Nový občanský zákoník- stížnost podána na MÚ

Od: Datum: 05.05.14 13:37 odpovědí: 2 změna: 05.05.14 18:40

Dobrý den.

Obracím se na vás s dotazy. Soused na mne podal stížnost na Městský Úřad, že ho neustále slovně provokuji, napadám, vyhrožuji a opakovaně hlásím na městskou policií, že týra psa. Byl jsem písemně předvolán na odbor právní a živnostenský. I když jsem nechápal, že to řeší. Úředník mi vysvětlil, že i kdyby jsem nepřišel, tak se nic nestalo. Situaci jsem vysvětli, že já jsem nikde na PM nevola i když s tím, že se se psem nezachází správně, jak by se mělo dle rasy souhlasím, že pes je na řetězu často se dusí s pláče. Dále že soused sadí blízko našeho plotu stromlky a staví u plotu drobné stavby bez stavebního povolení a podnět k prošetření jsem poslal na MÚ - odbor stavební, již zakořeněné stromky nestříhá a přerůstají přes pletivo našeho plotu. Plot nelze natřít, opravit a ničí se. Na což jsem ho slušně upozornil i písemně dopisem a dokument - kopií jsem doložil na MÚ i s fotografiemi v elektronické podobě. Že jsem vlastně poškozování my. A že soused spochybňuje zkony a je na mne vulgární. Zdálo se, že úředník, který dělal zápis situaci chápe. Proto jsem ho elektronicky požádal, že by jsem byl rád, kdyby mi zaslal přesné znění stížnosti na mne a také jaký byl závěr sporu. Na to mi odpověděl elektornicky, že tyto informace nemůže podávat, že se mám dostavit osobně a předloží mi dokumentaci k nahlédnutí. Tak si připadám, že jsem byl obviněn, řeší to někdo, kdo by neměl, a teď nevím jestli jsem odsouzen nebo osvobozen. Má právo takto postupovat MÚ a řešit tyto stížnosti? Neporušuje zákon když takové stížnosti řeší a neinformuje mě písemně (nebo elektronicky) o závěru? Platí už nový občanský zákoník a spory sousedů by měl řešit soud nebo stále MÚ? To jsem viděl v televizi. I když jsem nakonec rád, že se to řešilo, tak se divím, že MÚ má úředníky na řešení toho, co mu vlastně nenáleží?

Za informace děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 05.05.14 17:24

Má právo takto postupovat MÚ a řešit tyto stížnosti? Ano, jistě, takové věci řeší obec, vizte přestupkový zákon nejde-li ... Pro vás Řízení o přestupcích. Pokud nic nevíte, tak se to šetří. Můžete nahlédnout do spisu, ten se nezasílá. Nehleďte na TV ale zákon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.14 18:40
avatar

Podle mne záleží na tom, jakou formu měla elektronická žádost. MÚ s Vámi bude elektronicky komunikovat přes datovou schránku. V případě freemailu jenom tehdy, budou-li Vaše e-maily podepsány zaručeným elektronickým podpisem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.