Pupínky na intimních místech

Od: Datum: 01.06.14 22:59 odpovědí: 11 změna: 02.06.14 16:42
Dobrý den,je mi 12 let,asi před dvěma týdny se mi na rozkroku udělaly pupínky a strašně svědí.Nevím,čím to je -myji se každý den,menstruaci jsem ještě nedostala a rozkrok si rozhodně neholím.Stydím se to říct mámě.Nevíte,prosím,co a čím to je?Děkuji Anča
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.14 00:26

Oteplilo se a pokud se tam více potíš, možná by pomohlo změnit oblečení z jiného, vhodnějšího materiálu.Také to může být alergie třeba na prací prášek, či aviváž..Ale to se jen dohaduji. Jen se to neboj říci o tom mamce, za to se stydět nemusíš. Ona už si s Tvým problémem poradí a určitě ho s Tebou vyřeší.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.06.14 08:27

Budou to potničky z nevhodného materiálu kalhotek nebo špatně vymáchaných z prášku nebo to bude aviváží.Vůbec se nestyď říci o tom mamince, protože i ona tyhle problémy v životě řešila už několikrát. To víš, že jo! Ona najde nápravu. ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.06.14 09:38

Čím se umýváš na intimních místech? Na tuto hygienu jsou určené výrobky pro intimní hygienu, dostaneš koupit v každé drogérii za cca 100kč. Za sebe doporučím Dove viz odkaz

doplněno 02.06.14 15:08:

v každé drogérii či lékárně -- vyber si výrobek pro intimní hygienu bez vůně. Parfémové látky můžou trošku dráždit, jsem alergička na některé chemikálie obsažené v kosmetických výrobcích. Vyhovuje mi Dove intimní gel, jelikož právě neobsahuje žádnou voňavou přísadu. Je víc značek...bez pargermace jsou nejméně dráždivé

doplněno 02.06.14 15:10:

překlep...bez parfermace jsou nejméně dráždivé

Tvoje mamka nepoužívá žádný přípravek pro intimní hygienu?

Od: myse®
Datum: 02.06.14 11:05

myješ se každý den - to je v pořádku, ale mýdlo nesmí přijít dovnitř, to doufám víš?

Ty pupínky bych typovala na potničky (zapaření). Je teplo, člověk se víc potí (i tam). Používej bavlněné kalhotky, chvíli nenos upnuté džíny (sukně je dobrá ;) )

Datum: 02.06.14 11:33

Používek mýdlo na intimní hygienu (já nedám dopustit na Ziaja) a zkus použít třeba Sudík co je pro mimina, prádlo volnější a bavlněné, pokud to nepomůže, budeš muset mamce říct a případně navštívit lékaře.

doplněno 02.06.14 14:11:

Nějaké mýdlo na intimní hygienu mají v každé drogerii a lékárně (Lactacid, Nivea, Dove a spoustu dalšího).

Od: anci136
Datum: 02.06.14 13:03

Moc vám všem děkuji,dobře,budu nosit volnější kalhotky(a jiné oblečení např. sukni nebo kraťasy) a používat speciální hygienu...ale kde ji mám sehnat(ten Dove)?

Od: myse®
Datum: 02.06.14 15:12

v každé drogerii, myslím že i v supermarketu. Nemusí to být zrovna Dove (myslím, že ten ani onu řadu nemá).

Je to např. Chilly, Lactacyd apod...

Ale to fakt není nutné! umyj se normálním mýdlem jenom zvenku, uvnitř pouze voda!

ty pupínky máš zvenku ne? to se zahojí, neboj se... bavlněné kalhotky (nemusí plandat) a sukni nebo volné kalhoty jsou v pohodě, to se srovná, neboj se...

Datum: 02.06.14 15:32

já teda mýdlo zvenku na "ona místa" nesnesu...svědící a nepříjemné. Dove intimní gel používám již roky. Asi nejlepší jsou výrobky které obsahují kyselinu mléčnou

doplněno 02.06.14 20:22:

bez intimního gelu bych nevydržela -- používám ráno i večer. Žádné podráždění jsem nikdy neměla. Spíš vadí ve vedrech těsné džíny, nicméně při použití intimního gelu bez potíží.

doplněno 02.06.14 20:25:

výrobky s kyselinou mléčnou bez parfumerace vadit nemohou: "Kyselina mléčná je přirozenou součástí vaginální sliznice a intimních partií, kde působí jako účinná ochrana chránící před kvasinkami, opruzeninami, zarudnutím a jiným zánětem"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.06.14 15:50

Anci, píšeš, že je ti 12 let. Vůbec ti nevadí, řešit intimní problémy s cizími lidmi a s tou, která tě má nejraději na světě a určitě ti může pomoci nejlépe, té se ostýcháš? No neblbni! *sok*

Datum: 02.06.14 16:37

Zdravím, používej výhradně bavlněné kalhotky a hlavně žádný intimní gel. Umývej se pouze čistou vodou. Všechny ty drahé rádoby skvělé gely pro intimní hygienu jsou hnus, který může podporovat záněty, infekce, podráždění. Slova gynekologa.

doplněno 02.06.14 16:49:

Anzi, přesně tak... ono by se přirození celkově mělo omývat jen vodou, i zvenčí, aby se nenarušilo právě Ph uvnitř, kam se gely, mýdla a podobně mohou dostat.

Datum: 02.06.14 16:42

Nějak to nechápu, na co jsou vůbec intimní gely. Vždyť, když se žena koupe, na stydký pahorek (tam, kde je ochlupení) použije normální mýdlo, tedy spíše sprchový gel, protože normální mýdlo hrozně vysušuje i pokožku třeba na rukách nebo nohách. No a do oblasti malých stydkých pysků a pochvy mýdlo nepatří, to snad ví každá žena, pouze voda. To jsou jako intimní gely určené pro tuhle oblast?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.