1xOdchod do důchodu

Od: Datum: 06.05.14 09:50 odpovědí: 5 změna: 07.05.14 00:32

Prosím o radu.jak je to s odchodem do předčasného důchodu? Musím dát zaměstnavateli podepsat výpověd? Důchod mám již přiznaný k určitému datumu.Jak dál postupovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: knifethrower*
Datum: 06.05.14 09:53

Dostavte se na spádovou OSSZ a postupujte přesně dle jejich pokynů. Tohle je příliš závažná věc, abyste spoléhal na rady internetového fóra...při vší úctě ke kolegům.

doplněno 06.05.14 10:05:

Tam vám všechno řeknou. Je nutno postupovat krok po kroku. Nedávno jsme řešili stejnou věc, ale nakonec to dotyčná odpískala a zůstala v práci.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zeta
Datum: 06.05.14 10:01

tam je vše vyřízené,jen nevím jak s tou výpovědí? Zda jí podat zaměstnavateli.

Od: buss
Datum: 06.05.14 11:39

Pracovník by měl znát svá práa a povinnosti, podívejte se do ZP na Obecné ustanovení o rozvázání a skončení pracovního poměru a násl. Důchod není důvod k vyhazovu. Je to vaše rozhodnutí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.05.14 00:32
avatar

Tady nejde o vyhazov, ale o to, že při pobírání předčasného důchodu nesmí důchodce vykonávat činnost, z níž by se odvádělo důchodové pojištění.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.05.14 00:30
avatar

Výpověď podepisuje ten, kdo ji dává (Vy), nikoliv příjemce (zaměstnavatel). Příjemce pouze potvrdí převzetí.

Předčasný důchod nelze pobíret souběžně se zaměstnáním. Takže ano, musíte dát výpověď. A musíte ji dát tak, aby Vaše zaměstnání skočilo před začátkem pobírání předčasného důchodu.

Výpověď musí být písemná a musíte ji doručit druhé straně. Nejlépe osobně proti potvrzení na kopii výpovědi nebo doporučeným dopisem s dodejkou.

Ale to Vám snad měli říct, když jste podávala žádost o předčasný důchod. Na žádosti musel zaměstnavatel potvrdit, že k datu, od něhož žádáte o předčasný důchod, už nebudete zaměstnána.

------- Nebo jde o řádný starobní důchod? Pak byste mohla dál zůstat v zaměstnání. Dokonce byste si po odpracování nějaké doby mohla požádat o přepočet důchodu (důchod by se Vám zvýšil).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.