Dovolená Egypt

Od: Datum: 05.05.14 21:51 odpovědí: 5 změna: 06.05.14 18:54

Včera jsem tady žádala o typy na dovču u moře s podmínkama. Díky těm co mi odpověděli, ale Bali apod.. si s platem pokladní opravdu nemůžu dovolit. Nakonec jsme vybrali Egypt. Byli jste někdo? Máte nějaký konkrétní typ? Jediná podmínka je vstup do moře z pláže a ne z mola. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.14 22:55

Do Egypta nedoporučuju.Zkuste raději Španělsko nebo Chorvatsko.Už k vůli lepšímu jídlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filoman
Datum: 06.05.14 00:35

Byl jsem v Turecku, Tunisko i v Egyptě a na evropskou kulturu nedám dopustit. Každopádně litoval bych, kdybych tam nejel a nezažil to, je to úplně jiný svět než u nás, v tom Egyptě především. Jídlo se dá přežít pokud nejste závislý na vepřovém, náhodou, já jsem si zase tak nestěžoval. Jen je problém s průjmem, který chtě nechtě snad každému z mých známých znepříjemnil alespoň na půl dne dovolenou. Opravdu, i když průvodci říkají, že si tou vodou můžete čistit zuby, nedělejte to (vlastní zkušenost). Každopádně pomáhají egyptské léky, které si všude můžete koupit, k nákupům je vůbec Egypt mnohem příjemnější než předražené evropské letoviska, cenu usmlouváte klidně i na 25 % :). Vstup do moře je skoro všude stejný, unikátem Egypta je, že hotely si pronajímají své vlastní kousky pláže, takže ležíte na čisté pláži, v mém pobytu na hotelových léhátcích zdarma, k tomu bar na pláži a animátoři, kteří mě první den nadchnuli a ke konci otravovali :D. Vstup je pozvolný, ne jako na řeckých ostrovech, ale ne tak strmý jako např. ve Španělsku. Voda nic moc čistá, mnoho chaluh, ale dá se to vydržet, záleží i na počasí. Korály jsou všude, každopádně kupte si plavecké boty, nebo nám se osvědčily obyčejné kroksky. Kupovali jsme je na poslední chvíli a bez bot bych do té vody asi nevlezl, pár Rusů to zkusilo a většina skončila s bodlinou od mořského ježka v noze. Hotely mají zakázáno korály ničit, ale myslím že to taky závisí na lokalitě. K výletům doporučuji Káhiru s Gízou, v Údolí králů jsem nebyl, ale neláká mě kvůli 40 °C ve stínu a všechny vykopávky jsou stejně převezeny do káhirského muzea. Nevím taky, jak je to ted s bezpečnostní situací ve vnitrozemí, ale do letovisek ani do Káhiry bych se určitě nebál. Ještě jednou doporučuju navštívit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmm12345
Datum: 06.05.14 17:59

Filoman, díky za odpověď. Zrovna jsem nad těma botama do vody uvažovala .

Od: mmm12345
Datum: 06.05.14 17:56

Proč ne? V Chorvatsku jsem byla už mnohokrát, takže to mne zas tak neláká. I když musím říct, že jsem tam byla vždy velmi spokojená. A Tunis nebo Maroko mne co se týká jídla vyhovovalo. Je Egypt o tolik odlišný?

Od: filoman
Datum: 06.05.14 18:54

Můžu porovnat Tunis s Egyptem a Tureckem. Tunis je (podle mě kvůli tomu, že je to bývalé francouzské území) mnohem čistší a jídlo je evropštější, myslím, že v Maroku to bude stejné. Taky mentalita lidí je více evropská a Tunisko není ani tak islamizovaný, např. ženy mají mnohem větší práva, podle některých studií se mají v Egyptě dokonce nejhůř ze všech arabských zemí. ( http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/studie-zenam-z-arabskeho-sveta-se-nejhur-zije-v-egypte/r~076033084bcd11e3ba47002590604f2e/) Jenom jsme si říkali, co si z té nejvyspělejší říše své doby dokázali udělat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.