Konec alimentů?

Od: Datum: 17.04.14 23:24 odpovědí: 7 změna: 18.04.14 20:49

Dceři je tento měsíc 26 let a dále studuje, je to její druhá vysoká škola, tu první úspěšně dokončila. Dohodla se se mnou že ji již nemusím přispívat na školu. Zajímalo by mne zda nemám podat žádost k příslušnému soudu který mi určil alimenty o zrušení platby alimentů? Děkuji Stanislav

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.04.14 02:04

Řekl bych, že je třeba podat žádost, protože podle NOZ vaše vyživovací povinnost nekončí 26 rokem a obecně trvá tak dlouho, dokud se dcera připravuje na povolání.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 18.04.14 09:42

Má pravdu-rumicek-přispívat musíte dokud není schopna se sama živit a pokud studije tím spíš.Pokud jí nebudete přispívat muže si dcera u sodu třeba i po čase o peníze od Vás zážadat,až 4 roky zpětně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.04.14 09:43

Jenže po vystudování VŠ už je schopna se sama živit. To že studuje jinou-další, by soud nezajímalo. Věční studenti nárok na výživné nemají!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.04.14 10:21

to je pravda. ale taky je pravda, že tohle by měl ideálně potvrdit soud. protože pokud by se dcera obrátila na exekutora s rozsudkem o alimentech v ruce, že otec neplatí, tak exutora nebude zajímat, jestli dcera je nebo není schopna se sama živit. toho bude maximálně tak zajímat to, jestli otec platí a pokud neplatí, tak jestli má v ruce doklad o tom, že platit nemusí.

i když tedy jestli jsou otec s dcerou ve shodě, tak by snad mohla stačit dohoda mezi nimi s notářsky ověřenými podpisy? ale nevím, jenom mě to tak napadlo, u zletilého dítěte už se do toho necpe sociálka, dítě si rozhoduj samo za sebe.

Od: jancak
Datum: 18.04.14 09:47

a výživné se platí i když už má jednu vš vystudovanou? Není to v rozporu s dobrými mravy - záměrné natahování studia? Přece když jednu vš má, je schopna se sama živit. Studium druhé vš je její dobrovolná záležitost. Z čeho vlastně žije? Jinak je pravda výživné není omezeno věkem dítěte

Datum: 18.04.14 10:13

Proč dcera studuje další VŠ? Co dělá vedle studia? Pokud je schopna se sama živit např. studuje při zaměstnání, měla by stačit dohoda mezi Vámi.

Pokud ale dcera pouze studuje a nemá žádný příjem, měl byste se obrátit na soud.

Jinak mám dojem, že zpětně lze výživné žádat za tři roky.

Datum: 18.04.14 20:49

Pokud soud vydal rozhodnutí o výživném, pak já osobně radím - obraťte se v této věci opět na soud, aby tuto povinnost novým rozsudkem ukončil. Soudu můžete předložit klidně i dohodu, že jste se na tomto s dcerou domluvili, že ona sama již výživné od Vás nepožaduje. Soud k této dohodě přihlédne a nevidím důvod proto, aby Vaši vyživovací povinnost neukončil v tomto případě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.