Konec alimentů?

Od: Datum: 17.04.14 23:24 odpovědí: 7 změna: 18.04.14 20:49

Dceři je tento měsíc 26 let a dále studuje, je to její druhá vysoká škola, tu první úspěšně dokončila. Dohodla se se mnou že ji již nemusím přispívat na školu. Zajímalo by mne zda nemám podat žádost k příslušnému soudu který mi určil alimenty o zrušení platby alimentů? Děkuji Stanislav


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.14 02:04
avatar

Řekl bych, že je třeba podat žádost, protože podle NOZ vaše vyživovací povinnost nekončí 26 rokem a obecně trvá tak dlouho, dokud se dcera připravuje na povolání.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.04.14 09:42
avatar

Má pravdu-rumicek-přispívat musíte dokud není schopna se sama živit a pokud studije tím spíš.Pokud jí nebudete přispívat muže si dcera u sodu třeba i po čase o peníze od Vás zážadat,až 4 roky zpětně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 09:43
avatar

Jenže po vystudování VŠ už je schopna se sama živit. To že studuje jinou-další, by soud nezajímalo. Věční studenti nárok na výživné nemají!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.14 10:21

to je pravda. ale taky je pravda, že tohle by měl ideálně potvrdit soud. protože pokud by se dcera obrátila na exekutora s rozsudkem o alimentech v ruce, že otec neplatí, tak exutora nebude zajímat, jestli dcera je nebo není schopna se sama živit. toho bude maximálně tak zajímat to, jestli otec platí a pokud neplatí, tak jestli má v ruce doklad o tom, že platit nemusí.

i když tedy jestli jsou otec s dcerou ve shodě, tak by snad mohla stačit dohoda mezi nimi s notářsky ověřenými podpisy? ale nevím, jenom mě to tak napadlo, u zletilého dítěte už se do toho necpe sociálka, dítě si rozhoduj samo za sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jancak
Datum: 18.04.14 09:47

a výživné se platí i když už má jednu vš vystudovanou? Není to v rozporu s dobrými mravy - záměrné natahování studia? Přece když jednu vš má, je schopna se sama živit. Studium druhé vš je její dobrovolná záležitost. Z čeho vlastně žije? Jinak je pravda výživné není omezeno věkem dítěte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.14 10:13
avatar

Proč dcera studuje další VŠ? Co dělá vedle studia? Pokud je schopna se sama živit např. studuje při zaměstnání, měla by stačit dohoda mezi Vámi.

Pokud ale dcera pouze studuje a nemá žádný příjem, měl byste se obrátit na soud.

Jinak mám dojem, že zpětně lze výživné žádat za tři roky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.04.14 20:49
avatar

Pokud soud vydal rozhodnutí o výživném, pak já osobně radím - obraťte se v této věci opět na soud, aby tuto povinnost novým rozsudkem ukončil. Soudu můžete předložit klidně i dohodu, že jste se na tomto s dcerou domluvili, že ona sama již výživné od Vás nepožaduje. Soud k této dohodě přihlédne a nevidím důvod proto, aby Vaši vyživovací povinnost neukončil v tomto případě.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.