Zpětná platba zdravotního pojištění

Od: Datum: 29.04.14 19:45 odpovědí: 5 změna: 23.06.14 14:41

Dobrý den,

byl jsem vedena na ÚP a současně chodil na brigádu. Jednou můj měsíční výdělek přesáhl limit 4000Kč. Výplatnici s tímto překročeným limitem jsem donesl své zprostředkovatelce, která na to nijak nereagovala. Dále jsem pak chodil dalších osm měsíců na brigádu a výdělky už limit 4000Kč nepřekročily. Při poslední návštěvě ÚP, kdy jsem šel oznámit, že nastupuji do zaměstnání mi zprostředkovatelka oznámila, že mě zpětně vyřazuje z evidence uchazečů o zaměstnání k datu překročení limitu. Čímž mi vznikla povinnost uhradit zdravotní pojištění za devět měsíců+penále.

Má na to ÚP potažmo ČR právo tímto způsobem ,,zpětně" bez předchozího upozornění?

V příloze je scan dokumentu z ÚP.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 4250kc
Datum: 29.04.14 19:55

od 1.8. 2013 je dovolen výdělek do 4250,- kč hrubého za měsíc při evidenci na úp. Do 31.7.2013 pouze 4000kč

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.14 02:26

Předpokládám, že jelikož Vás vyřadili k 30.4.2013, tak limit 4.000,-Kč jste překročil/a za brigádu v květnu 2013. Je to tak? To vyřazení je v podstatě správné (pokud jste limit překročil v květnu), ale měli Vám to oznámit poté, co jste potvrzení o výdělku přinesl/a. Po vyřazení byste se znovu zaregistroval na ÚP. Takhle podle mne udělala zprostředkovatelka velkou chybu a Vám problém.

Bylo Vám doručeno/předáno rozhodnutí o vyřazení z evidence ÚP? Odvolal/a jste se? (Lhůta na podání odvolání je myslím 15 dní.) Ten scan v příloze je jen potvrzení ÚP o době trvání evidence. V období květen 2013 až únor 2014 jste na ÚP pravidelně docházel na sjednané schůzky? Máte návštěvy někde potvrzené?


doplněno 07.05.14 01:17:

Máte u sebe např. Rozhodnutí o přiznání podpory? Je to oficiální papír z pracáku s čárovým kódem, s číslem jednacím, razítkem a podpisem nějakého vedoucího (ne zprostředkovatelky). Tak podobné "Rozhodnutí" by měli vydat o tom, že Vás vyřadili. Je tam napsán důvod vyřazení a v závěru je "Poučení" o tom, že proti rozhodnutí se můžete odvolat do 15 dnů. S tímto Rozhodnutím o vyřazení Vás prostě musí seznámit, buď to měla udělat zprostředkovatelka nebo poslat do vlastních rukou poštou. Jinak není možné, abyste na ÚP docházel/a na schůzky a přitom už jste tam nebyl/a veden. Nejsem si úplně jistý jak je to teď, ale seznámení s tím Rozhodnutím o vyřazení byste měl/a potvrdit podpisem buď na ÚP nabo převzetím na poště.

Pokud jste si jistý/á, že to neproběhlo tak, jak píšu výše, běžte na Váš ÚP. Určitě je tam nějaké kontrolní oddělení, kde si mohou projít celý Váš spis a nějak to řešit. Na mne to celé dělá takový dojem, že na ÚP došlo k nějaké chybě a tu se teď snaží nějak uhrát.


doplněno 07.05.14 01:35:

Ještě zde ODKAZ na kontakty na ÚP. Nechodil bych s tím za zprostředkovatelkou, ale raději za vedoucí nebo na to kontrolní odd., většinou sídlí ve stejné budově někde v útrobách. Dejte kdyžtak vědět, jak jste dopadl/a.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.05.14 19:55

Dobrý den,

děkuji za kvalitní odpověď!

Nebylo mi předáno ani doručeno rozhodnutí o vyřazení z evidence ÚP. V období květen 2013 až únor 2014 jsem pravidelně chodil na sjednané schůzky. Potvrzení o schůzkách na ÚP má bohužel jen zprostředkovatelka.

Datum: 07.05.14 10:19
avatar

Vesničane Radku, nebo paní Moniko, jsem z těch proměn trochu na větvi, ale to řešit nechci.

Určitě jste při docházení na ÚP měl/a průkazku, kam zprostředkovatelka zapisovala data další návštěvy. I ta Vám bude dobrá, jistě ji máte, podle ní můžete osvědčit, že jste na ˇUP skutečně docházel/a a že Vám úřednice zapisovala ty schůzky i dál, i potom, co jste překročil/a výdělek a ji o tom informoval/a. To by se pak ukázala její chyba, pokud Vás měla vyloučit, měla to udělat hned a ne až za několik měsíců. Navíc, z ÚP jde ke klientům všechno písemně, takže byste skutečně měl/a mít dopis, kde Vás vyřazují z evidence a důvod tohoto vyřazení.

Pokud nic takového nemáte, zdá se mi, že zprostředkovatelka řeší nějakou partyzánštinu. Třeba Vás měla vyřadit hned tehdy, neudělala to, teď jí na to nadřízení přišli a tak Vás honem vyřadila. Bohužel, za delší dobu, kde hraje velkou roli to zdravotní pojištění.

Jak už psali ostatní, zajděte si přímo za vedením a řešte to. Ono zaplatit jen tak víc než 10 tisíc není legrace. *bum* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.14 14:41

Bratr byl v květnu veden na ÚP, chodil na brigádu, ale vydělal si cca 6000Kč hrubého (což nevěděl, že bude tolik). V červnu našel práci, odhlásil se k 3.6.2014 z ÚP, ale po 10 dnech jej propustili a 16.6.2014 se opět se přihlásil na ÚP.

Teď má doložit příjmy za květen, což je těch 6000,- vyřadí jej? pokud ano, kdy se bude moct přihlásit znova? a bude si muset zaplatit pojištění?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.