Nemůžem se dohodnout na příjmení... :-(

Od: Datum: 20.04.14 18:47 odpovědí: 29 změna: 21.04.14 10:35
Dobrý den s přítelem jsme se domluvili ze se pokusíme o miminko, z tohoto tématu jsme se dostali na příjmení...přítel chce aby dítě neslo jeho příjmení, ale já to chci naopak kvůli mému otci, jsem jediná která nese naše příjmení a nechci aby zaniklo. Přítel mi řekl ze když to nebude po něm tak ze žádný dítě nechce... Prosím o radu jak to sním mám vyřešit? Byl jste někdo také v takový situaci? Ještě mi vadí to že bych si připadala jako ze do ty rodiny nepatřím...vzít se nechceme, ale jen tak se přejmenovat na jeho příjmení mi přijde divný...:(
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: skye*
Datum: 20.04.14 18:52

Je to složité. Chápu Vás, chápu jeho. Ale tradiční bývá to, že se dítě jmenuje po otci. A co když se do budoucna budete chtít vzít? To jako budete chtít, aby se manžel jmenoval po Vás? A co když to dítě bude holka? Sice ji pojmenujete po sobě, ale pak se vdá a těžko ji budete nutit, aby si jméno nechala. Já bych ustoupila a dítě pojmenovala po něm.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: martina*
Datum: 20.04.14 18:55
Právě jsem udělala i návrh přítel chce holčičku tak jsem řekla ze když to bude bez pindika tak to bude po něm a když s tak po mě protože já bych chtěla raději chlapečka... Ale brát se nebudeme
Od: paw®
Datum: 20.04.14 19:00
Treba za par let zmenite nazor na dvatbu. Bmyt jen kvuli nejakym vyhodam (spolecne zdaneni, pravo na zdravotni informace l, vdovdky duchod, dedictvi...). Cili nikdy nerikej nikdy.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: martina*
Datum: 20.04.14 19:03
Asi máte pravdu... Asi mě spíš víc vytočil jakým způsobem mi to řekl ze bud to nebo nic...a já jsem taky tvrdohlaca... Tak že asi tak
Od: skye*
Datum: 20.04.14 19:06

To je jasné, to by mě taky naštvalo. Ale víte, jací chlapi jsou - hrdí. Chápala bych, že chlapovi vadí, že se jeho dítě nejmenuje po něm. To se totiž děje řekla bych z 99% případů pouze tehdy, pokud třeba muž ženu s dítětem opustí a ona ho neuvede jako otce. Jinak si myslím, že z naprosté většiny má dítě jméno po otci. Takže toto je jeden z těch kompromisů, kdy budete myslím muset ustoupit. Ale za to ultimátum bych ho trochu podusila

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 19:10

Trošku mi přijde divné, že si vás váš partner nechce vzít a chová se takto. Abyste najednou nezůstala sama s dítětem nakrku. Tím neříkám, že si to máte pojistit svatbou, ale je to prostě divné. Chápu, že náklady na svatbu nejsou malé.

Také jsme samé holky, takže naše přijímení zanikne, ale tak to prostě bývá. I při statbě si můžete nechat své přijímení, případně být Nováková Horáčková. Jestli je takto možné pojemnovat i dítě, to asi ne - navíc, chcete ho trestat tím, že se mu na sešit nevleze jméno a než se podepíše, tak mu upadne ruka?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: paw®
Datum: 20.04.14 19:18
OT: naklady na svatbu jsou takobe, jake si je udelate. Kdyz to nebude velka akce a jen uzka.rodina (dohromady 8-10lidi) a pak udelate jenom obed, tak se v klidu vlezete do 15000. U svatby jde o to, co tim chcete demonstrovat. Jestli uzavreni svatosti nebo udelat zranici pro pul vesnice aby bylo.o.cem mluvit, ze na to.mate.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: martina*
Datum: 20.04.14 19:25
Sama s dítětem bych nezůstala, a když jo tak přítel je ten tip ze by se staral hezký o dítě i přesto že by nám to nevyšlo... Já to zatím vidím tak ze spolu budem... Je to ale hold paličak a občas dokáže být sobecký ale zatím jsem to ve velký míře viděla až u tohoto případu bud tak a nebo nic... Jinak by se pro všechny rozdal...
Datum: 20.04.14 19:21
avatar

Martino já ti hlavně fandím, že se nechceš vdávat a až se rozhodneš tento krok udělat, tak se pouč z chyb druhých a vše (sjm) ošetři. No a co tak příjmení dvě? (netuším zda je to možné). Dohodnout se budete muset nebo:

Nedohodnou-li se rodiče o jménu nebo příjmení dítěte, anebo není-li žádný z rodičů znám, určí jméno nebo příjmení dítěte soud. (§ 38 zákona o rodině, § 176 a násl. Občanského soudního řádu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 20.04.14 19:29
Tak což o to já bych chtěla, i přesto že se mi rozvedli rodiče... Ale z vlastní zkušenosti vím ze rozvod může proběhnou v pořádku... Do teď se rodiče baví jako kamarádi... což je hezký... Ale přítel nechce... :-D říká že nechce protože není blbej... :-D :-D ale i kdyby jsme se rozešli tak už teď vím ze o něj nechci přijít a já bych byla pro aby jsme se bavili dal... Normálně se navštěvovali... atd...
Datum: 20.04.14 19:44
avatar

Předně s člověkem, který tvrdí "...když to nebude po něm tak ze žádný dítě nechce", bych se o žádný dítě nepokoušela...

Ohodnoceno: 5x
 
Od: martina*
Datum: 20.04.14 20:06
To nemůžete takhle soudit když dotyčného neznáte... Jednoho kluka má taky se měl jmenovat po něm na čem se oba domluvili... Ona však na poslední chvíli bez jeho vědomí jeho příjmení pro své dítě odmítla... Tudíž..já si myslím ze má v sobě nějaký blok... Který má z minulosti... Bohužel si ho řeší na mě... Ale jak říkám oba musíme mít poslední slovo... :-D
Datum: 20.04.14 20:16

Když se nedohodnete už teď, jak se asi dohodnete později.. :/ Opravdu chcete mít spolu dítě?

Ohodnoceno: 4x
 
Od: isteron
Datum: 20.04.14 20:32

Ani z voza, ani na voz. Rozísť sa ! Čo keď prídu aj ťažšie problémy, ako tento?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 20:46
avatar

Jojo, už to začíná. Martino, bacha na tady toto. Vy si sice myslíte, že by vás přítel neopustil a byl by fajn otec... Už ale máte jednu neshodu. Nechápu, proč by se dítě mělo jmenovat po otci, když nejste sezdaní? Stejně - kamkoliv přijdete s dítětem, budou vás jmenovat příjmením toho dítěte. Takže za mě - dítě by se jmenovalo po mně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 20.04.14 21:00
avatar

To bych neřekla, když si tu a tam projíždím novopečaňata, na deníku, tak se děti často jmenují jinak, než matka. Podle mě je to prkotina - pokud nemá nějaký "podivný" příjmení.Dítě bude Vás obou, ne jen toho, po kom má příjmení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.04.14 20:48

Dejte mu obě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.04.14 20:51
avatar

Bussy, to nejde... mít dvě příjmení dítě mít nemůže

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cuca®
Datum: 20.04.14 20:56
avatar

Debata se zvrhla spíše k tomu, jak s přítelem budete dal zit, , když ted dava ultimata.

Ja však se chci vrátit k tématu příjmení.

Ikdyz si myslím, ze svatba k tomu diteti patří. Dítě

a po svatbe zena by meli mit příjmení otce, pokud jsou spolu.

V naší rodine jsme dve sestry, diky pouhemu 1 bratranci a jeho malinkemu synovi nevymreme po meči, ale dat svemu diteti svoje příjmení by me nenapadlo.

Prostě to k tomu patří. ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina*
Datum: 20.04.14 21:32
Tak pritelovi jsem sdělila ze dítě bude po něm, bylo úplně vidět jak zněj vše spadlo.. Přiznal mi ze má blok z minulého vztahu který jsem psala o pár řádků výše.
Není to od něj ultimátum je to jen chlap... A je to jediný zádrhel na kterým jsme se sešli... Jinak spolu řešíme různé problémy a vždy si najdeme nějakou cestičku která vyhovuje nám oboum...
Datum: 21.04.14 00:16
avatar

No jo, to jsou ti odpírači svatby, ale přitom si se svobodou neporadí :-D Když chci mít volné pole k odchodu od partnera, tak si k tomu nepořizuju dítě, ni? Ale co už, je to móda veliká. Ve škole vidím každou chvíli, jaká je otrava pro všechny zúčastněné, když se dítě jmenuje jinak než rodič, který se stará / vyzvedává / chodí k němu na schůzky. Věčně se nevejdou do kolonek a každou chvíli se někdo rozčiluje, že se přeci jmenuje jinak. Děti pak vzájemně vyzvídají, jestli je to maminka opravdová nebo ne (protože navzdory tvrzení, jak je to dneska běžné, je jich vždycky jen maličko). Pravda, na dialog typu: "A ten tvůj táta mluví fakt italsky?" "Jo." "A ty mu rozumíš, nebo to jenom tak děláš?" to stejně nemá :-D

Asi bych se hodně štětila před nějakými ultimáty, ale když už vám takové uspořádání vyhovuje, pojmenujte ho po něm. Je větší naděje, že k němu bude cítit o nějaké procentíčko připoutanosti víc, až teda využije vaší vzájemné svobody k odletu a skutečně odletí; a bude se pak víc starat.

doplněno 21.04.14 00:43:

Mimochodem... jeho bývalka se ukázala jako zjevně předvídavá, když po něm jméno nedala... jsou spolu? Nejsou. Ona zůstala s dítětem na krku. Takže na nějaké "bloky" nemá chlapec moc nárok. Porod je docela fuška, jestli po něm usoudila, že má nárok na vlastní příjmení - tak vážně má! A jestli snad šel do takové krajnosti, že by to uváděl jako důvod rozchodu, tak to by si ani nezasloužilo komentář.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lelal
Datum: 21.04.14 00:54

pokud přítel řekl, že jestli to nebude po něm tak žádné dítě nebude, tak proboha s takovým člověkem žádné nemějte...

Jak chcete vychovávat spolu dítě, když se nedohodnete ani na takové věci?

a proč by se nemohlo kdyžtak dítě jmenovat po vás obou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 06:58
avatar

Tohle asi nebudete číst ráda, ale kdysi se říkávalo: Rodina je základ státu. Ano, bylo to za "komančů", takže je to podle mnoha lidí dneska přežitek. Já si myslím ale, že své opodstatnění to mělo. Proto, jak se říkávalo: Napřed kostel, potom postel. Takže nejprve proběhla svatba, Nováková si vzala třeba Horáka a tak z nich byla rodina Horákova, stejně, jako byly Horákovy všechny děti, které z manželství vzešly. A ubyly starosti s dohady o příjmení. Dneska je to všechno "každej pes, jiná ves".

Navíc, je-li pán takový činorodý, že vždycky někde zasadí své dítě /a žádné nenese jeho příjmení *plac*/, tak když tak bude pokračovat, třeba s 5. partnerkou mu to vyjde. *bum*

Nechci nikomu kazit koledu, ale ona ta rodina byla opravdu větší jistota. Dovedete si představit ten binec na matrikách? Příklad:přítelkyně Nováková měla přítele Vokurku. S ním měla dítě. Rozešli se. Nyní má Nováková přítele Hamáčka. A dítě po Vokurkovi. A už to jsou v jedné rodině 3 jména. *cert* aby se v tom pak vyznal. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: martina*
Datum: 21.04.14 08:21
Přítele vyrazila ona...a vůbec nevíte co se tam.odehrálo... Teď mi připadate jak tak jedna feministka... Ale nic ve zlém...s přítelem se rozcházejí nechci ani to v planu nemáme do budoucna... Jen nemůžu mít ty růžový brýle a říkat že spolu budem na vždy proto jsem jen zmínila.jak by to bylo po rozchodu...není to ten typ co si udělá dítě na každém rohu... V tom jeho prvním vztahu naletěl on... Ne ona...teď má v péči dítě z předešlého vztahu, protože se matka nestaral raději chodila do hospody atd...tak si raději příště rozmyslete jak to okomentujte... Ne všechny matky stojí za to...ale to si v dnešní době uvědomí málo kdo raději to odnesou mužský...
Datum: 21.04.14 08:28
avatar

Píšete: Není to od něj ultimátum je to jen chlap... A je to jediný zádrhel na kterým jsme se sešli... Ale to je zatím. Možná by bylo užitečné uvědomit si, že když si "jen chlap" postaví hlavu v jednom případě (navíc podle mě v úplné kravině - co si dokáže tím, že dítě se jmenuje po něm? A když ne, tak to není jeho dítě?), postaví si ji kdykoli znovu. Kdyby to bylo jen o domluvě, neobrátila byste se zřejmě na poradnu, uvažte to.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: martina*
Datum: 21.04.14 08:57
Nechci doma mazanka co nemá svůj názor... Nevím co v tom hned hledáte... Všichni píšete ať se sním rozejdu ze to nebude klepat atd...klape nám to už dlouho...jen teď měl názor kterej nechtěl změnit... A shodli jsme se já změnila názor právě kvůli němu... Bylo by mi jedno ze dítě bude po něm jen kdyby to neřekl tak hnusně... Což jsem mu taky hned vysvětlila... A on přišel s omluvou... Nechci doma nějakého tydyta co bude dělat jak já pískam... Konec konců to tu většina z vás popisujete jako kdyby vám chlap odkejval všechno a nikdy jste neměli spor... To do vztahu přece patří...
Datum: 21.04.14 09:58

Asi to bude tím, jak to tu podáváte. My nejsme jasnovědci. A to, co sdělujeme, jsou naše názory na danou věc.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: axus®
Datum: 21.04.14 09:50
avatar

Problem nastava ve chvili, kdy budete chtit sama s ditetem cestovat letadlem. Rodny list s sebou je nezbytnost, nejlepe uredne prelozeny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 10:35

Psala, že jste bez příjmu https://www.poradte.cz/spolec…ronajem-bytu-a-prispevky.html

Dohadujete se o jméno a finance máte s otcem dítěte vyřešené? Jako neprovdaná matka máte nárok na výživné na vás+ dítě (do dvou let od narození dítěte). Pak už pouze na dítě. Taky vám musí přispět v přiměřeném rozsahu na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.