Premiere cinemas - asi mě okradli

Od: Datum: 03.05.15 21:44 odpovědí: 11 změna: 04.05.15 21:47

Ahoj,

dneska jsme byli s rodinou v kině. Platil jsem to já. Vstupenky jsem měl zakoupené online. Na místě jsem jen zakoupil občerstvení.

Dali jsme si:

Střední PopCorn sýr+šunka
Střední PopCorn sladký
Střední PopCorn karamelový
1x Velká porce nachos s rajčatovým dresingem
4x velký nápoj

Za to vše jsem dal 611 Kč... přijde mi to nějak moc. Bohužel jsem si nevzal účtenku a šel jsem rychle, protože za náma byla velká fronta. Co myslíte, obrali mě? Nevíte, jak se tam ty ceny pohybujou?
Díky moc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.15 21:59
Bohužel, ty ceny jsou reálné. Se divím, že jste tam nenechal víc. :-D
http://goldclass.cz/jidelni-listek/
Ohodnoceno: 2x

Od: mot
Datum: 03.05.15 22:02
Podle me to sedi. Jenom popcorn je cca 80...
Ohodnoceno: 0x

Od: nepocitalek
Datum: 03.05.15 22:23

3x 80 = 240
nachos rekneme 120.. takze 360

a 4x piti by muselo stat nejakych 240 takze 60 kazde

Datum: 03.05.15 22:26

Je to tak. Prostě poměr výkon/cena je v těchto (mimořádných) situacích nutné raději nevyčíslovat. A pokud ano, tak do "výkon" zařaďte nevyčíslitelný pocit, že máte rodinu, kterou můžete někam vzít. Ať se daří.

Ohodnoceno: 5x

Od: nepocitalek
Datum: 03.05.15 22:39

Moc hezky řečeno :) Máte pravdu.. byl to moc krásný den, a to si penězi člověk nekoupí...

Datum: 03.05.15 22:54

No za ty prachy si dokážu s celou rodinou užít krásnějších a déletrvajících okamžiků. Ale proti gustu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.05.15 23:11

Vy doma nemáte televizi?

Ohodnoceno: 1x

Od: mp
Datum: 03.05.15 23:26

Typický příklad služby, která nemá konkurenci. Do kina si oficiálně můžete vzít jen toto občerstvení. Tak cena tomu odpovídá. A takto to v nekonkurenčním prostředí prostě chodí. Oni si tam prostě nikoho jiného nepustí, a tak pokud chcete jít do kina, musíte se před tím tajně předzásobit nebo se rovnou předem najíst. Nakonec neštvou Vás ti chroupající diváci, kteří ruší. Můj tip - když už musím chroupat, tak využívám hlučné scény, kdy to není tak slyšet.

Datum: 04.05.15 06:47

Ty ceny souhlasí. Nedávno mi vnučka povídala, že tam měli colu za 70 Kč.

Je to každého věc, ale jsou to 2 různé úkony: jde člověk za kulturou a pěkným zážitkem, nebo si nacpat nácka?

Už někdy v 70. letech mě v kině hrozně štvalo, když jsme sledovali nezapomenutelného Jeana Gabina v Bídnících, jak kolem nás šustily pytlíky s karamelami a stanioly čokolád. Proč si ten zážitek umocňovat neustálým přežvykováním?

No a současná moderní kina to vyzvedla z nevychovanosti už takřka na povinnost. Kdo nežvejká, není Čech! A byznys je byznys.;) Vědí, že v kině, když to lidé uvidí, ty peníze za to dají. Zvláště děti neodolají. Kdyby šla rodina na procházku kolem nějaké kavárny, nedali by to a šli jinam.

Bylo by lepší sledovat film bez jídla a pití a pak zajít s rodinou při cestě zpátky někam na večeři. Ve čtyřech byste dal možná stejně, ale bylo by to pořádné jídlo a tečka za pěkným dnem.

Ale je prima, že jste byli jinak spokojení a prožili jste pěkný den. Jaga.

/ A příště raději chleba se sádlem do kapsy s sebou! *smich*/

Datum: 04.05.15 21:30
Za starých časů se do kina chodilo na filmy a ne na předraženou colu a popcorn. V kině bylo ticho, čisto a kupodivu za ty dvě hodiny nikdo hlady ani žízní nezahynul.

Od: mp
Datum: 04.05.15 21:47

Nevím, jestli si to trochu neidealizujete. Do kina jsem chodil (a chodím) vždycky rád. Ale z 70 a 80 tých let mě spíš zůstává vzpomínka na nepohodlné sedačky, špatnou viditelnost, nedostatek lístků a zúžený výběr filmů (cenzura). Ale zas to stálo za to - Pomádu v kině Květen jsem viděl snad dvacetkrát. Na Horečku sobotní noci mě nepustili, protože mě bylo čtrnáct a záviděli jsme našemu mladšímu, ale vyspělejšímu spolužákovi, kterého tam pustili.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.