Dcera nechce jezdit k otci

Od: Datum: 07.05.14 21:10 odpovědí: 6 změna: 08.05.14 17:15

Dobrý večer,jsem rozvedená mám 10letou dceru,otec si zazádal o upravu styku s dcerou,dcera k otci jezdit nechce,chce se stýkat s otcem ale jen na pár hodin nechce k němu jezdit na víkendy,Soud se blíží,psychologický posudek je takový,že dcera nechce k otci a soc.pracovnice chce navrhnout aby otec dceru nenutil a stýkal se s ní kdykoliv ale v místě bydliště na pár hodin.Dcera pláče,bojí se že bude muset k otci,je plachá a hodně citlivá,myslíte že je šance u soudu spět?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 21:28

A proč si s ní nepromluvíte? Proč se jí nezeptáte, proč nechce být u tatínka? 10 let už není tak málo.

Ohodnoceno: 0x

Od: dcera
Datum: 07.05.14 21:45

myslíte si že s ní snad nikdo nemluvil?6e se jí nikdo neptal?Nelíbí se jí tam,byla tam něklikrát,ale moje otázka ringo,zněla jinak,čekala jsem že mi ěkdo odpoví,ne že mi tu budete podávat otazky

Datum: 07.05.14 23:52

No omlouvám se za odpověď otázkou, ale neuvedla jste důvody proč se jí tam nelíbí, takže to vypadá že jste spíše ráda a vyhovuje vám to, popř. ji třeba i navádíte. Pokud tomu tak není, tak hluboká omluva. Kapka to píše zřetelně. Každý má svá práva a povinnosti. Pokud dítěti nechutná jídlo, taky ho nenechám umřít hlady. Takže pokud se mu nelíbí u otce, vysvětlím mu, že je to tatínek a mělo by se snažit i když my dva se k smrti nenávidíme...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.05.14 21:41

Dobrý večer. Nelze nikdy předvídat rozhodnutí soudu. Ten bude posuzovat zájem dítěte i právo otce na styk s dítětem, A také to, zda není dítě ovlivňováno..Je v zájmu dítěte, aby se s otcem stýkalo a je to právo otce, stýkat se se svým dítětem. Soud musí posoudit, nakolik je styk s otcem důležitý, aby se neodcizili, popřípadě míru škodlivosti na dítě vykonávat styk a otcem tak , jak si otec dítěte představuje a jak jej navrhuje...

Datum: 08.05.14 07:05

Já si myslím, že byste měla o otci dítěte, začít mluvit hezky. Nikdy nevíte, co se může stát. ;) Rychlá mě z práce odvežla se šíleným žlučníkovým záchvatem do špitálu. Měla jsem problém s dětmi, které také k otci nechtěly. Uvědomila jsem si, co by se stalo, kdyby mě něco potkalo. Strašná představa! *plac* Otec by si měl uvědomit, že musí být pro dítě, na těch pár hodin, atraktivnější, než obava dítěte. Většinou otcové přivedou dítě k sobě domů a neví co by měli dělat. Hovor se motá od ničeho k ničemu. Dva cizí lidé, nemají stejné téma. Místo, aby vzali dítě ven, udělali zajímavý program. A na noc? To je nesmysl! To se soudu nebude moc líbit.

Datum: 08.05.14 17:15

No, nestraním tu nikomu, ale praxe je taková, že i když soud nařídí pravidelné návštěvy dítěte u otce, dítě může mít v ten termín bolení břicha, bolest hlavy, příště zase je nachlazené, příště zase něco jiného. No a když se tatínek proti tomu ohradí, stačí před návštěvou u něho zajít k pediatrovi s banálním problémem, jako je třeba zvýšená taplota, průjem, zvracení a podobně. No a tatík sklapne cvičky a nemusí svého potomka vidět třeba i půl roku a nenadělá nic. Otázka ovšem je, jestli je otec "OTEC", nebo jen magor, který se mstí své bývalá partnerce prostřednictvím dítětě a naopak. Sáhněte si všichni, kdo máte podobný problém do svědomí a nesnažte se řešit své problémy skrz nevinné děti! Děti přicházejí na svět čisté a neposkvrněné a nezaslouží si, aby se jejich život zbytečně zasíral konflikty mezi rodiči. HOWGH.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.