Bere vaše dítě prednison?

Od: Datum: 18.04.14 19:23 odpovědí: 11 změna: 21.04.14 21:09

Můj syn užívá půl roku Prednison 20 a v poslední době má opravdu stavy breku, vzteku, ve škole si už učitelka stěžovala, hlavně na to, že je pomalý... nevím jestli to mohu přisuzovat k vedlejším účinkům kortikoidů. Dřív byl v pohodě.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.14 19:35
avatar

Trochu jsem se vyděsila, na co to bere? Že by otupoval to nevím, já jen vím, že tělo zadržuje vodu a vypadá otekle, hodně otekle ale zato pleť je krásná, že jsem byla žravá jak kobylka a tloustla, přešla jsem na Dexamethazon a ten mi to nedělal. ZDE se dočtete o nežádoucích účincích. Nejlépe bude zeptat se lékaře co mu lék předepsal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 19:47

vy jste nečetla příbalový leták Prednisonu? je lepší si to přečíst a vědět, jaké nežádoucí účinky může způsobit

http://farmaceutika.info/prednison-20-leciva ----Při dlouhodobé terapii kortikosteroidy může dojít k nežádoucímu ovlivnění centrální nervové soustavy, které se projeví např. pohybovým neklidem, závratí, bolestí hlavy, změny a výkyvy nálady, z psychotických stavů především depresí a mánií

doplněno 19.04.14 09:38:

omlouvám se...nebylo to myšlené jako kritika tazatele, chtěla jsem upozornit aby si paní důkladně pročetla příbalový leták

avatar
Upozornění od sys strejc 18. 04. 2014 19:58:05
Ačkoliv máte pravdu, bylo by dobré se vyjadřovat mírněji. Tazatelé očekávají radu, nikoliv pojebání.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: popelka595*
Datum: 18.04.14 21:58

S nadsázkou řečeno jsou kortikoidy taková smlouva s ďáblem. Jsou sice extrémně účinné, navíc rychle pomohou, ale bohužel jsou také velmi zrádné, za což se pak musí zaplatit vznikem nežádoucích účinků.. Další věc, co mi obecně na lécích vadí, je, že neléčí příčinu, tzn. že se nemoc pouze potlačuje (je to jakobychom svému tělu vložením pilulky do úst sdělili "mlč, nebudu tě poslouchat."), což pak vede k těžkým zdravotním problémům, protože tělo se poté ozve mnohem silněji. Člověk se navíc dostává do začarovaného kruhu, o což jde především farmaceutickým firmám.

Nezlobte se na mě, co teď napíšu, ale nemoc dětí je také často jen vzkazem rodičům, že dělají něco špatně. Neříkám, že to musí být zrovna Váš případ, ale obecně nemoc, je opravdu informace o tom, že člověk dělá něco ve svém životě špatně. K pochopení nemoci je tedy třeba pochopit, jaký člověk je, jak žije, jak odpočívá, jak pracuje, jaké má radosti, starosti. V souvislosti životního příběhu je potom možné porozumět, proč touto nemocí člověk neomocněl..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 22:57
avatar

Půl roku?! To je hodně dlouhá doba. Prednison je hormon poslední záchrany, se divím, že doktor nenavrhnul jinou léčbu. Jen pozor při vysazení, dávka se musí snižovat velmi pomalu a dlouho! Třeba měsíc, každý týden snížit dávku o čtvrt tablety. Organismus pokud zjistí přísun hormonů zvenčí, přestane je sám vyrábět...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.14 23:43
avatar

Tohle řeším poměrně často a příčina bývá většinou stejná - matka cpe do chudáka dítěte blafy, po kterých by se zblilo prase a potom se diví, že je dítě vážně nemocné. Místo aby jeho zdravotní problémy řešila zásadní změnou životosprávy a hledala příčiny problémů, kvůli svojí lenosti jej raději nacpe prášky, uvaří si kafe a sedne si k televizi. A protože každý tzv. lék má vedlejší účinky, chudák dítě potom protrpí zbytek života. Zcela zbytečně.

Rozhodně se Vás nechci dotknout a také netvrdím, že je to i Váš případ, ostatně na takové tvrzení zde není dostatek informací. Ale určitě se zkuste zamyslet, zda dáváte Vašemu dítěti jen to co je zdravé a co mu prospívá. Je zcela zásadní nedělat z dítěte odpadkový koš. Blafy z televizních reklam jsou většinou to nejhorší svinstvo. Snažte se najít příčinu jeho zdravotních problémů. Nic se neděje bez příčiny, vždy nějaká je. Prášky jsou nanic - jeden problém trochu potlačí a dalších 10 vytvoří. Zvláště v případě malých dětí je nutné být velmi obezřetný...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.04.14 12:06
avatar

"megacruiser" no vy jste tedy tazatelce opravdu pomohl, nechápu jak toto mohl někdo obodovat. Pravděpodobně o nemocích toho moc neví, ne vše je ze špatné stravy, můžete krmit děcko třeba tím nejdražším BIO (žádné BIO neexistuje), můžete dělat co chcete a stejně se projeví nemoci na které bohužel jsou jen kortikoidy. Máte sice pravdu, že kortikoidy pro dítě nejsou to nejsprávnější řešení ale někdy není vyhnutí. Napsat, že matka sedí u kafe a cpe dítě blafy co by prase nežralo, může napsat jen ten, co má štěstí, že jeho děti a on sám jsou zdraví a má dost na to aby nakupoval ve zdravé výživě (ovšem i zde pochybuji o té "zdravé").

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.04.14 00:30
avatar
Ještě jsem nebodoval, ono je to tak i tak. Zdravá strava má svůj význam a může spoustu problémů vyřešit, to je bez debat. Ale tazatelka nekomunikuje, nevíme o co se jedná. Sám prosazuju zdravou stravu, mám astma a právě ta strava to může udržet v nějakém rozumném stavu. Ale někdy se prostě stane, ze nemůžu dýchat a nic kromě hormonu nepomůže. Proto jsem psal, ze je to hormon poslední záchrany. Jenže nemůže se brát pořád, protože organismus jej přestane vyrábět. Jen na dobu nezbytně nutnou a hlavně vysazovat postupně, aby si toho tělo vsimlo a začalo jej vyrábět samo. Jaká je doba nezbytně nutná, těžko říct, když tazatelka nepíše vo co go... ale víme, jak to u doktora chodí, ten by napsal brýle i slepému!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 17:40
avatar

Radím jak nejlépe umím. Nikde v odpovědi jsem nepoužil slovo "BIO". Není tak důležité, jestli je potravina "BIO", což je mnohdy jen podvod, je důležité o jakou potravinu se jedná. Když budete celé dny pít jen kravské bio mléko, nic jiného, stejně skončíte na JIPce. Špatnou stravou mám na mysli špatné složení stravy. Trvám na tom, že pokud se objeví nějaká nemoc, kterou lze řešit už pouze kortikoidy, vždy je příčinou zcela nevhodná strava. Mnoho lidí přistupuje k výživě stylem "sežeru kdejaký odpad, však tělo si z toho už něco vybere". Ale ono si nevybere. Ono se s tím odpadem musí složitě vypořádat. A když už je toho odpadu moc, něco se pokazí.

S těmi matkami, které cpou do dětí blafy kvůli lenosti mám taky svoje zkušenosti. Na snídani třeba oplatky nebo rohlík natřený Nutelou, na pití slazenou limonádu. Na oběd buď nic nebo šmejd z rychlého občerstvení. Na večeři třeba párky nebo něco smaženého zajedeného čokoládou, brambůrky, jako vrchol zdravé stravy kousek papriky nebo rajče (nevhodné lilkovité rostliny). Jak asi může organizmus vypadat při tomto typu stravy? Největší tragédií je, že taková matka si vůbec neuvědomuje co dělá špatně. Nechápe, proč je její dítě vážně nemocné. A to je věc na kterou jsem chtěl upozornit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.04.14 21:09
avatar
Příčinou nemoci není vždy špatná strava. Zhruba deset procent nemocí vzniká působením vnějších vlivů, třeba z ozáření, práce v nevhodném prostředí, jako treba já to astma a pak mnohdy stačí několik shod náhod a oslabení imunity je na světě. A nepomůže nic, pokud má člověk nějaký zánět se kterým si tělo uz nedokáže poradit. Pak jsou třeba ty "hormony poslední záchrany". Rozhodně ale ne dlouhodobě, protože to nic neřeší. S tím zbytkem samozřejmě souhlasím, strava je základ a od toho se odvíjí zbytek. Těch "90" procent nemocí vzniká na základě špatného jídelníčku. Nakonec uz to tady píšu cca tři roky a stejně tomu nikdo nevěří, tedy až na pár jednotlivců.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.14 07:31
avatar

Jakou má chlapec stanovenou diagnozu? Co mu je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 19.04.14 12:21

Dobrý den. Prednison je glukokortikoid a mezi jeho vedlejší účinky bohužel mimo spoustu dalších patří i změny nálady, úzkostné stavy, závratě a motorický neklid. Domluvte se s jeho lékařem, aby zkusil jeho nemoc kompenzovat jinak, než Prednisonem, což ovšem ale nemusí jít.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.