Tromboz muze v svisle poloze modrat chodidlo?

Od: Datum: 08.05.14 14:40 odpovědí: 6 změna: 08.05.14 18:27

Dobrý den, potřeboval bych poradit, mám trombozu v lytku lecim se warfarinem a injekcema do břicha cca tyden a neco, lýtko už mě přestává bolet ale když jdu třeba na záchod nebo stojím déle než cca 3 minuty (o berlích na druhé noze která je OK) tak mi noha v které byla tromboza (chodidlo a prsty) zacíná modrat a docela dost a rychle, kdyz si pak lehnu nebo sednu a nohu dám do vodorovné polohy tak se to spraví a je to ok. Chci se zeptat jestli je to normální nebo ne, případně kdy by to mělo přestat. Díky moc za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.14 14:43

Počítejte s tím, že noha, kde se nachází "přicpaná" žíla bude modrat. Možná Vám bude i víc otékat. A kdy to přestane? Někomu za dva tři měsíce, někomu nikdy.

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 08.05.14 14:45

Zdravím.My nejsme lékaři...Na to Vám odpoví Váš ošetřující lékař.Dle mě to normální není...

Datum: 08.05.14 15:37

Nepíšete, že máte nohu staženou pružným obinadlem. To byste měl mít! ;) Když mi dávali stent, tak mi opuchla ruka a řekli, že je to tromboza a ruku mi stahovali + medikace. Bratr taky po operaci měl v lýtku trombozu a taky mu to stahovali obinadlem. Ale nepřežeňte to s tím stahem. Stačí jen málo..

Od: mroki
Datum: 08.05.14 15:49

Pružné obinadlo mám a vše se snažím dodržovat jak mi řekli akorát mě překvapuje to, že mi to modrá když to mám vy svislé poloze :( snad to nebude nic vážného

Datum: 08.05.14 17:05

První odpověď od Sebod bych mohla podepsat. Manžel měl hlubokou žilní trombozu, je to 4 roky a zlobí ho to dodnes. Dlouho nosil stahovací punčochu, byl na nějakém vyšetření krve co se běžně nedělá a na základě toho pak šla na vyštření zdarma i dcera.

Datum: 08.05.14 18:27

Lidus. Není nad vlastní zkušenost. Teď na jaře to byly čtyři roky, co jsem si polámala kotník. Díky tomu následně embolku a trombozu. A dodnes tu nohu nemám v pořádku. Noha je namodralá, pobolívá, otéká . Občas se objeví znovu tromboza. No, co až nadělám...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.