Stížnosti na houkání majáků

Od: Datum: 25.04.14 17:56 odpovědí: 13 změna: 27.04.14 19:47

Provozujeme záchrannou službu - vyjíždíme k případům které nám mnohdy předají hasiči - osobá uvízlá v prostorách (nejčastěji dítě v koupelně nebo bezdomovec v kontejneru) , když se někomu někde porouchá auto nebo zapadne prostě taková technická pomoc nebo pomoc při transportu pacientů . Máme stanici odkud vyjíždíme s 5 dodávkama 6 osobákama a 6 motorkama. Teď přišla stížnost od lidí že vozidla dělají při výjezdu moc velký hluk když vyjiždí a houkají - no to jsme teda vyřešily tak že vozidla když vyjíždí tak u vrat stejně bliká majáček a cestu hlidá člověk a cesta je stejně slepá takže tam žádný provoz není a houkají až při najiždění na hlavní silnici. Potom přišla stížnost na příliš hlučná vrata - no dobře vyměnily se motory a udělalo se lepší odhlučnění, potom stížnost na hluk na stanici při poplachu - siréna - tu jsme tedy o něco stišily a teď stížnost na hlučnost motorů - motorek a dodávek ... Nemyslím že by šlo v nějakém případu o nějaký extra hlučný předmět - v noci jsme samozřejmě u garáži nehoukaly nikdy... Jak situaci řešit. Lidé posilají stížnosti na městský úřad.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.14 18:10
avatar

Jenom úvaha. Nezmiňuješ se, v jaké lokalitě/zástavbě se stanice nachází. Stanice se oproti minulosti pravděpodobně rozrostla, přibylo vozidel i výjezdů a v současné době to už pro okolí může být obtěžující. Takže bych zvážil možnost přestěhování, což by bylo asi nákladnější než dosud provedená opatření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 25.04.14 18:20

je umístěna po konzultaci s hasiči a záchranáři tak abychom na všechny místa dokázali vyjet v co nejkratším čase ... nachází se v městské zástavbě nedaleko centra města. Přestěhování by bylo na úkor kvality poskytovaných služeb.

Datum: 25.04.14 18:26
avatar

Houkání vadí těm co vás nikdy nepotřebovali, stěžovatelé si vždy něco najdou. Myslím ale, že při výjezdu z garáže houkat a blikat není nutné. Houkačky mě nebudí, zahoukají, zablikají a jsou pryč ale když si dvě auta policistů stoupnou na silnici přímo proti mému oknu, vesele blikají hodinu i dýl tak to rostu. Nestěžuji si, patrně k tomu mají důvod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.04.14 18:38
avatar

Lidi nebo člověk?

Pokud lidi, tak to myslím nemá řešení. Prostě vás tam nechtějí:(

Pokud člověk, tak to bude notorický stěžovatel a ten nepřestane:(

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 25.04.14 18:40

Mestsky urad vam ty stiznosti predava? Melo by tam byt konkretne specifikovano, co teda vadi. Ale pokud neprekracujete povolene limity hluku, tak by mely jit stiznosti do ztracena. Cili zkuste to zkonzultovat s hygienickou stanici, at vite, jake hlukove normy muzete poruzovat. A prinejhorsim si budete muset nechat udelat mereni hluku. A pak to nejak resit. JInak by vam mohlo vyjit vstric i trochu mesto. Byt jste soukrommnici, tak jste verejna sluzba (myslim).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 25.04.14 19:08

nikdy by mě nenapadlo, že bych si stěžoval na houkání záchranky. jestli to provozujete legálně, tak bych měl všechny tzv. v pí..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 25.04.14 20:13

necekala bych od tebe jonou odpoved :) ty mas u pi vsechny :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 27.04.14 19:43

není pí jako pí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 25.04.14 20:12

urad vam prijde zemrit hluk, jsou na to limity a pak uvidite zda sousedi maji pravdu ci ne...ale jak je videt, vadi jim vsechno...vidim, ze jsou to duvhodci kteri jsou doma, protoze lide pres den pracuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sara111*
Datum: 25.04.14 20:15

zajimalo by me, mnoho lidi bydli v blizkosti hasicu zda si take ztezuji kdyz hasici vyjedou...nekdy jde o zivot a zachrana to je...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 25.04.14 20:32

kdo podává stížnosti se nedozvíme .. uřád nám to neřekne - nesmí kvůli osobním udajům no a když nám něco přišlo bylo to anonymní - domnívám se že anonymní jsou i ty na úřadě. Domnívám se že jde o důchodce co z nudy už nevědí co by. Ostatní lidé jsou v té době v práci a dá se říct že s lidma vycházíme dobře - pořádáme dny otevřených dveří včetně opekání čuníka apod. Jak někdo psal houkání vadí těm kteří nikdy nepotřebovali pomoc. Zavoláme asi na tu Hygienu aby nám teda změřili ten hluk. Co jsem se tak bavil tak podobné stížnosti přišli i Hasičům - těm přišla i stížnost že jejich auta moc kouří. (Mercedes a Tatra) .

Od: rv
Datum: 26.04.14 02:38

Možná byste měli aspoň přes úřad stěžovateli sdělit, že když pojedete náhodou k němu, tak houkat nebudete a pojedete tiše jako myšky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.04.14 19:47

A pro jistotu kolem celého města, aby se potichoučku přiblížili z druhé strany a nikterak nenarušili jeho klid.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.