Je žárlivost na místě?

Od: Datum: 29.04.14 17:43 odpovědí: 15 změna: 30.04.14 14:55

Dobrý den,

chodím s holkou (18), mi je 19 a mám takový problém.

Vztah je v pořádku, funguje už 2 roky, všechno je v pohodě. Ale jakmile si ona píše s nějakýma klukama, tak ve mě začne strašná, ale strašná žárlivost. Vím, že to jsou jen její kamarádi, vím, že se nemám čeho bát, protože ji věřím a nic špatného nedělá. Ale mám strach a je mi z toho na nic, když si s někým píše, začne mi být blbě jen když si na to vzpomenu. Začnu takhle bláznit (že ji chci od toho odradit, ať si s nikým nepíše), ale asi jen u konkurence. Neumíte mi poradit? Já vím, že se nemám čeho bát, ale přesto mám strach a začnu si představovat ty nejhorší věci. Dost mě to vůči ní štve, nechci ji brát kamarády.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: poseidon*
Datum: 29.04.14 17:46

Žárlivost není na místě nikdy.

doplněno 29.04.14 17:52:

Nevěra je riziko každého vztahu, musíte s tím žít, žárlivost všechno ničí a stahuje člověka ke dnu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.04.14 17:49

Žárlivost je láska poze k sobě sama a nedůvěra v sebe sama, ve vztah i k partnerce. Jestli ji milujete, přejte jí kamarády a nepředstavujete si žádné (natož nejhorší) scénáře!

Představte si opačnou situaci: Jak vyste se cítil na jejím místě v ovzduší nedůvěry?

Jestli svou žárlivost nepřekonáte, pohřbíte svůj vztah.

Od: utrio
Datum: 29.04.14 17:51

Máte pravdu, tohle všechno si uvědomuju a vím. Já fakt nevím co dělat. Týče se to jen tohoto.

Datum: 29.04.14 17:58

Důvěřujte sám sobě i jí. Nevímejte druhé jako svoji konkurenci. Kdyby s Vámi nechtěla být, neměla Vás ráda a nezáleželo jí právě na Vás, nebyla by s Vámi. Prostě si važte svého vztahu a nekažte si ho zbytečnou žárlivostí jen z obav, že byste mohl o děvče přijít. Žárlivost už zničila hodně vztahů a vůbec nic neřeší. Jen se užíráte a kazíte si to hezké, co je mezi Vámi a Vaší partnerkou. Zapracujte sám na sobě a svém sebevědomí. Jinak budete ubližovat vám oběma.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.04.14 18:04

Vy máte důvod být s ní, ona má stejný důvod být s Vámi. Spíše než nedůvěru by Vám to mělo dodat sebevědomí. Proč si asi vybrala právě Vás? Protože je ve Vás věco, co není v nikom jiném!

Datum: 29.04.14 18:42

A šlo by zkusit si s ní o tom promluvit? Možná byste se divil, co dokáže pár vět.. Zkuste jí říct, že je vám z toho nepříjemně, proč je vám z toho nepříjemně, a myslím, že až vám poví, že miluje jenom vás a nikoho jiného, mohlo by vám to dost pomoct ;). A já osobně bych na jejím místě byla ráda, že mám tak upřímného přítele, kterému záleží na našem vztahu a důvěře v něm.

Datum: 29.04.14 20:10

Opravdu byste byla ráda, kdyby Vás Váš přítel bezdůvodně podezíral? Upřímnost ano, podezřívavost ne!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.04.14 10:41

Já ji nepodezírám, mám jen strach. To vy jste asi ještě nikoho nemiloval a ani milován nebyl, když takhle mluvíte.

Datum: 30.04.14 14:25

Právě naopak! Pokud někoho milujete, nesmíte jej svazovat bezdůvodnou žárlivostí a nedůvěrou. Spíše u Vás mám pocit, že netušíte, co je láska ...

Datum: 30.04.14 14:55

Já jsem tu samozřejmě nemluvila o podezírání, ale o upřímnosti v tom, že by mi to vůbec řekl. Hodně lidí to nedokáže.

Datum: 29.04.14 19:37

Osobně vám poradím ať do žádného vztahu nechodíte. Zůstaňte singl a nikomu aspoň nezkomplikujete život. Žárlivost je nevhodná vlastnost do vztahu.

Datum: 29.04.14 19:43

Ringo, tazatel již ve vtahu je, takže tvoje rada je opravdu k ničemu! Ostatně jako většina tvých "rad!"

Datum: 29.04.14 19:46

To není vztah, když jde sebrat hrnek na kafe a bouchnout dveřmienatý není. A vám jsem někdy špatně poradil, že mě tak mile hodnotíte?

Od: creativy*
Datum: 29.04.14 20:12

Radši buď žárlivý milující kluk než aby ti bylo jedno, s kým se tvá holka baví :)

Promluv si s ní o tom :) My jsme s partnerem oba extrémně žárliví, ale máme jistá pravdila a dá se to zvládnout :)

Datum: 30.04.14 10:39

Díky za odpovědi. Prostě mám spíš strach z toho, že když s někým bude komunikovat, tak že ji třeba přitáhne někdo jen tak. To už asi záleží na ní no, jestli mě miluje nebo ne.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.