Homosexualita- velký problém u mě

Od: Datum: 16.04.14 22:11 odpovědí: 8 změna: 16.04.14 23:31

Dobrý večer,

píšu jsem již z naprosté zoufalosti. Už od malička jsem poznal, že jsem jiný. Nebavil mě fotbal, s kluky jsem si moc nerozuměl, ale naopak jsem zjistil, že pro mě největší kamarádi jsou holky. Právě díky tomuto jsem často ve škole nazýván teplouš,teplej kretén nebo i buzerant. Jsem takto nazýván, ale pouze NĚKTERÝMI KLUKY. Nemohu říct, že nemám kamarády, naopak, myslím si, že jich mám celkem dost, ale převážně holky. Je pravda, že s některými kluky se kterými se jde normálně bavit se bavím úplně normálně. Když mě, ale poprvé napadlo, že asi heterosexuál nebudu, přemýšlel jsem o sebevraždě. Při pomyšlení, jak jdu po ulici a slyším " jé, buzerant vyšel s baráku" mě děsila. Až teď jsem zjistil, že to je asi kravina. Na internetu jsem o homosexualitě přečetl celkem dost, ale pořád to pro mě není dost, aby mi to dalo odvahu to říct veřejně. Nedávno mě kamarád pozval do kina. Musím říct, že v tuto chvíli se u mě život otočil na ruby. Bylo mi s ním úplně úžasně a úplně jsem zapomněl, že bych někdy mohl být s holkou, ale naopak. Pořád na něj myslím a tiše doufám, že má stejný problém jako já. Bohužel, ale asi jsem paranoidní. Pořád na něj myslím a nemohu se od myšlenek odtrhnout.

Napadlo mě a už jsem to několikrát chtěl udělat, že se prostě zvednu a řeknu to nejdříve rodině a potom mým nejlepším kamarádům, ale nemám pořád dostatečnou odvahu, jak na to.

Myšlenky, jak budu někdy v budoucnu žít s gayem mě strhávají do, jak nádherné euforie, tak i do pekla.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 16.04.14 22:21

Především přestaň být zoufalý a uklidni se.
Je docela důležitý Tvůj věk, podobné záležitosti se jinak prožívají ve 12ti nebo 15ti nebo ve dvaceti letech.
Na kecy ostatních se klidně vykašli, musíš si svůj stav a vztah ke klukům nejdřív pořádně ujasnit sám v sobě, srovnat se s tím vnitřně, potom teprve můžeš svoji sexuální orientaci začít hlásit do světa.
Věř mi, že vím, o čem mluvím...

Ohodnoceno: 3x

Od: anonymne
Datum: 16.04.14 22:26

Je mi 16. A abych se přiznal, hormony semnou hýbou tak, že nevydržím být kliný bez toho aniž bych na "kamaráda" myslel. Právě toto mě vedlo k napsání toho článku.

Mám se uklidnit? Já jsem se s tím smířil, ale jediný kdo by se s tím mohl ještě smířit je mamka a možná babička.

Datum: 16.04.14 22:38

No, v 16ti letech už asi začínáš mít trošku jasno ohledně své orientace. Asi sám nejlépe víš, na koho myslíš třeba při masturbaci, kdo Tě opravdu vzrušuje.
Jen pozor na toho kamaráda, pokud je na holky a Ty na něj vybalíš, že jsi do něj zamilovanej, mohl bys to kamarádství pokazit. Někteří lidé jsou pořád na "nenormální" lidi alergičtí i zlí.
A s tím svěřováním buď také opatrný, mamka i babča to možná těžce ponesou, ale určitě Tě pochopí a stále budou mít rády. Ale někteří "kamarádi" Ti Tvoji odchylku neodpustí a přijdeš o ně, přece se nebudou kamarádit s "teploušem", i na tohle se připrav.

Mám tady z poradny jednoho "virtuálního kamaráda" přibližně ve Tvém věku, který je na kluky, a když to zjistila jeho matka, tak mu doma udělala ještě věší peklo, než měl do té doby, ale Ty snad máš rozumnější rodiče...

Ohodnoceno: 5x

Datum: 16.04.14 22:50

Samořejmě si uvědomuji, že to "kamarádovi" říct nemohu a ani nejspíše neřeknu.

Je, ale zajimavé, proč populace mnohem lépe přijímá do svého kolektivu lesbičky než gaye. U nás totiž ve třídě jich pár je a nikdo je neuráží a naopak kamarádky jsou to opravdu velký. Ale pokud někdo něco pokazí, hned se ozve, " ježiš, chováš se jak buzerant", ale nikdy jsem neslyšel " chováš se jako lesba".

Datum: 16.04.14 22:58

No, možná je to tím, že samičky bývají esteticky vzato trošku pohlednější než samečci, už kvůli tomu, aby o ně ti samečci bojovali.
Co se týká samotného pohlavního orgánu, tak objektivně vzato je ta pipinka na pohled fakt hezčí než to klučičí nářadí, s tím souhlasím i já, jako bisexuál s preferencí mladších kluků!
A i proto pohled na dvě holky v "akci" je pro většinu lidí přitažlivější než pohled na dva kluky. A navíc u holek je běžné, že si dají pusu jako kamarádky a nemusí spolu přebývat v posteli. Veřejný polibek dvou kluků už znamená něco úplně jiného.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.04.14 23:01

Mohu se zeptat, jak jste vy toto rodičům sdělil a jak vás přijalo okolí?

Datum: 16.04.14 23:09

Rád Ti trošku popíšu svoji životní cestu ohledně mé nestandardní sexuální orientace, ale sorry, to nechci dělat tady, úplně veřejně. Možná Ti to pomůže ve Tvém rozhodování, co, jak, kdy, a komu sdělit. Jestli chceš písni mi na mail poradte_hop@volny.cz, pak Ti můžu dát i kontakt na ICQ nebo Skype...

Ohodnoceno: 0x

Od: petr02
Datum: 16.04.14 23:31

Z psychologického hlediska, je chování vrstevníků, které popisujete, zcela normální. Mezi chlapci se opravdu zženštilé chování netoleruje a často se i trestá. Jsou na to psychologické výzkumy, které to potvrzují. Lidi tady můžou moralizovat a nevím co všechno, ale skutečnost je prostě taková maková. Paradoxně čím menší věk dotyčných, tím více se zženštilé chování netoleruje. Dospělí muži taky často kritizují a ponižují ty, co se chovají "nechlapsky", ale můžete mezi nimi narazit i na tolerantní typy, takovými se budete muset obklopit, pokud teda opravdu jste gay. Homosexuál bude mít vždycky komplikovanější život, stejně jako schizofrenik. Obojí je nějaké vybočení z normality nebo z nějakého průměru, kterej je normální. Většina lidí je heterosexuálních a tak je myšlení a celej svět přizpůsobenej pro heterosexuály, z čehož vyplývá, že ostatní orientace (bi, homo, pedofil a další), to prostě logicky budou v takto nastaveném světě těžší a během svého života budou muset často s něčím bojovat. Proto si myslím, že lidi, kteří se naučí s takovou orientací normálně fungovat, zasluhují úctu.

S tím oznámením rodičům a přátelům bych počkal. 16 let není ještě moc vhodná doba. Počkejte ještě pár let, jak se věci vyvinou, jestli si někoho najdete, apod.. Až pak to někomu řekněte. Případně ani neříkejte a jen je postavte před hotovou věc. Já taky nikomu neoznamoval, že jsem heterosexuál.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.