Jak snížit cholesterol

Od: Datum: 03.05.14 09:57 odpovědí: 4 změna: 03.05.14 23:43

Dobrý den,
obracím se na vás s otázkou jak snížit cholesterol. Je to jen o jídle tedy výběru potravin nebo pro to můžu udělat ještě něco víc?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 03.05.14 11:28
Dobrý den. Z jakého důvodů chcete hladinu cholesterolu snížit? Každé tělo si hladinu cholesterolu hlídá samo. Je to jako s cukrem. Pokud někdo trpí poruchou,lékař mu předepíše potřebnou medikaci. Ale musí se nejprve udělat potřebná vyšetření,vy sama se o to nesnažte,musí k tomu být zásadní důvod z lékařské stránky!
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.05.14 11:29
avatar

Víte, jaký máte cholesterol? Pokud ano, tak jste asi byl u lékaře a ten by vám měl i poradit, co s tím.

Ono taky není cholesterol jako cholesterol,rozlišujeme LDL a HDL (často zjednodušeně označované jako "zlý" a "hodný" chlesterol, a důležitější než celkové množství cholesterolu je poměr toho "hodného" k jeho celkovému množství (Hodnota celkového cholesterolu však není jediná ani ta nejpodstatnější.
Mnohem více o stavu pacienta vypovídá hodnota vzniklá poměrem HDL a celkového cholesterolu - HDL / celkový = více než 20% ideálně.); a taky si uvědomte, že bez vholestrolu nelze, on sice může zvyšovat různá rizika, ale na druhé straně ho organizmus nutně potřebuje.

Nicméně k otázce, jistě má vliv na množství cholestrolu to, co jíte, z potravinových doblňků lze doporučit přípravky s Omega 3 (v podstatě rybí tuk, i když ono je to složitější). No a pak existují léky na snižování chlesterolu, ale to už rozhodně není laická záležitost, ty předepisuje lékař . Takže bych doporučil:

Nekuřte

jezte rybí tuk případně kupujte přípravky s Omeka 3

nno a stravovací návyky,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knifethrower*
Datum: 03.05.14 12:02

Lékaři tvrdí, že alfou a omegou je dostatečný pohyb, dokonce ho staví před zdravou stravu. Sám za sebe bych ještě přispěl vyššími dávkami česneku, tím nelze ničemu uškodit. Když jdu v rámci zaměstnání na pravidelnou zdravotní prohlídku, posichruju to večeří s opulentní porcí česneku. Lékařka i sestra sice v ordinaci odpadávají, ale výsledný krevní obraz patří do kategorie luxusních.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.05.14 23:43
avatar
Samozřejmě ze je to o jídle. Pohybem tomu pomůžete rychleji.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.