Špatně vyplacené odstupné

Od: Datum: 30.04.14 17:26 odpovědí: 2 změna: 30.04.14 20:47

Dobrý den,poprosím o radu:manžel odešel z firmy s tím, že dostane 3měsiční odstupné,nechali jsme ho přepočítat od 3 nezávislých účetních, ty spočítaly částku na korunu stejnou, účetní jejich firmy zjistila, že dle počítačového programu(mzdy) je vypočítané odstupné špatně, proto ho vypočítala "ručně" samozřejmě nižší.

Zajímalo by mě,co je zaměstnanci po tom, že firemní program funguje špatně?Myslím si, že směrodatné by mělo být, co má zaměstnanec na výplatních páskách z minulého čtvrtlení a ty budou použity k výpočtu odstupného,bez ohledu na to jestli je program nastaven dobře nebo špatně, to je snad věc firmy a jejího majitele.Děkuji všem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.04.14 19:39

Dobrý den, nepochopil jsem na co se ptáte , Našel jsem jen otázku co je zaměstnanci po tom, že firemní program funguje - dle vašeho tvrzení špatně? Odpovídám nic !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.14 20:47
avatar

Odhaduji, že se ptáte, co dál. Měly ty tři nezávislé účetní k dispozici stejné podklady jako firemní mzdová účetní?

Počítaly odstupné z výdělků ze správného rozhodného období (odstupné je trojnásobkem průměrného výdělku z kalendářního čtvrtletí)?

Jestli zaměstnání skončilo do 31. března včetně, jesou rozhodným obdobím měsíce říjen až prosinec 2013.

Do průměrného výdělku se zahrnují veškeré výdělky včetně příplatků za práci přesčas, v noci, o víkendu, ... Nezahrnuje se náhrada mzdy za překážky (např. za nemoc, za dovolenou, ...)

Jste-li si výpočtem nezávislých účetních jisti, měl by manžel písemně (doporučeným dopisem s dodejkou) vyzvat (nežádat! neprosit!) zaměstnavatele k okamžitému doplacení dlužné částky.

Ve výzvě by měl stanovit termín a uvést formu výplaty. Nezapomenout uvést číslo účtu, kam má zaměstnavatel peníze poslat.

Pokud zaměstnavatel výzvě nevyhoví, nebo nebude-li vůbec reagovat, bude mutné jej žalovat.

doplněno 30.04.14 20:53:

Oprava: Jestli zaměstnání skončilo v době od 1. ledna do 31. března 2014 včetně, ...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.