Můžu podat žalobu?

Od: Datum: 20.04.14 15:14 odpovědí: 20 změna: 22.04.14 05:39

Dobrý den byl jsem u soudu a prohral jsem byt.jednalo se o insolvenci,ale pán který vypracoval navrch na insolvenci tak pochybyl vzal si za to 12000.t.-Kč u soudu mi rekli že je to špatně vypracované at mi ten pan vrati penize že pochybyl.

Požádal jsem o o vráceni peněz,a bylo mi řečeno že mi nic nevrátí a vyhrožoval mi. Chi tim to na nej podat trestni oznameni a žalobu a budu požadovat odskodněni, je to možné? děkuji.

Milan


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.04.14 16:46
avatar

Zdravím. Žalobu může podat každý, pokud se domnívá, že je v právu. Prokazování bude na Vás. Zda budete ve sporu úspěšný, musí posoudit soud. Bez kvalitního advokáta se neobejdete. Takže vezměte všechny písemné podklady a nejdříve zkonzultujte vše (včetně Vaší šance na úspěch při soudním sporu) s advokátem. Abyste neprosoudil spoustu peněz třeba zbytečně...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skye*
Datum: 20.04.14 18:43

Pokud byl návrh zamítnut z toho důvodu, že je špatně vypracován, můžete jej podat po určené lhůtě znovu. Nejprve tedy trvejte na přepracování návrhu - zdarma samozřejmě. Pokud ovšem nesplňujete podmínky oddlužení jako takové, tak těžko říci, jestli bystejej za to mohl žalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1902*
Datum: 21.04.14 09:22

navrh nebyl zamitnut .ale probehl soud a ten rozhodl ze muj byt bude prodam v drazbe ale zaroven take rekl ze ten navrh byl spatne vypracovan a ze poradil spatne a ze mam pozadovat penize ktere jsem za to zaplatil zpet.

Datum: 21.04.14 11:53
avatar

Jediné rozumné, co můžete udělat, a to ihned, je vzít veškeré podklady, které k věci máte, a jít za advokátem a podradit se s ním, co dál. První je otázka prodeje Vašeho bytu, žaloba na "rádce" až druhá. Advokáta Vám mohou poradit známí, ale jejich seznam najdete na internetu, můžete si vybrat podle Vašeho bydliště. Možná by nebylo marné ještě předtím navštívit místní Občanskou poradnu, kde Vás nasměrují dále. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1902*
Datum: 21.04.14 13:09

je nom že soud rozhodl o prodeji a napsal že není odvolání ,takže obycejní člověk se nemůže bránit

Datum: 21.04.14 15:26
avatar

O tom, zda je, nebo není proti rozhodnutí odvolání, nerozhoduje, o jakého člověka se jedná (obyčejný nebo jaký?), ale je to dáno zákonem, kterým se soud musí řídit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1902*
Datum: 21.04.14 13:13

byl jsem u jednoho advokata a ten si nad tim umyl ruce a radu chtěl 1200 kč

Datum: 21.04.14 16:04
avatar

Nerozumím dobře, nad čím si ten advokát umyl ruce, zda nad prodejem bytu nebo špatným návrhem. Ale za advokáta se platí, tak to je. Za občanskou poradnu se (myslím) neplatí, vyhledejte ji určitě. Jinak žalovat "pána" za špatně vypracovaný návrh je hodně problematické, počítejte nejen s placením advokáta, ale také se soudním poplatkem, přičemž klidně můžete mimo ztráty času a nervů přijít i o další peníze. Z toho, co píšete, není jasné, zda "pán" zavinil prodej bytu, nebo z Vás "jenom" vytáhl peníze. Na policii se můžete obrátit také, je otázka, zda Vám mohou pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 17:14

tiffany. Žalobu na "rádce" vidím velice bledě. Tazatel Návrh sám podepsal, tím vlastně posvětil vše, co v Návrhu bylo napsáno.

Jít za advokátem? Proč? Tazatel má v ruce schválené oddlužení, které je nejspíš pravomocné. Tyto všechny námitky měl vznášet u přezkumného jednání. Nyní je už pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1902*
Datum: 21.04.14 19:31

Děkuji Vám za Vaše "moudré rady" typu co bych měl kdybych byl býval...Jste advokát? Myslím že Vy též

té terminologii nerozumíte a těžko byste šeptal/la jemu do ouška že si ten návrh budete číst doma jako románek.

Podepisoval/la byste hned a namístě, kor když jste laik, nebo nejste?

Datum: 21.04.14 20:00

Vašku. pardon, Milane. Tak na začátku si hned ujasníme některé věci, ano? Vy nejste žádný kamarád Vaška (tazatele ze dne 14.04.). Jste to Vy sám. Je zbytečné, hrát tady takovéto divadýlko. Už jako Vaškovi jsem Vám vysvětlila, jaké chyby jste udělal. Za další, "trošku" těmto věcem rozumím, jinak bych v tomto vlákně neradila. To, že jsem Vám vysvětlila, jaké jste udělal chyby, bylo z toho důvodu, abyste pochopil, že prostě v tomto stadiu nemáte možnost změnit verdikt soudu. Nemáte nejspíš ani možnost soudit se s tím, kdo Vám Návrh připravil. Znovu Vám píši : Vy jste ten Návrh podepsal (dokonce ověřeným podpisem) a tím jste souhlasil s tím, co tam je napsáno.

A povím Vám ještě něco. Napsala jsem Vám, ať mi napíšete číslo jednací, že se kouknu, co by se s tím dalo dělat. Jistě je Vám známo, že insolvenční rejstřík je veřejný rejstřík. Takže tam mají přístup všichni. Já Vám nabídla pomoc a Vy mě místo toho docela arogantně odpovíte. Asi je to Váš styl jednání.

Nojo, no. Ono je těžké smířit se s tím, že budete muset zaplatit své dluhy, že? To si soud dovolil hodně, chtít prodat Váš majetek a umořit tak Vaše dluhy. Ach jo. Komu není rady, tomu není pomoci...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1902*
Datum: 21.04.14 22:05

tady nejde o dluhy ty bych stejne zaplatil .Tady jde o to jakým stylem z obyčejných lidi dělají bezdomovce.Ale zapominaji jednu věc že to pujde tak daleko že někdo je začne opravdu střílet a tomu věřte že to přijde.A za další ten kdo spracovava navrh tak porusil zákon protože nesmi vypracovat navrh pokud neni zaměstnaní a to on udělal kvuli tomu aby s lidi vytahal peníze o to tady jim všem jde, někteří chtějí až 20 000t.a vůbec vás oničem neopozurnuje.jde jim jen o to ja k vylakat penize z lidi

Datum: 21.04.14 22:21

milane. NIKDE není napsáno, že když podáváte Návrh, tak MUSÍTE mít zaměstnání. Nikdo z nás tady nebyl u toho, když jste s tím dotyčným, který Návrh sepisoval, byl. Nevíme, co Vám řekl a co ne. Je to jako ve všech službách. Jsou tací, kteří dělají svoji práci dobře a pak tací, co ji dobře nedělají.

Věřte mi, s tím rozhodnutím soudu už nic neuděláte. Zbytečně takto ztrácíte čas. Teď musíte hledat cestu, jak z toho ven. Neznám čísla ve Vašem případě, ale domnívám se, že řešení by se našlo. Kolik činí zajištěné pohledávky? Kolik dělá Váš celkový dluh? Jakou TRŽNÍ cenu má nemovitost? Co list vlastnictví - je čistý?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1902*
Datum: 21.04.14 23:00

nemovitos ma cenu tak od 1 300 000 aždo 1 500 000, stoho hypoteka 550000 a dalsi 480000 celkem 1 030 000, hyp.banka nepožadovala prodej tam se stale platily splatky vcas i ted ale soud rozhodl bez nich takze by se jednalo o 480 000

Datum: 21.04.14 23:21

Napište mi do vnitřní pošty to jednací číslo. Tohle šlo fakt řešit jinak než prodejem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1902*
Datum: 22.04.14 05:39

cislo nevím je to muj kamarad najde te to pod jmenem Tomas Čurda

 

Od: buss
Datum: 21.04.14 14:48

Žaloba se dá jistě podat, soud ji nemusí vzít a případný výsledek nelze předvídat. Podat stížnost kdo má tyto na starosti. I trestní onámení lze učinit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 17:10

Kterýže dotaz mi ten Váš připomíná? Že by ten od Vaška ze dne 14.04. - Soudní rozhodnutí - není odvolání?

dejte mi do vnitřní pošty jednací číslo. Kouknu na to. Vemte to ale tak, že máte dluhy. Oproti tomu byl nějaký příjem, který jste uvedl do Návrhu. Ten byl nejspíš nízky, proto se přistoupilo k prodeji nemovitosti. Nebo na nemovitosti byly exekuce a tam jde nemovitost na prodej.

doplněno 21.04.14 18:00:

Dejte mi do vnitřní pošty to jednací číslo. Nebo celé jméno a příjmení plus bydliště.

doplněno 21.04.14 18:13:

No, tak asi mi to začíná být jasné. Jak píšete, tak ten dotyčný neměl žádné zaměstnání. Tím pádem ani žádné příjmy. Takže jestli to bylo takto, nelze jinak, než volit cestu prodeje nemovitosti. Jestliže není příjem, nelze žádat splátky. Pak tam nevidím žádné pochybení od toho, kdo Návrh zpracovával. Možná udělal tu chybu, že toho dotyčného dost důrazně na tuto skutečnost neupozornil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan1902*
Datum: 21.04.14 17:27

Víte pomáhám kamaradovi ten se stoho slozil.Tak hledám východisko.Tam jde o to že vlastně ten návrh na odlužení byl špatně vypracován, žádná exekuce nebyla,.neměl zaměstnáni. musel i řici kdo mu to vypracoval. podle mě tem pán za 12t. mu jen ublížil nemělo ktomu vůbec dojít a mělo se hledat jiné řešení, ale ted už pozdě

Od: milan1902*
Datum: 21.04.14 19:23

Rád Vás vyvedu z omylu ve kterém žijete. Vypracovatele návrhu bylo neomluvitelnou chybou již jeho sdělení

že prodeji zabrání, i přesto že jsem neměl pravidelné příjmy. Zkrátka návrh pro brigádníka. Coby "důchod"

jistě jste v obraze, uvedl jen 4.000,- Kč. což soudu nepostačovalo, neboť se neumořuje 30% nýbrž 50%.

V mém případě by to bylo 36%. Nemluvě o tom že mne nepoučil, chování měl řeznického psa, a o další

spolupráci není třeba psát, protože žádná nebyla. Zkrátka velké pochybení vzešlo z jeho strany.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.