Jak zastavit sousedskou šikanu

Od: Datum: 04.05.14 00:32 odpovědí: 7 změna: 04.05.14 12:22

Dobrý den, ahoj, můžete mi prosím poradit, co si máme počít se sousedem? Bydlím v rodinném domku se starou nechodící matkou, v 7 tisícovém městě, a náš soused nám škodí v naší zahradě, jak může. Dělá to velice chytře, systematicky a pouze v noci.(Náš plot je snadno překonatelný a na nový nemáme peníze). Když jsem se ozval a protestoval proti jeho chování, všechno popřel a začal mi vyhrožovat. Raději nebudu popisovat, co všechno nám provedl, nechci dávat návod podobným lidem jako je on.

V našem městě spolu se svým otcem nemají dobrou pověst, jeho syn si odpykává dlouholetý trest za rozsáhlé krádeže. Celkově je to agresivní, silně paranoidní člověk, bývalý řezník, a já se svými 55 kilogramy se mu nemohu postavit. Na policii jsem už byl dvakrát, ale bez přímých důkazů či dalších svědků nemohou nic dělat. Za kamerový systém chce firma 30 tisíc a to si opravdu nemůžeme dovolit. Odstěhování je vzhledem k složitým spoluvlastnickým vztahům k nemovitosti takřka vyloučené.

Uměl by někdo poradit, prosím?

eda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mikk*
Datum: 04.05.14 00:44

Já bych dal na plot ostany drat a nebo bych si na nej pockal a jak ude v zahrade skusit ho nenapadne vyfotit a nebo hned volat policii v zadnem pripade ho nesmite napadnout jinak se na vás bude hojit jak tam bude volejte 158 nebo 156

Ohodnoceno: 1x
 
Od: beer
Datum: 04.05.14 00:48

Atrapu kamery (alespon 2ks) na barak a durazne souseda na ne upozornit (nejlepe ukazat), pote instalovat halogenove PIR cidlo, navysit plot s ostatym dratem nahore a koupit poradneho psa.

Po tomto budete mi klidny zivot.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 01:02

Halogen, nebo LED reflektor s pohybovým čidlem pořídíte cca od 500 Kč. To snad docela odradí. Chce to si trochu pohrát s tím (lze zastínit nežádoucí úhly), aby to nespouštěla kdejaká kočka, nebo pohyb na cizím pozemku. Je to teda docela otravné, ale spotřeba LED reflektoru je tak nízká, že třeba známý, co měl problémy s krádežemi, má trvale osvětlený dům a pozemek celou noc.

doplněno 04.05.14 01:06:

A kamerový systém za 30 000 také není nutný. Pokud víte kudy chodí, stačí fotopast za 3000 Kč. Ale nesmí být vidět, jinak vám ji ukradne. Otázka je, co si s těmi fotkami počnete, pokud je to takové individuum jak píšete :/.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.14 05:48

Sousedské vztahy řeší jako první instance příslušný obecní úřad.Proto,kromě jiného,také existuje.A když tam budete několikrát týdně se stížností,budou muset věc řešit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.14 07:42
avatar

přikláním se k těm falešným kamerám za pár stovek a dejte do dopředu sousedovi navedomí "dům je monitorován kamerovým systémem", ale měli byste monitorovat jen co je vaše, žádné okolní prostory apod. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.05.14 11:45

Kupte psa, hlídejte (on také nespí) čidla jsou levná + světlo ...,,půjčte si fotopast, nepravidelně spínat světla, sehnat ostnatý drát, něčím plot natřít aj. Být chytřejší než on.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.05.14 12:22
avatar

Řešení je podle mě jednoduché a nemusí být finančně náročné. Vychází ale vždycky z konkrétních místních podmínek. Může stačit atrapa kamery, šikovně umístěná na viditelném místě. Spolehlivě odradí, protože nikdo neví, co ta kamera vidí, případně zaznamenává. Pak lze použít drátovou či bezdrátovou kameru se záznamníkem, případně kameru, která je pro nahrávání vybavena vlastní paměťovou kartou. Nebo IP kameru, se záznamem na PC nebo server. Obě tyto kamery mají možnost detekce pohybu a připojení dalšího zařízení, např. reflektoru, sirény, reproduktoru. V poslední době se hodně využívají fotopasti, ale ty vlastně umí jenom vyfotit. Taky lze použít pouze pohybové čidlo s připojeným reflektorem, případně sirénou. Druhou "návštěvu" už by soused asi neriskoval. Možností je hodně, ale výběr je vždycky podle konkrétního místa.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.