Vata z tyčinky mi zůstala v uchu

Od: Datum: 20.04.14 11:33 odpovědí: 11 změna: 15.07.16 10:04

Dobry den, chci se zeptat, co mám dělat když jsem si ráno čistil uši a když sem vytáhl tyčinku a vata na ní nebyla... V tom uuchu jí opravdu cítím, jelikož je to jak kdybych tam měl vodu. Mám jet na ORL a nebo si to někým nechat vytáhnout?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: skqwpo
Datum: 20.04.14 11:36

Vezměte si pinzetu a vatu vyndejte.

Ohodnoceno: 0x

Od: alfa
Datum: 20.04.14 11:38

dobrá, zkusím

Datum: 20.04.14 11:38

Vata se opět namotá téměř na cokoli, co si OPATRNĚ strčíte do ucha a budete s tím točit.(sirka, kousek špejle, právě ta plastová tyčinka s odstraněnou vatou.., ideálně, kyž na konci budou trošku otřepy, můžete je udělat nožem)

Ohodnoceno: 2x

Od: xxxx
Datum: 15.07.16 10:04

Zrovna jsem řešil stejný problém a můžu doporučit, vatička nešla vytáhnout ani pinzetou, ani vypláchnout, jen se dostávala stále hlouběji. Nakonec jsem zkusil vzít špejli, trochu udělat zářezy nožem, opatrně a jemně zasunout do ucha a pomalu otáčet, nakonec se vatička na špejli o jeden ze zářezů zachytila a šla vyndat.

Děkuji za radu.

Ohodnoceno: 1x

Od: momo®
Datum: 20.04.14 12:29

Už se mi to stalo. Při pokusu o vytažení se kousek vaty dostával dál a dál do ucha. Pohotovosti ORL jsem neuniknul. Raději zajděte k lékaři hned než nějaký zbytek vyvolá zánět. M.

Datum: 20.04.14 13:10

Kdo vám řekl, že takle se čistí uši? Ušní maz jen zatlačíte hlouběji a nic nevyčistíte, příště použijte ušní svíci nebo raděj nic. Požádala bych někoho aby opatrně vytáhl pinzetou nebo nezbývá než lékař.

Od: pepr®
Datum: 20.04.14 13:43

Lidus, dělají to tak miliony lidí na světě. Ovšem musi se to dělat s citem a nesnažit se vyčistit celý zvukovod az po bubínek.

Kdysi jsem četl slova jednoho dortora, že nejlepší je vlastní malíček. Je veliký přesně tak, aby jste si vyčistili ucho do viditelné hloubky a nezatláčeli maz hluboko do ucha.

A pokud jde o ty "zázračné" ušní svíčky zas takový zázrak to není viz tady nebo tu

doplněno 20.04.14 13:58:

@ladinpraha: To že se uši umí čistit sami, vám řekne každý lékař, ne jen ti význační.

Ovšem pro moderního člověka to vypadá neesteticky, když vám z uší vytéká (vypadává) maz.

Datum: 20.04.14 13:51

Kdysi jeden náš význačný ušař, jméno si fakt nepamatuji, prohlásil, že uši se umí vyčistit samy. A jediná věc, kterou by se měl člověk pokoušet strkat do ucha, je loket.

doplněno 20.04.14 14:00:

Na tohle stačí běžná denní hygiena.

Datum: 20.04.14 14:07

Já si čistím uši tak, že při sprchování si malíčkem zašťourám nějakou pěnu do ucha a ono to ten maz rozpustí. Nakonec tam nastříkám nějakou vodu a ono to vyteče. Doteď jsem s tím neměl problém.

Datum: 20.04.14 17:29

Ze to tak delaji neznamena, ze je to spravne.

Od: isteron
Datum: 20.04.14 16:44

A nedal by sa použiť Audiospray? Z lekárne, bez receptu. A potom vytiahnuťť pinzetou. Pomocou ženskej asistencie a baterky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.