Na jaké weby se zaměřit při hledání práce?

Od: Datum: 29.04.14 12:43 odpovědí: 4 změna: 29.04.14 17:15

Chci se zeptat, na jaké weby se nejlépe zaměřit při hledání práce? Mám vystavený profil na jobs.cz Uvažoval jsem i Linkedin ale tam chtějí za aktivaci profilu za měsíc nebo rok šílené peníze. Což si myslím, že je nehorázná krádež, když někdo hledá práci a má platit na nějakém webu to aby byl viděn a mohl dělat další věci...

Co se týče pracovních nabídek, jen za tento měsíc jsem odeslal cca 40 životopisů, průvodních dopisů na různé pracovní nabídky. Bohužel nikdo se neozve, a nebo napíši, že jsem nebyl vybrán do dalšího kola...aniž by mě jakkoliv kontaktovali. Známi mi říkají že mou slabinou jsou jazyky. Problém ale je, že nemám dostatečný příjem abych si mohl dovolit kurz jazyků a k tomu nějak fungoval. Na kurz který jsem chodil, jsem přestal chodit, protože jsem to již finančně nebyl schopen táhnout.

A druhá otázka je, jestli neznáte nějaké weby s práci v zahraničí. Hledal jsem weby au-pair ale již nesplňuji věk, tak mě napadlo, jestli neexistují nějaké weby kde místo au-pair hledají zahradníky a takové ty hodinové manžely v Anglii. Abych třeba obhospodařoval zahrady, bazén...střihal živý plot, a dělal takhle třeba pět domů...dostal bych se tak do kontaktu s angličany a měl možnost se za rok naučit tu angličtinu.

Přes agentury to prozatím řešit nechci. A co se týče studijních jazykových pobytů, tak ty jsem přestal hledat po té, co jsem zjistil cenu 14 denního kurzu.

Děkuji za tipy a rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jancak
Datum: 29.04.14 15:54

Linkedin není zdarma?... o placení nic nevím a taky jsem tam měla registraci

Aisec (mezinárodní studentská organizace) pořádá stáže pro absolventy...http://www.nastaz.cz/ omrkni. Možná je takových organizací více, znám jen tuto...v ČR je nejrozšířenější

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 15:59

"tam chtějí za aktivaci profilu za měsíc nebo rok šílené peníze. Což si myslím, že je nehorázná krádež, když někdo hledá práci a má platit na nějakém webu to aby byl viděn a mohl dělat další věci..."

Za reklamu, aby byly firmy viděny se taky platí, to je taky krádež?

Možná se chce zamšřit na váš životopis a to co píšete do průvodního dopisu. Nevím, jaké máte vzdělání a praxi, ale neucházíte se o pozece příliš vysoko?

Jinak od nás vypadá práce v Anglii docela zajímavě, ale je si třeba uvědomit daleko vyšší náklady na život. Pak už to tak zajímavé není.

doplněno 29.04.14 16:07:

A ještě by mě zajímalo - reagoval vám někdo na životopis na jobs.cz? Moc si nedokážu představit, že to tam někdo prolízá a vybírá lidi - možná nějaké manažery, ajťáky apod. Ale myslím, že na nižších pozice ne a bez jazyků je tam asi člověk úplně bez šance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 16:52

Zdravím. S tím mám také dlouhodobé zkušenosti.Jobs nebo Profesia a jiné nestojí za řeč.Nabídky mají s denním zpožděním.Nejlepší řešení je http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmjedno

Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 17:15

Mě se nejvíce osvědčil LinkedIn. Nejsem si vědom, že by bylo potřeba v rámci základních funkcí něco platit. Na druhou stranu - i kdyby se platilo, neříkal bych tomu krádež. Spíš "ber nebo nechej ležet". Pistoli u hlavy vám nikdo nedrží. Klidně si můžete vytvořit konkureční systém a provozovat jej zadarmo jako charitu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.