.

Ten úžasný způsob jak vytáhnout klíště: klíště a okolí trochu potřít tekutým mýdlem, vzít měkký froté ručník a jemně třít celé místo. Nevěřil bych, že se dá takto vytáhnout! *palec*

Znáte to nebo nějaký lepší způsob?

díky

no, pomalu začíná sezóna a reklamy na očkování proti klíšťatům... Sám se očkovat nenechám, protože mi těch očkování přijde už trochu moc. Zvážil bych očkování protí rýmě *smich*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.14 15:19

"Znáte to nebo nějaký lepší způsob?"

Ano, tenhle způsob je starý jak klíště samo. Existuje celá řada zaručených způsobů a jsou prakticky rovnocené, i když proti každému se najdou nějaké výhrady. Už se to tu řešilo mockrát, pohledejte.

Co se týká toho očkování: Proti klíštěti se očkovat nedáte a proti rýmě ano *sok*? Už jste viděl někoho, kdo dostal klíšťovou encefalitýdu? Já ano! A je to jediné, proti čemu se nechávám očkovat pravidelně. Na rýmu se neumírá.

doplněno 08.05.14 15:21:

Mimochodem - sezóna klíšťatům letos začala už v polovině března. Osobně jsem měl letos už 3.

doplněno 08.05.14 15:33:

Claiman - jaká "všechna" očkování máte na mysli? Vždyť jich zase tolik nutných není, teda pokud nejste dlouhodobě nemocný, nebo necestujete po exotických zemích. Já jsem očkovaný jen proti tetanu a té encefalitýdě. Kdybych se pohyboval v určitých kruzích, asi bych ještě volil proti žloutence.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.05.14 15:21

s tou rýmou to byla samozřejmě nadsázka. Zvládnout všechna očkování podle mě není možné...

doplněno 08.05.14 15:45:

u klíštěte se tuším očkuje každý rok, už to mě osobně odrazuje. Chřipka to samé. Ale myslel jsem především očkování proti žloutence (několik typů) a proti C stejně není - má to pak smysl? Sám mám proti meningokovi, což v mém dospívání byl hit, možná už ani není účinné, Těch očkování je mraky: http://www.ockovanibrno.cz/Ockovani a to bych se bál co mi všechny ty vakcíny udělají za paseku :)

Datum: 08.05.14 19:22

Máte špatné informace. Proti klíšťatům se očkuje po 5 letech, takže to není tak strašné.

doplněno 08.05.14 19:31:

Jistě, očkování existují mraky. Ale kolik jich z toho seznamu opravdu potřebujete? Těžko se asi v běžném životě potkáte se žlutou zimnicí, břišním tyfem, cholerou, japonskou encefalitidou, rakovinou děložního čípku (jako chlap). Zarděnky, plané neštovice, spalničky máte pravděpodobně za sebou, ani ta vzteklina není dnes aktuální. To klíště je ale aktuální velmi!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.14 15:29

používám silný smrdutý repelent (když jdu na zahradu, do přírody apod..) a klíšťata se mi od té doby vyhýbají. Na podzim do lesa na houby vhodné oblečení, vysoké gumáky a opět "zasmradit se" sprejem proti klíšťátům

Jinak rodinná metoda - namazat olej na vaření na vatu či odličovací tampon, pak roztáhnout kůži a točit s vatou. Klíště odpadne

doplněno 08.05.14 15:33:

akorát v městském parku se na mě jedno přilepilo ---mezi lidi se smradit nemůžu :( bohužel

doplněno 08.05.14 15:42:

S očkováním to tak úplně jednoduché není. Máma musela jít na očkování proti žloutence (kvůli práci) a nemohla dostat třetí dávku kvůli nežadoucím účinkům :( Závodní lékař jí odmítl dát třetí dávku, měla po dvou dávkách očkování nějaké divné hodnoty v krvi...cosi s jaterními testy

Já se přihlásila sama na tetanovku a další očkování nechci

Od: ria®
Datum: 08.05.14 15:31

S tím mýdlem jsem zase slyšela, že se klíště udusí a obsah žaludku vyzvrátí zpátky do hostitele..

My používáme z elektra malé "krokodýlky" chytnou i nejmenší klíště, pak se jednoduše protočí v prstech a klíště vykroutí - bleskový. :)

Datum: 08.05.14 15:32

Dcera, když chodila do skauta, tak venku na klíště plivli a jezdili okolo a přes něho zápalkou nebo klacíkem. Pustilo se. Ovčák psovi na klíště taky plivl a jezdil kolem a přes něho prstem a taky se pustilo. A že jich pes měl! Spousty. Jsou to hnusáci! *blee* Dám fotku holky ještěrky a koukněte, nad nožkou má klíště.

Datum: 08.05.14 16:32

To je úplný nesmysl. Klíště se pod tekutým mýdlem (krémem, olejem...) dusí a zvrací včechen bordel co má v sobě do rány. Tudíž jestli je infikované máte nemoc na 99%. Nejlepší je výše zmíněný krokodýlek a klíště hlavně ničím nepatlat.

Datum: 08.05.14 16:49

haninka. Existují teorie, které tvrdí, že klíště "zvrací" i ve chvíli, kdy vycítí nebezpečí - třeba když ho vezmete do toho krokodýlka a pohnete s tím.

Datum: 08.05.14 18:11
Klíšťata s pomocí mýdla a látkového kapesníku, taháme už celé generace. Po vytažení se rána ošetří jodovou tinkturou v peru a hotovo. Klíště je po vytažení vždy živé.
Proti očkování jsem též. Bohužel jde dnes všem jen o peníze než o zdraví a v názorech na očkování se rozcházejí i lékaři. Proti klíšťatům očkování nedoporučuje ani má obvodní lékařka. Je to podobné jako očkování proti chřipce nebo rakovině děložního čípku. Jeden velký business.
Ohodnoceno: 2x

Od: waffentrager
Datum: 08.05.14 18:51

takhle určitě ne. Přesně jak píši lidé nademnou. Pokud ho namažete, klíště se dusí a vypustí do Vás všechno to svinstvo. A pokud je infikované, máte o radost postaráno. Ideálně je zajet na chirurgickou ambulanci. Sestřička tehdy poradila, že příště likvidaci provádět useknutím, a na chirurgii už se o zbytek postarají.

Zvláště pokud je ještě klíště malé, jde špatně chytnout...

Datum: 08.05.14 19:12

"Ideálně je zajet na chirurgickou ambulanci"

Jo, dobrá rada. Když jsem na chatě, mívám klíště každý druhý den (i přes repelent). Navíc ho často objevím v noci. Už se vidím, jak jedu každou druhou noc 20 km na nějakou ambulanci.

Datum: 08.05.14 19:17

Vy jste někdo viděl klíště zvracet *sok*? Já tedy ne. Tahle informace se poprvé objevila před pár lety a od té doby to kde kdo papouškuje. Takže agentůra JPP (jedna paní povídala). Důkaz zatím nikdo nepředložil.

Datum: 09.05.14 08:29

Tak tedy zvracet v uvozovkách. Odborný termín neznám. Cca před měsícem to říkal šéf Parazitologického ústavu Akademie věd ČR. Jestli ho považujete za bábu tak já ne a připadá mi to i logické. Kamarádův syn parazitologii študuje třetím rokem a tvrdí to taky.

Datum: 08.05.14 21:26

Kápnu na klíště kapku Jodisolu a za chvilinku vytáhnu pinzetou. Pak znovu desinfikuji ránu jodisolem. Je to bezpečné.

Datum: 09.05.14 09:34

Klíště vůbec neřeším. Když ho mám sám, normálně nasliním prst a vytočím. Pak jen stříknu dezinfekcí. Když je to v sanitě nebo v nenocnici, tak třeba fenystyl a štětičku a pak zase dezinfekci. Jen, aby to dobře vypadlo, ale výsledek je stejný. Někdo to dělá kleštičkama, ale když jste týden v horách, tak stejně nezbyde nic jiného než naslinit prst a vytočit ho prstem...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.