Nové zaměstnání, co všechno vyřídit?

Od: Datum: 22.04.14 14:42 odpovědí: 3 změna: 22.04.14 15:03

Dobrý den,

Končím v prvním zaměstnaní po škole, pracoval jsem tam cca pouze 5let, dal jsem výpověd´, našel jsem lepší místo. Koncem dubna mi dobíhá 2měsíční výpovědní lhůta, končím ke 30.4.

V novém zaměstnání nastupuji ne hned k 1.5 ale až k 7.5 .

Mám dotaz co všechno si mám vzít od předešlého zaměstnavatele? Zápočtový list, a co ještě?

Na těch 7 dnů co budu bez práce, si musím určitě zajít na zdravotní pojištovnu a doplatit si zdravotní pojištění, si teda myslím já))mám pravdu?

Pokud´ nastupujete k novému zaměstnavateli, kontrolujete si pak ze začátku pro jistotu, jestli odvádí zdrav. pojištění, nebo stačí si pro případ dobře uschovat prac. smlouvu, kdyby něco?

Děkuji předem za rady a přeji hezký den))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zamestnani
Datum: 22.04.14 14:50

Já bych se na těch 7 dní přihlásil na pracák, nezapomeňte pak změnu zaměstnavatele projistotu přehlásit i na pojišťovně a po první výplatě tam zkontrolovat, zda tam opravdu peníze přišly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.04.14 15:02
avatar

Nikam se hlásit nemusíte a zdravotní pojištění také doplácet nebudete. OBZP hradí zdravotní pojištění samy až za měsíc, v němž byly po celý měsíc bez zaměstnání a bez evidence na ÚP. Vy ale už 7. května nastoupíte do nového zaměstnání.

Od předchozího zaměstnavatele předáte novému zaměstnavateli pouze potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list). Doporučuji si před před odevzdáním udělat kopii potvrzení a tu dobře uchovat pro možnost doložení doby zaměstnání. (Až budete žádat o důchod - může se stát, že OSSZ nebude mít vše doloženo a pokud by zaměstnavatel zanikl, mohlo by být prokazování obtížné.)

-------- Do měsíce po skončení zaměstnání by Vám měl zaměstnavatel ještě zaslat ELDP ve dvou provedeních - jedno podepíšete a vrátíte zpět zaměstnavateli. Druhé uchovejte stejně jako potvrzení o zaměstnání. Případně si můžete po dalším cca měsíci zkontrolovat, jestli zaměstnavatel ELDP předal OSSZ.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.04.14 15:03

ne, za 7 dní nebudte zdravko doplácet. Jako OBZP se vždy platí pouze za celý kalendářní měsíc

Hlásit se na 7 dní na úp nemá celkem význam...záleží na vás

od zaměstnavatele dostanete potvrzení o zaměstnání (zápočtový list), potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti, evidenční list důchodového pojištění (důležité), taky tuším si zažádejte potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti (kvůli ročnímu daňovému vyrovnání za rok 2014)...snad jsem nic nezapomněla

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.