Nemoc z povolání

Od: Datum: 29.04.14 21:53 odpovědí: 5 změna: 30.04.14 14:38

Dobrý den,

mám dotaz...Zaměstnanec, který u nás ukončil pracovní poměr k 31.12.2012, nám dnes donesl lékařský posudek pro nemoc z povolání. Vím, že tento posudek musím poslat na kooperativu, ale nevím co dál, co mám ještě vyplnit a poslat.

Ještě jsem tento případ neměla, tak netuším jak mám papírově postupovat?!

Prosím o radu.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: faluja
Datum: 30.04.14 07:14

Co vím, tak nemoc z povolání, tedy její uznání má trochu složitější průběh...nedovedu si tedy představit, že dotyčný pán XY přišel po čtyřech měsících a řekl Vám mám nemoc z povolání kterou ste mi způsobili. Když u Vás skončil v prosinci roku 2012 to je trochu trapárna. Nevím, možná že někdo zběhlejší poradí ale neměl by toto posuzovat někdo jiný. Jako hygiena či zdravotní ústav?

Jako je to sice o tom...že vy víte co dotyčný dělal ale byla nějaká výstupní kontrola od lékaře když končila smlouva, a ten musel jasně něco říci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faluja
Datum: 30.04.14 07:15

překlep dva roky a čtyči měsíce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: doplneni
Datum: 30.04.14 10:47

Nemoc z povolání musí kvalifikovat odborný posudkový lékař, který zjišťuje, zda onemocnění je v příčinné souvislosti s výkonem povolání

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.14 14:38
avatar

Nemoc z povolání se nemusí projevit hned, může se projevit až po nějaké době. Nemoc z povolání přiznávají kliniky pracovního lékařství.

Za nemoc z povolání vždy odpovídá poslední zaměstnavatel, u kterého nemocný naposledy pracoval za podmínek, za nichž nemoc z povolání vzniká.

Pokud zaměstnanec/nemocný pracoval za stejných podmínek i u dřívějších zaměstnavatelů, může po nich odpovídající zaměstnavatel vyžadovat určitou spoluúčast. Odškodnění však půjde z povinného úrazového pojištění posledního zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.