Co to znamená podpásovka?

Od: Datum: 21.04.14 14:28 odpovědí: 8 změna: 21.04.14 17:19

Dobrý den,

ráda bych věděla, co to znamená, když dostanete (nebo dáte) tzv. podpásovku?

Děkuji za vysvětlení i za příklad.

Z.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mata97*
Datum: 21.04.14 14:33

Špatně se to vysvětluje, ale dalo by se říct: jako že tě někdo setřel. Prostě, srazil na kolena (slovně). NEbo někdo řekně něco, co bys od toho dotyčného nečekal(a) a mrzí tě to od něj...

Ohodnoceno: 0x

Od: wamp®
Datum: 21.04.14 14:35

Podpásovka znamená podraz,podfuk,zrada...Např.,Ty se budeš zajímat o nějakého kluka a řekneš to své kamarádce,která si tajně na něho také myslí.No,a ona ho bude všemožně před tebou špinit,jen aby dosáhla toho,že tobě ho v podstatě zhnusí a posléze ti ho přebere.Asi tak ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.04.14 14:43

Při klučičích pranicích a chlapských rvačkách se počítá s tím, že rány směřují na horní polovinu těla. Rány do břicha jsou velmi nebezpečné. Rvačka je sice blbost, ale pokud se poperou alespoň trochu soudní sokové, nedávají si rány pod pás.

Odtud pochází i přeneseý výraz pro velmi nečestné chování.

doplněno 21.04.14 16:18:

Pokud je pečení vaše slabé místo a kamarádka to ví, tak její chování se dá jako podpásové nazvat.

Možná si buchtami pomalu prošlapává cestu k vašemu muži, nebo vás chce naštvat. Není to kamarádka. Kamarádka by vám místo ostentativního předvádění své šikovnosti dala malou lekci z pečení. Naučila vás to. Ale ze všeho nejlepší by bylo pustit se do pečení sama a pak se s povedeným pečivem před kamarádkou i manželem sama blýsknout.

Datum: 21.04.14 14:46
Zdravím. Rána pod pás = zakázaný úder v boxu. V přeneseném smyslu se používá pro slovní úder do nejcitlivějšího místa = vyřčení toho o čem jsem si vědom, že to dotyčného bude nejvíce bolet. Pro úplnost dodávám, že k těmto praktikám se sníží vědomě jen ti nejhorší. Může se také stát, že zasáhneme člověka do nejcitlivějšího místa aniž bychom chtěli, pak je to omluvitelné. M
doplněno 21.04.14 14:59: Pokud ty dobroty nosí, aby potěšila, tak bych to jako podpásovku neviděla i když jste ji říkala, ať to nedělá. Možná, že jde jen o nepochopení, nebo jste ji třeba dostatečně nevysvětlila, že vám to vadí. Jestli si myslíte, že chce kamarádka koláčem rozbít váš vztah, nebo vás snížit pak to můžete chápat jako podpásovku. Protože máme každý svá citlivá místa jinde jedná se o zcela subjektivní pohled. M

Datum: 21.04.14 14:49

No já jsem myslela, že podpásovka znamená, že někomu něco řeknu (něco, co mi vadí), a on se zachová tak, jak já nechci, takže udělá to, co mi vadí.

Dám příklad (asi takový trošku blbý)

Moje kamarádka hrozně ráda peče, ale já ne. A i když jsem jí říkala (několikrát), aby k nám nechodila a nepodstrojovala mému muži (protože mne pečení nebaví), tak ona to stále vytrvale dělá. Je to podpásovka?

doplněno 21.04.14 14:52:

Já mám totiž pocit jako že to podpásovka od mé kamarádky je. Proto se ptám, co to znamená. Děkuji.

Datum: 21.04.14 15:41

Podpásovka to od Vaší kamarádky bude, až ji i s buchtou najdete s Vaším manželem v posteli.

Datum: 21.04.14 17:15

Tohle není podpásovnka, ale spíše vlezlost. Když si to nepřejete, nemějte ji za kamarádku. Já bych takovou kamarádku určitě tedy nechtěla.

Od: wamp®
Datum: 21.04.14 17:19

Ano,ano,to není kamarádka,nýbrž štěnice!Ta by jela,i s buchtama *bum*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.