Služební cesta

Od: Datum: 07.05.14 16:16 odpovědí: 5 změna: 11.05.14 12:38

Chtěl bych se zeptat. Pracuji 4. rokem ve firmě, na jedné poboččce na stejném místě v 3 směnném provozu. Nyní se zeměstnavatel rozhodl otevřít další pobočku vzdálenou 230 km od nynějšího pracoviště. Chce mě vyslat na pracovní cestu (prý asi jen pondělí - pátek), abych zaučil pracovníky na nové pobočce. Budu tam odvezen kolegou firemním autem, ale zpět pojedu zřejmě vlakem již sám. Na příští týden mám naplánovánu ranní směnu (tj. 6-14h). Jenže na nové pobočce je pracovní doba dvousměnná na zkrácený úvazek (tj. 6-12:30 a 12:30-19h). Zaměstnavatel po mě chce, abych se v průběhu dne pohyboval na obou směnách po celý týden. Ne celý den, ale třeba 2 hodiny hned ráno 6-8 pak třeba zase hodinu 10-11 atd... Chci tím říct, že jeden den strávím na pracovišti třeba opravdu 8 hodin dohromady, další den třeba 12 hodin, pak 10 hodin. Dá se to brát jako přesčas? Budu si muset zřejmě evidovat přesně svůj pohyb na směně a po návratu v každém případě předložit docházku zaměstnavateli. Na jaké náhrady případně konkrétní částky mám za celou cestu nárok? A ještě jestli mám na to nárok dopředu a nebo až po mém návratu? Jelikož mi zaměstnavatel v neděli zavolá jestli ta cesta v pondělí ráno v 6h platí. No a v tu dobu určitě nebude čekat u auta s nachystanou peněženkou. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.05.14 17:21
avatar

Pokud v rámci pracovní cesty odpracujete více hodin, půjde podle mne o práci přesčas. A podle mne budete mít nárok i na příplatek za dělené pracovní směny (30 % průměrného výdělku).

O záloze na pracovní cestu se se zaměstnavatelem radši dohodněte předem. Zálohu Vám může vyplatit v pátek, pokud nikam nepojedete, v pondělí ji vrátíte. Nebo můžete vše hradit sám a vyúčtovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: paw®
Datum: 07.05.14 17:24

Pokud zamestnavatel zajisti pro vas ubytovani a stravu, tak v podstate zalohu nepotrebujete. Cestu vlakem vam proplati zpetne. Ale lze i na tuto zadat zalohu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ddde
Datum: 07.05.14 22:16

No, jesti zaměstnavatel spíše nemyslí, že tam budete každý den opravdu jen max 8 hodin...v rozházených hodinách.. pro ranní směnu a odpolední..To jak to uděláte asi nechá na Vás..

Asi bych se ho zeptal radějim jak si tu Vaši směnu představuje...Aby jste mu pak nepřinesl přesčasy a Vám je nehodil na hlavu...

Vím, říkat si o peníze předem, je pro poctivého člověka zvlášní...Já jsem dodnes z toho vždy nesvůj...apod..

Nevím, jaké máte s ním vztahy... Spíše se zeptejte na všechno co potřebujete vědět pro cestu... Napište si to na papírek...aby jste mu nemusel furt volat a ptát se..Osobně neprve začínám s otázkami lehkými...a pak nakonec přitám to, co opravdu chci vědět...Jo,...a pro případ si takové diskuze natáčím rozhovor potají na mobil..to pro případ nouze...Jak se jedná o důležitou věc a peníze.., člověk nikdy neví..Pak aspoň budete mít ´´něco´´ v ruce..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.05.14 07:05

Výborný nápad. Naprosto souhlasím. Díky

Datum: 11.05.14 12:38

Tak informace se aktualizovaly. Směna bude patrně jen jedna vsazená někde doprostřed dne (asi 8-16h v případě potřeby až do 18h). Jinak ubytování (bylo mi doporučeno zaměstnavatelem asi dle ceny) včetně jídla a vlaku zpět si uhradím sám a pak předložím vyúčtování a bude mi to proplaceno. Jinak prý mi náleží stravné 160,- Kč na den.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.