Pracovní úraz zaviněný jinou osobou - rozdíl

Od: Datum: 06.05.14 15:04 odpovědí: 2 změna: 06.05.14 22:46

Dobrý den, měl bych otázku týkají se pracovního úrazu. Jestli je rozdíl, cose týče peněz, pokud je úraz nahlášený jen jako pracovní úraz nebo pracovní úraz zaviněný jinou osobou. Předem děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.14 15:08
avatar

Pokud za pracovní úraz odpovídá organizace máte nárok na příjem, který bude vycházet z míry zavinění t.j. až 100% platu, jde o to jak se bude organizace stavět k tomuto případu může vám uznat jen nějaká procenta a zbytek vám bude muset dorovnávat viník, nebo vám dá 100% a podíl viníka si vyřídí sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.14 22:46
avatar

"Zavinění jinou osobou" mi nezní na pracovní úraz. Nemohl byste trochu rozvést průběh? Pracovním úrazem není každý úraz, k němuž dojde na pracovišti.

Pokud zaměstnavatel úraz uznal jako pracovní, budete mírt nárok na odškodnění z povinného úrauzového pojištění zaměstnavatele.

Nejde-li o pracovní úraz (uznání je v kompetenci zaměstnavatele), musel byste odškodnění vymáhat po tom, kdo úraz zavinil.

------- Zavinění další osobou nemá na výši odškodnění vliv (pojišťovna zaměstnavatele Vám vyplatí vše, na co máte nárok). Pojišťovna ale může škodu vymáhat po viníkovi.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.