Kdo je považován za buddhistu?

Od: Datum: 02.05.14 09:32 odpovědí: 2 změna: 02.05.14 10:34

Jediné náboženství, které má pro mě určitý význam, smysl nebo mi přijde zajímavé je buddhismus. Celkově se o to dost zajímám, ale kdy se člověk může považovat za vyznavače určitého náboženství, konkrétně tedy buddhismu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.14 09:36
avatar

Za vyznavače určitého náboženství se můžeš považovat tehdy, když se staneš vyznavačem určitého náboženství. Víra je niterná záležitost a není vázána na žádnou církev. Něco jiného by je stát se členem nějaké církve nebo náboženské komunity. V tom případě musíš dodržovat jejich pravidla.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: knifethrower*
Datum: 02.05.14 10:34

Mně je mírumilovný buddhismus také sympatický, zejména v ostrém protikladu k bytostně agresivní pouštní trojce (islám, křesťanství, judaismu). Pokud se cestou buddhismu vydáte, pokuste se vyhnout svodům instatního lámy. Ta jeho Diamantová cesta je sice upravena pro potřeby Evropanů, ale s původním buddhismem již mnoho společného nemá. Něco jako Madonnina kabala, nebo Halíkovo křesťanství.

doplněno 02.05.14 10:40:

Omlouvám se za oba překlepy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.