Deprese a jak ji zvládat

Od: Datum: 03.05.14 10:08 odpovědí: 6 změna: 05.05.14 11:31

Ahoj,
ani nevím jestli je to deprese. Jsou dny kdy jsem opravdu v pohodě a pak zase pár dnů v tom prostě lítám. Myšlenky na prd, aktivita taky... prostě jen přežívám než se to zase zlepší a pořád dokola.

Máte nějakou radu jak přežít ty blbé dny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.14 10:20

pokud je to neunosné tak si nech napsat léky.Já jsem š

la do přechodu tak jsem pořád brečela a dostala jsem na to léky.A nech si vyšetřit štitnou žlázu. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.14 10:42

Ahoj, je to složité, záleží na věku, na tvém okolí. Já jsem už pár let na Zoloftu a lékařka mi doporučila pobývat v přátelském prostředí, ale to je pro mě nemožné, neuskutečnitelné. Někdy mám dny, kdy skoro nevylézám z postele, tří denní migrény a hlavně se mi nic nelepší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.14 10:57
avatar

Zdravím. Mrkněte třeba sem:

http://www.sportuj.com/view.p…vladat&cisloclanku=2012060010

Je tam i video o depresi. Mimo jiného cit. :

Jestliže trpíte lehčí formou deprese, kdy vás sice trápí pocity smutku, lítosti, méněcennosti, ale stále jste schopni mobilizovat síly k základním denním povinnostem, zkuste si pomoci sami. Např. takto:

Najděte si každodenní smysl života. Není třeba hned filozofovat. Naučte se ale na něco těšit. Třeba na procházku v lese, kterou si dopřejete po návratu z práce. Na vašeho pejska nebo na pravidelnou kávu s vašimi přáteli.

Naučte se myslet pozitivně. Ano, je to těžké, ale ne nemožné. Na všem hledejte něco dobrého. Zkuste se podívat do minulosti. Nepotvrdilo se vám pravidlo, že vše zlé je pro něco dobré? Vsadím se, že ano.

Hýbejte se. Je ověřené, že pohyb vyplavuje endorfiny - hormony dobré nálady. Neseďte u pece, jděte ven do lesa, projeďte se na kole nebo pracujte na zahrádce. Nic si nevyčítejte a neklaďte si zbytečně vysoké cíle - žijte život v pohodě, vykašlete se na názory ostatních a najděte své vlastní hodnoty a nebuďte závislí na hodnocení okolí. Určitě se vám uleví.

V každém případě, pokud si s tím neporadíte sama, vyhledejte odbornou pomoc psychologa.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.05.14 11:03

A nejhorší je se svěřit se svými problémy svým známým a pak poslouchat naprosto hloupé rady a doplňující otázky, typu : a z čeho máš deprese, vždyť venku je tak hezky. Nebo u mě, při častých závratích mi doporučují se jít projít, to je, jako by mi říkali ať si jdu ublížit. Nemoc duše je daleko horší než nemoc těla.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: knifethrower*
Datum: 03.05.14 12:18

Tak trochu si odpovídáte sama - v první řadě to chce přesnou diagnózu. Popisované problémy má většina lidí a rozhodně nejde o nic tragického.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.14 11:31
avatar

Bar. Na "deprese" tohoto typu pomůže.

Bar je pozitivním peklem, které s námi zatřepe a zabrání nám tak jít ke všem čertům...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.