Elektro-odpovědný odpovědný zástupce

Od: Datum: 21.04.14 23:12 odpovědí: 6 změna: 22.04.14 20:05

Dobrý večer. Zvažuji o rozšíření živnosti o elektro práce. Jedná se konktrétně o Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení. Jde o živnost řemeslnou. Jelikož nejsem v tomto oboru vyučený a abych získal oprávněné k této činnosti, chtěl bych to provést prostřednictvím odpovědného zástupce. Jen si nejsem jistý, zda u tohoto druhu živnosti jde použít forma odpovědného zástupce. Nevíte někdo, zda je to možné? Děkuji za reakce a přeji hezký zbytek večera JM

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 21.04.14 23:20

Doporučuji si přečíst živnostenský zákon, který to řeší. OZ není pochopitelně nutný u živ. volné.

Ohodnoceno: 0x

Od: jm*
Datum: 21.04.14 23:42

Živnostenský zák. jsem si přečetl. V měm jsem se dočetl,že je potřeba doložit požadované vzdělání, nikoliv to, zda lze tuto činnost vykonávat prostřednictvím odpovědného zástupce. Toto potřebuji vědět?

Je mi jasné, že u živnosti volné není potřeba dokládat vzdělání, to mám z praxe vyzkoušené

Datum: 22.04.14 10:23

řemeslná živnost - Odborná způsobilost § 21 + § 22

vzdělání můžete nahradit 6-letou praxí v oboru nebo taky rekvalifikací s akreditací (jestli tedy v tomto oboru rekvalifikace existuje)...na úřadu práce bývají vypsané nějaké elektro rekv. Přes úp pro vstup do kurzu musíte splnit dané podmínky - vzdělání aj. Když si zaplatíte sám, stačí si domluvit s firmou, která rekv. provádí

Otázka je, jaké máte znalosti v tomto oboru a zda budete schopný po kurzu samostatně pracovat v elektro?

doplněno 22.04.14 10:28:

"semtam" souhlas...najít odpovědného zástupce v oboru elektru nebude jednoduché

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 22.04.14 10:30

Asi jste přeskočil § 11 nebo se k němu nedostal.

Od: semtam
Datum: 22.04.14 05:38

Teoreticky, ze zákona, může. Jen bych chtěl vidět toho, kdo si jako zodpovědná osoba vezme někoho na starost zrovna v tomhle oboru.

Od: jm*
Datum: 22.04.14 20:05

Odpovědného zástupce mám vyřízeného. Elektro provádět já nebudu, jen potřebuji k tomu mít oprávnění.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.