Kontrola v době nemocenské neschopnosti

Od: Datum: 28.04.14 23:37 odpovědí: 8 změna: 29.04.14 18:47

Nechci zakládat další rubriku.

Chtěla jsem se zeptat potřebuji " papír na peníze", abych to mohla k poslednímu dni v měsíci odnést zaměstnavateli. A teď můžu si pro něj zajít mimo vycházky, které mám až odpoledne? Mudr. tedy slouží i v odpoledních hodinách, ale tím pádem to zase nestihnu předat zaměstnavateli. Mám strach, že mi přijde kontrola a aby mi neřekla, že jsem tam měla jít až v době vycházek. Fakt zapeklitý a nebo to moc prožívám.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.14 23:48

Ten doklad lze vyzvednout v odpoledních hodinách a následující den se to dá předat zaměstnavateli a účetní to obvykle zpracovávají později, ne v 0 : 05 h nového měsíce. Takže být váma, tak pro jistotu zavolám zaměstnavateli, nebo přímo účetní, že jsem nestihla si vyzvednout ten lístek a že ho přinesu v nejbližším možném termínu. Já to jednou nějak ,,nestihnul,, a odevzdal jsem ten lístek asi 4. den v novém měsíci a bylo vše v pohodě, ale nejdříve jsem si to ověřil telefonem, jestli to mohu donést až tak pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mana*
Datum: 28.04.14 23:51

Děkuji. Jenže 1.5. je svátek a nikdo nikde a 2.5. jdu na kontrolu k Mudr. a k zaměstnavateli se prostě nedostanu. Tohle taky není vyřešené. Ach jo.

Datum: 29.04.14 01:23

Já nevím, nechápu, co v tom vidíte tak složitého.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.04.14 23:59
avatar

Potvrzení o trvání pracovní nechopnosti ("lístek na peníze") si vyzvedněte až v den kontroly u lékaře, zaměstnavateli jej doručte v době vycházek. Zaměstnavatel jistě pochopí, že jste nemohla 30. 4. doručit potvrzení vystavené až 2. 5. (Mimochodem lékař má na vystavení lhůtu až do 4. n. 5. dne v následujícím měsíci.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.04.14 06:09

Já osobně bych tam šel dopoledne a pak to zanesl zaměstnavateli. Tuto mimořádnost si pak nechal potvrdit od lékaře do neschopenky.Kontroloři nejsou lidojedi a pokud by se jednalo o cestu lékař-zaměstnavatel a nic jiného,je tzo omluvitelné. Jak by jste řešila nutnou mimořádnou návštěvu u lékaře? Nakonec proč se ptát tady neodborníků,když kvalifikovanou odpověď dostanete na OSSZ nebo zdravotní pojišťovně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.14 08:18

K lékařce mužeš kdykoli.Kdyby došla kontrola tak se vše řeší přez lékařku.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.04.14 08:52
avatar

Je to tak, i mimo vycházky můžeš k lékaři, protože to je zanešené v kartě pacienta a tudíž omluvené. Já jsem marodila asi tři měsíce a řešila jsem zubaře, více úkonů, čištění kanálků, korunka. Nejprve jsem si nechávala potvrzovat omluvenky, ale potom už jsem nic neřešila, ty návštěvy byly omluvitelné. Kromě toho nikdo nepřišel na kontrolu, takže jsem všechny papíry mohla v klidu vyhodit. Do zaměstnání určitě v době vycházek, nebo po někom poslat. Nebydlí blízko nějaká kolegyně? Nebo zavolat mzdovou účetní a zeptat se na termín, pokud dojíždíte poslat poštou. Každopádně počítejte, že peníze přijdou poněkud déle, než jak jste zvyklá na mzdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 29.04.14 18:47

K lékaři můžete i mimo vycházky jak už bylo napsáno, ale jinak bych neriskovala, nějaké nákupy nebo tak. Syn jednou marodil a byl doma, ale spal a já zrovna doma nebyla a kontrola se na neho nedozvonila a tak přišel o nemocenskou a musel ihned nastoupit do práce. Tak bacha na to , záleží kdo na tu kontrolu přijde. Když je to zamindrákovanej bejvalej lampasák, pak je zle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.